آمریکا، قطعنامه کویت درباره فلسطین را وتو کرد
۷۲۶۰۱۱
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۶
۳۹۲۷
آمریکا بامداد شنبه قطعنامه پیشنهادی کویت در حمایت از ملت فلسطین را وتو کرد.

خبرگزاری مهر: آمریکا در ادامه حمایت های خود از رژیم صهیونیستی، بامداد شنبه قطعنامه پیشنهادی کویت در حمایت از ملت فلسطین را وتو کرد.

در همین حال، نماینده کویت پس از وتوی این قطعنامه توسط آمریکا گفت: «پیامی که این شورا امروز فرستاد این است که یک قدرت اشغالگر از قوانین بین المللی مستثنی شده است.»

«ناصر العتیبی» نماینده دائم کویت در سازمان ملل متحد پس از اینکه آمریکا قطعنامه پیشنهادی این کشور را در حمایت از ملت فلسطین، در شورای امنیت وتو کرد، افزود: ناتوانی شورای امنیت در انجام مسئولیت هایش اوضاع را در سرزمین های اشغالی بحرانی تر می کند.

واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد در یک نشست خبری گفت که پیش نویس کویت از مدت ها پیش به شورای امنیت سازمان ملل ارائه شده بود.

وی افزود: زمان پایان دادن به اشغالگری اسرائیل و حل و فصل نزاع با فلسطنییان به پایان رسیده است و ما به شدت از راه حل دو دولتی حمایت می کنیم.

بیش از یک ماه است که فلسطینیان در اعتراض به تصمیم ‌های آمریکا در شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی دست به تظاهرات زده و بر حق خود در بازگشت به سرزمین‌ خود بر اساس قطعنامه‌های شورای امنیت تأکید می ‌کنند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:57 - 1397/03/12
آمریکای جنایت کار. ترامپ ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج