ملاقلی پور: نگذاشتند فیلمی از فتح خرمشهر بسازم
۷۲۲۰۷۹
۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۸
۶۶۱۱ 
رسول ملاقلی پور: به عنوان یک فیلمساز، وقتی مرحله‌ی باز پس‌گیری خرمشهر شروع شد آرزویم این بود که فتح خرمشهر را همان طور که سقوط آن را دیدم ببینم و دوست داشتم فیلمی از فتح خرمشهر بسازم که این شرایط هرگز به خاطر سیاستگذاران و سیاستمداران فرهنگی پیش نیامد.

خبرگزاری ایسنا: رسول ملاقلی پور سوم خرداد سال ۸۲ گفت وگوی جالبی انجام داد که بازخوانی آن به بهانه سالروز آزاد سازی خرمشهر ،همچنان خواندنی است .

رسول ملاقلی پور به خبرنگار گفت: سال‌ها پیش وقتی لفظ قهرمانان ملی دفاع مقدس را به کار می‌بردیم دچار این تهمت‌ها می‌شدیم که ما مخالف رشادت‌های جوانان این مرز و بوم هستیم در حالیکه به اینصورت نبود، ما به عنوان فیلمساز می‌خواستیم به ماجرا درست نگاه کنیم و برای نسل آینده بگوییم .

وی باتاکید بر اینکه سینمای جنگ در حد جرقه‌ای بیش کار نکرد اظهار داشت: این سینما هیچ تاثیری ،بخصوص در نشان دادن قهرمانان ملی این مملکت نداشت و نوعی به نمایش درمی‌آید که از اصول دراماتیک برخوردار نیست و طبیعتا اگر بر جوانان امروز تاثیر بگذارد ،تاثیراتی آنی و زود گذر خواهد بود.

کارگردان «قارچ سمی»در ادامه گفت: به عنوان یک فیلمساز، وقتی مرحله‌ی باز پس‌گیری خرمشهر شروع شد آرزویم این بود که فتح خرمشهر را همان طور که سقوط آن را دیدم ببینم و دوست داشتم فیلمی از فتح خرمشهر بسازم که این شرایط هرگز به خاطر سیاستگذاران و سیاستمداران فرهنگی پیش نیامد.

وی در ادامه افزود: در این سالها، نگاه‌ها به مقوله جنگ متفاوت بود،یک عده اصلا این مقوله را قبول نداشتند و نگاهشان به جنگ فرق می‌کرد و کسانی مثل من که به دور از مسائل سیاسی بودیم ، نتوانستیم تشخیص بدهیم ماجرا چیست، به همین دلیل درباره‌ی خرمشهر فیلمی ساخته نشد، یا بودجه‌ها را به افرادی که توانایی این کار را نداشتند دادند.

رسول ملاقلی پور گفت: اگر اتفاقی، درباره قهرمانان ملی این مملکت نیفتاده به خاطر سیاستمداران و سیاستگذاران فرهنگی است. چون این افراد نخواستند چنین اتفاقی بیفتد و جوانان این مملکت به جوانان گذشته خود افتخار کنند حتی درباره‌ی قهرمانان دیگر نیز علاقمند نیستند این اتفاق بیافتد.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1397/03/03
هنوزم ازبی سوادهاضزبه میخوریم کارش نمیشه کرد
Iran, Islamic Republic of
23:43 - 1397/03/03
بروآقا ولمون تروخدا ‌.برو یه فیلم از نداری های مردم بساز .برو یه فیلم از بیچارگی ها و قرض و وام های غیر دینی بساز.ولمون کن بابا .اه اه
اون عزیزان و کاربران گرامی که وقتی برترینها یه خبر راجب بازیگران میده ،اونا میگن که این خبرا برامون نون و آب نمیشه ومردم مشکل دارن و...اینجا جاشه که بیان بگن مردم مشکل دارن و..نه اونجا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج