قانون چک به اصلاح نیاز دارد
۷۲۵۱۸۰
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۳
۱۳۵۸۷ 
مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: قانون چک نیاز به اصلاح دارد.

خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: قانون چک نیاز به اصلاح دارد.

 اسدالله جولایی در مراسم گلریزان ستاد دیه استان تهران، گفت: بیش از 113 هزار زندانی جرایم غیرعمد در کشور داریم و برخی از این افراد برای اجاره خانه و کار چک صادر کرده‌اند و این چک‌ها بدون پشتوانه بوده و امروز آنها را گرفتار کرده است.

مدیر عامل ستاد دیه کشور ادامه داد: کسانی نیز به دلیل مهریه در زندان هستند. چرا درخصوص مهریه فرهنگ‌سازی نمی‌کنیم؟

وی با بیان اینکه 377 نقطه در سراسر کشور جشن گلریزان برگزار کرده‌اند، گفت: در سال گذشته مبلغ بدهی افرادی که از طریق ستاد دیه پرداخت شده 972 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده و پرداخت این مبلغ نیازمند همت عالی شما خیرین و تلاش مدیران کل و دیگر اعضای این مجموعه بوده است.

جولایی با اشاره به قانون بیمه شخص ثالث گفت: این قانون هم دارای نواقصی بود و ناقص هم اجرا می‌شد و ستاد دیه 18 سال تلاش کرد تا موفق شد این قانون را اصلاح کند و امروز دیگر هیچ راننده زندانی نداریم.

وی با اشاره به اینکه قرار است 240 نماینده مقداری از حقوق ماهانه خود را به ستاد دیه پرداخت کردند، گفت:اگر قانون بیمه شخص ثالث اصلاح نمی‌شد ما امروز شاید ببش از 300 هزار زندانی داشتیم اما خوشبختانه امروز کمتر از این تعداد در زندان هستند.

وی با بیان اینکه قانون چک نیاز به اصلاح دارد،گفت: حدود 12 هزار نفر به دلیل چک در زندان هستند و اگر این قانون اصلاح شود دیگر شاهد حضور این افراد در زندان نیستیم.

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: ما در ستاد دیه هم وظیفه تهیه پول که مبارزه با معلول است را برعهده داریم و هم وظیفه مبارزه با علت‌ها یعنی اصلاح قوانین را برعهده داریم و امیدواریم با اصلاح قانون‌هایی از جمله چک، بیمه شخص ثالث و مهریه دیگر زندانی به این دلیل در زندانها نداشته باشیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
United States
23:36 - 1397/03/09
وقنی یه چک برگشت میخوره از تمام وام و دیگر مزایا محروم میشه تنها در زندان باز میشه بعدش میگن چرا زندان ها پر شده به نظرم همان موقع با توجه به باز .رداختش یه وام کم بهره بدن اینطور نمیشه
Iran, Islamic Republic of
06:25 - 1397/03/10
خب ح ا مهریه مبلغ یا سکه بهار آزادی زیاده خب مهریه. اسلام مشخص کرده خب. به اندازه بول قیمت یک شتر باشد. نه زیاد که طرف توان به ب داخت ندارد خب آخر باید برود زندان که فایده. اگر مهریه کم باشد. حق زن نقد برداخت میشه. و به زکات هم تعمیل میشه. جون که اگر مهریه زن برداخت نشود باید زکات بدهد اگر ندهد گناه دارد
Iran, Islamic Republic of
06:31 - 1397/03/10
اگر. مهریه مبلغ کم باشد راحت شوهر متونه مهریه برداخت کند وقتی مبلغ زیاده خب آخر کوشه زندان است زندگی مهریه نیست. امیدوارم نسبت مهریه قانون اصلاح کند
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1397/03/10
اعتبار یک چک و محدودیت هر چک باید از طریق اینترنت ودر عرض یک دقیقه مشخص شود , خیلی از مشکلات حل میشود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج