فیفا رای خودش را درباره پرسپولیس نقض می‌کند؟
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۲۴۶۱۳
۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۲
۱۴۷۵۳
پرسپولیسی‌ها اسیر بیم و امیدند و گوش به زنگ تا یکی از راه برسد و خبر قطعی لغو محومیت از نقل و انتقالات را برایشان بخواند. حال آنکه شانس باشگاه برای رهایی از این محرومیت بیش از یک درصد نیست.

ایران ورزشی: در این ساعاتی که تا اعلام رای نهایی دادگاه عالی ورزش مانده، دل توی دل پرسپولیسی‌ها نیست. در این مدت خیلی حرف‌ها (رسمی و غیررسمی) زده شد که نباید. حتی همین چند روز پیش یکی از رسانه‌ها‌ بی‌آنکه منبع خبری‌اش مشخص باشد، ادعا کرد که رای صادر شده و پرسپولیس را بخشیده‌اند.

ادعای خام و نه چندان دوستانه‌شان اما امیدی را در دل هواداران زنده کرد که آنها دیگر چیزی جز برداشته شدن سایه‌ی سنگین محرومیت از سر باشگاه محبوب‌شان را نمی‌پذیرند. هواداران حالا امیدوارترند از همیشه؛ غافل از اینکه پرسپولیس‌شان آنقدرها هم که می‌گویند، شانس ندارد.

این باشگاه از ماه‌ها پیش درگیر پروندهایی است که ریزه‌اسپور در فیفا به نامش باز کرد. بعد از شکایت باشگاه ترکیه‌ای از باشگاه پرسپولیس و شخص مهدی طارمی به واسطه قراردادی که با ریزه‌اسپور بسته بود و به آن پایبند نماند، فیفا هر دو را نقره‌داغ کرد. طارمی برای ۴ ماه از حضور در میادین منع شد و باشگاه پرسپولیس از فعالیت در دو پنجره‌‌ی نقل و انتقالاتی، محروم. یک جریمه‌ی ۷۹۰ هزار یورویی هم برایشان در نظر گرفته شد که باید به باشگاه ریزه‌اسپور پرداخت می‌کردند و این جریمه با رایزنی‌های سیاسی به صفر تبدیل شد. با این حال پرسپولیس برای کنار کشیدن و انصراف طرفِ ترکیه‌ای از دعوا ۵۰ هزار یورو پرداخت کرد.

محرومیت مهدی طارمی آخر دی ماه گذشته تمام شد و این بازیکن برای ادامه فوتبالش به الغرافه قطر رفت. یکی از پنجره‌هایی هم که قرمزها از آن محروم بودند، در زمستان سپری شد و باشگاه برای باز کردن پنجره‌ی نقل و انتقالاتی به تکاپو افتاد. برای تجدیدنظر، پرونده را به دادگاه عالی ورزش فرستادند و حتی حمیدرضا گرشاسبی شخصا به سوئیس رفت.

بعد از آن هم اگر چه کمی دیر اما مدیران باشگاه وقتی متوجه شدند که وکلای قبلی در دفاع از پرسپولیس راه را اشتباه رفته‌اند، یک وکیل جدید استخدام کردند و از امیدهایشان برای تغییر رای کمیته انضباطی فیفا گفتند. از آن روز، خودِ باشگاه و هواداران و کلا همه‌ی پرسپولیسی‌ها در بیم و امید روزگار می‌گذرانند و گوش به زنگ نشسته‌اند تا یکی از راه برسد و خبر قطعی لغو محومیت از نقل و انتقالات را برایشان بخواند.

حال آنکه با توجه به آنچه رخ داده، باید گفت شانس باشگاه پرسپولیس برای رهایی از این محرومیت بیش از یک درصد نیست؛ به خاطر همان اشتباهی که وکیل برکنارشده‌ی باشگاه مرتکب شد و بلیت شانس پرسپولیس را سوزاند. اشتباه او این بود که در طرح شکایت (شکایتی که برای دادخواهی به دادگاه عالی ورزش ارائه شد)، به اشتباه فقط باشگاه ریزه‌اسپور را طرف دعوا قرار داد در حالی که باید از فیفا و حکم صادره‌اش هم شکایت می‌کرد تا دادگاه بتواند رای فیفا را بررسی و احتمالا نقض کند.

همین اشتباه باعث شد دادگاه عالی ورزش در عمل نتواند رسیدگی قانونی را انجام دهد و به زبان ساده‌تر، پرونده از شکل اصلی خود خارج شد. دادگاه اعلام کرد چون فیفا دفاعی انجام نداده و اصلا طرف دعوی نیست، پس نمی توان رای را بررسی کرد اما با این حال، پرونده را به فیفا عودت داد. باید دادخواست باشگاه پرسپولیس را رد می‌کردند و اصلا پرونده را به بررسی نمی‌گذاشتند اما در پاسخ به پرسپولیس و تنها به دلیل اینکه این باشگاه برای پیگیری پرونده هزینه کرده و پول به حساب دادگاه ریخته، یک شانس دیگر برایش قائل شد.

دادگاه نامه‌ای به فیفا ارسال کرده و حالا سرنوشت پرسپولیس در مشتِ فدراسیون جهانی است. اگر فیفا بپذیرد که پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس باز شود، دادگاه عالی ورزش هم رایی صادر می‌کند که برای پنجره‌ی پرسپولیس حکم کلید را داشته باشد. حالا اما سوال این است که آیا فیفا حاضر می‌شود رایی را که خودش صادر کرده، نقض کند و به سود پرسپولیس رای بدهد؟ به احتمال فراوان، پاسخ منفی است.

موضوعی که اتفاقا وکلای حقوقی فوتبال هم تاییدش کرده‌اند. پیش‌تر از قول روزبه وثوق‌احمدی (رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال) و احمدرضا براتی (مسئول تدوین قوانین و مقررات فوتبال) نقل کرده بودیم که احتمال تغییر رای فیفا خیلی کم است و پرونده‌های مشابه خارجی هم همین موضوع را حکایت می‌کردند اما با این حال عبدالصمد ابراهیمی سعی می‌کند امید را در دل پرسپولیسی‌ها زنده نگه دارد. او بود که به عنوان وکیل حقوقی مهدی طارمی مدعی شد چون رضایت‌نامه‌ی این بازیکن هنوز صادر نشده، ریزه‌اسپور نمی‌تواند شکایت کند اما شکایت این باشگاه هم پرسپولیس را محروم کرد و هم خودِ طارمی را.

همین شخص حالا دوباره به پرونده‌ی باشگاه پرسپولیس ورود کرده اما طوری دوپهلو حرف می‌زند که نمی‌دانی می‌خواهند امیدوارت کند یا ناامید: «دادگاه به علت رعایت نشدن مقررات دادرسی از سوی وکیل پرسپولیس، پرونده را نه از باب رسیدگی و منطبق با اصول بلکه در قالب کدخدامنشی به فیفا فرستاده است و باید ببینیم آیا آنها به وتو کردن رای اولیه‌ی خودشان راضی می‌شوند یا نه. با توجه به اتفاقاتی که افتاد، من شانس پرسپولیس را خیلی نمی‌دانم اما ناامید هم نباید بود. منتظریم خبرهای خوشی از سوئیس برسد.»

آیا خبری که قرار است بشنویم، به شیرینی امیدِ امروزِ پرسپولیسی‌ها هست؟

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1397/03/08
متاسفانه بخشیده نمیشه
خاک بر سر طارمی و طاهری
Iran, Islamic Republic of
22:11 - 1397/03/08
خاک برسر. این مدیران ناشی و بی لیاقت که فوتبال ایران و باشگاههای پرطرفدار مثل ،پرسپولیس، استقلال، تراکتور را به بدبختی کشیدن
Germany
22:16 - 1397/03/08
لنگیا بدبخت مافیا... خدا بالای سر است حق دیگه تیم هاره خوردین
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1397/03/09
انشالا که محرومیت برداشته نمیشه
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1397/03/09
دوست عزیز خبرها رو فیلتر نکن بر اساس سلیقه تون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
چوب و هنر _فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فرش تارنگ_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
چوب و هنر _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر قدیمی_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر