اعتراض ایران به حکم دادگاه آمریکا درباره ۱۱ سپتامبر
۷۲۴۱۰۸
۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۵
۱۳۸۸۱ 
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان درباره حکم اخیر دادگاه نیویورک درباره ارتباط ١١سپتامبر با ایران گفت: تهران صدور احکام غیابی، مغرضانه، سیاسی و بی اساس مراجع قضایی آمریکا را به شدت محکوم کرده و کلیه حقوق خود را برای پیگیری و جبران خسارات احتمالی محفوظ می داند.

خبرگزاری فارس: بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به پرسشی پیرامون حکم اخیر دادگاه نیویورک و ارتباط حوادث یازده سپتامبر با ایران گفت: جمهوری اسلامی همواره صدور احکام غیابی، مغرضانه، سیاسی و بدون پایه و اساس مراجع قضایی آمریکا علیه ایران را شدیدا محکوم کرده و صدور این گونه احکام فرامرزی و غیرقانونی را مردود اعلام کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: صدور این احکام در حالی که به اذعان همگان اساسا هیچ گونه شواهد و قرائنی در خصوص مشارکت کشورمان وجود ندارد و گزارش های رسمی آمریکایی ها اذعان دارند آمران و عاملان این فاجعه تروریستی از هم پیمانان منطقه ای آمریکا بوده اند، نه تنها نظام حقوق بین‌الملل که مردم آمریکا به ویژه بازماندگان و قربانیان حادثه 11 سپتامبر را به سخره گرفته است.

قاسمی ضمن اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران مراتب اعتراض رسمی خود را از طرق رسمی (از طریق دفتر حفاظت منافع این کشور) قویا به دولت آمریکا منعکس کرده است، افزود: صدور اینگونه احکام غیرقانونی نقض صریح و آشکار تعهدات، قواعد و رویه های پذیرفته شده حقوق بین الملل مبنی بر لزوم رعایت مصونیت قضایی دولت ها بوده و جمهوری اسلامی ایران کلیه حقوق خود را برای پیگیری، مقابله موثر با آن و جبران خسارات احتمالی محفوظ می داند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Singapore
23:15 - 1397/03/07
شما که به رسمیت نمیشناسید آمریکا رو که. اعتراض چرا دیگه؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1397/03/07
اعتراض به تنهایی کافی نیست ، از طریق قانونی و خیلی سریع موضوع رو پیگیری کنید . وگرنه عواقب خوبی ندارد.
Iran, Islamic Republic of
00:31 - 1397/03/08
هرچه تونستید جلو اون پولهایی که به خانواده های قربانیان حمله تروریستی لبنان پرداخت شد بگیرید جلو این حکم هم مبگیرید
محکوم کردن فایده نداره باید
با زور گو باید مثل خودش رفتار کرد
چرا درمقابل آمریکا باید اینهمه عقب نشینی کنیم؟
Iran, Islamic Republic of
01:38 - 1397/03/08
باز سخنرانی کرده که ...باید بره در دادگاه شکایت کنه ...کرده؟ یا فقط دارند زر می زنند؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
02:25 - 1397/03/08
ترامپ آدم دیوانه وغیرقابل اطمبنان وتهمتهای بی اساس خودسرانه میکنند مرگ بر ترامپ ابله
Iran, Islamic Republic of
04:47 - 1397/03/08
امریکا دنبال بهانست...یه بار تو اخبار گفتن امریکا اسنادی داره از دست داشتن عرستان توی حادثه ۱۱ سبتامبر ولی کاری نکرد. چون داره عربستانو میدوشه و فعلا منافعش توشه.
مرگ بر امریکای زورگو
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1397/03/08
کنترل از راه بوده . بهانه دیگری نداشتید .
دیگه اعصاب نگذاشتن . عجب شیطان صفت هستند .
اصلا ما ریز گرد ها را نمی توانیم کنترل کنیم .
بعد رفتیم آمریکا منفجر کردیم .
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1397/03/08
اگه تونستید برجام را برگردونید این کار رو هم می تونید پیگیری کنید و حقوق مردم را بهشون برگردونید
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1397/03/08
سیاستمداران ما باید با قدرت بیان واضح و روشن نه گم شدن موضوع در میان بازی با الفاظ از آمریکا شکایت وحتی برای مردم آمریکا روشن کنند که سیاست رژیم حاکم بر آمریکا در خط حمایت از مردم آمریکا هم نیست و فقط حول غرض ورزی است ،چگونه ممکن است کسانی که در ۱۱سبتامبر دست داشتند را به ایران نسبت میدهید در صورتی که کاملا اثبات شده و مردم آمریکا به درستی میدانند که اهل عربستان و پیرو فرقه وهابیت تحت حمایت رژیم عربستان هستند ،در کاخ سفید چه می‌گذرد که واقعیتها به مردم گفته نمی‌شود و همه چی فدای سیاست کثیف دولتمردان حاکم بر امریکا می‌گذرد.باید از این بیانات برای اثبات درستی و صداقت خودمان بهره ببریم و سیاست کثیف آمریکا را در قبال دنیا و حتی مردم خودش روشن کنیم تا دیدگاه مردم دنیا نسبت به ما واقعی‌تر شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج