عراقچی: تصمیمی درباره خروج از برجام نگرفته‌ایم
۷۱۶۵۴۸
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۴
۴۷۴۷
معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: هنوز هیچ تصمیمی درباره ماندن یا خروج از برجام نگرفته ایم و این موضوع، منوط به چگونگی پیشرفت مذاکرات ما با کشورهای اروپایی و سایر طرف‌های برجام است.

خبرگزاری صدا و سیما: عباس عراقچی پس از حضور در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که با محوریت آخرین تحولات مربوط به برجام پس از خروج آمریکا از این توافقنامه، تشکیل شده بود، تصریح کرد: از روز سه شنبه، به نوعی، مذاکرات با اروپا در سطوح کارشناسی آغاز می شود.

وی افزود: باید ببینیم که این مذاکرات چگونه پیش خواهد رفت؛ آیا اروپایی‌ها قادر هستند منافع ایران را در برجام تأمین و تضمین کنند؟

معاون سیاسی وزیر امور خارجه تأکید کرد: ما حتما باید بتوانیم طبق فرمایشات مقام معظم رهبری تضمین‌های لازم را در خصوص عمل به تعهدات، از طرف‌های اروپایی کسب کنیم.

وی گفت: موارد مورد مذاکره، منتقل خواهد شد و تصمیم گیری درکشور انجام می گیرد؛ ما هنوز در این خصوص که در برجام باقی بمانیم یا نمانیم، هیچ تصمیمی نداریم و همه اینها منوط به چگونگی پیشرفت مذاکرات با کشورهای اروپایی و سایر طرف‌های برجام است.

عراقچی ادامه داد: همچنین تصمیم‌گیری درباره برجام منوط به تأمین منافع مورد انتظار جمهوری اسلامی ایران از برجام و چگونگی تضمین طرف‌های غربی خواهد بود؛ پس از آن در مورد ماندن یا خروج از برجام تصمیم خواهیم گرفت.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص استعفای رئیس بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز گفت: هنوز اطلاعات جزئی تری در خصوص این استعفا نداریم و برای خود ما هم محل سؤال و تعجب بوده و هست که چگونه معاون آقای آمانو که مسئول حوزه بازرسی‌هاست اینطور ناگهانی استعفا داده است. ما در این خصوص سؤالاتی داریم که امیدواریم آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز توضیحاتی ارائه دهد.

عراقچی ادامه داد: این استعفا در نوع همکاری ما با آژانس بین المللی انرژی اتمی هیچ تغییری ایجاد نخواهد کرد و ما طبق قوانین موجود در موافقتنامه پادمان در برجام و همچنین پروتکل الحاقی که اکنون به صورت موقت در حال اجرای آن هستیم، عمل می‌کنیم.

وی افزود: ما بر همین اساس روابط خود را با آژانس بین المللی انرژی اتمی، تنظیم خواهیم کرد و این موضوع، ارتباطی با افراد و تغییر آنها نخواهد داشت.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1397/02/23
نه بابا جان من خواستی خروج کنی همچین آسته خروج کن پاورچین پاورچین چراغ روشن نکن بچه ها خوابن اره عزیزم.افرین پسر خوب.
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1397/02/23
اطلاعات ما همین الان تو اسرائیلِ
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1397/02/23
شغال زرد برادر روباه پیر است اروپابامادروغ میگویدبایدهرچه سریع کاری درمان راه بیفتدماهمه نباید
پورشه سوارشویم مابایددورایران رادیواربچینیم و دنیا را.تحریم کنیم جوانان مرد زن پیرکودک همه همت کنیم
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1397/02/23
آقای عراقچی برجام به رحمت خدا رفت.برای زنده کردنش دیرشده.به فکرخودمون باشیم
Iran, Islamic Republic of
19:50 - 1397/02/23
شما بجز ماله کشی کاره دیگه‌ای ندارید آیا هم شما و هم تمامی دولت مردان شما دوسال پیش چیزهای دیگری مگفتید اینکه تمام تحریم‌ها نه تعلیق بلکه رفع خواهد شد آن دنیا جواب خدارا چه میخواید بدهید بخدا قسم جهنم بد منزلگاهی هست به حرف رهبر انقلاب گوش ندادید و این شد ازین به بعد به حرفش گوش دهید ایشان فرمودند خدا از سر تقصیراتان بگذرد البته نخواهد گذشت گردن شما حق الناس هست
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1397/02/23
سلام، آقای عراقچی عزیز لطفا زمانی که دوربین ها روشنن وارد صحن علنی مجلس نشو چون بعضی نماینده های جوگیر و دوربین ندیده برای نشون دادن خودشون احتمالا دست به هر کاری بزنن، مواظب خودت باش
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1397/02/23
سلام جناب عراقجی نبازنبست عجله کنید به حضرتعالی وکسانی که هرروز به این بهانه خارج می روند بدکه نمی گذرد هم فال وهم تماشاست براتون حق ماموریت شما کم است یا هزینه سفرتان نتبجه هم که گور پدر مردم
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1397/02/23
خودتون هم تو ماندن بر برجام و یا رفتن ازبرجام مردد هستید
بخاطر اینکه برای خروج شما از برجام هم خیلی شرطها گذاشته شده که از ملت مخفی کردید
میگفتید اگر آمریکا خارج شود ما چنین میکنیم و چنان میکنیم
چه شد پس ؟
کو اون برگشت باقدرتی که ازش حرف میزدید؟
Iran, Islamic Republic of
23:26 - 1397/02/23
ایران از برجام خارج نمی شود حتی همه خارج شوند روحانی +برجام خودشون میدانند چه کردند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج