جناح راستگرای اسلوونی در انتخابات پیروز شد
۷۲۷۰۹۷
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۷
۱۰۰۶۳
جناح راستگرای دمکراتیک (اس دی اس) به رهبری «یانش یانز» نخست وزیر پیشین اسلوونی در هشتمین انتخابات پارلمانی از زمان استقلال این کشور در سال 1991 میلادی با کسب 24,4درصد بیشترین آرا را بدست آورد.

ایرنا: جناح راستگرای دمکراتیک (اس دی اس) به رهبری «یانش یانز» نخست وزیر پیشین اسلوونی در هشتمین انتخابات پارلمانی از زمان استقلال این کشور در سال 1991 میلادی با کسب 24,4درصد بیشترین آرا را بدست آورد.
جناح راستگرای اسلوونی در انتخابات پارلمانی پیروز شد


 با وجود اینکه بیشتر احزاب جناح چپ از حضور خود در دولت جناح راستگرای حزب دمکرات یانز که مخالف پذیرش مهاجران است رد کرده اند، امکان تشکیل دولت ائتلافی از طرف حزب دمکراتیک ضعیف است.


بر اساس نتایح اولیه انتخابات پارلمانی در اسلوونی فهرست «ماریان شارتس» با 12.6 آرا و حزب مدرن مرکزی به رهبری «میرا سرار» نخست وزیر اسلوونی با 9.8 درصد در مقام دوم و سوم قرار دارند.


بنا به گزارش رسانه های خبری صربستان؛ یانز گفته است که نتایج انتخابات پارلمانی اولین گام در جهتی است که در این کشور، امنیت و توسعه اقتصادی در اولویت قرار خواهد داشت.


در دوره سرار نخست وزیر اسلوونی به رغم اینکه درصد بیکاری کاهش و تولید ناخالص داخلی افزایش یافته است، اما وی به رشد رادیکالی، اقتدار گرایی و گسترش ترس از مهاجران و کمونیست ها در کشور متهم شده است.


سرار همچنین به افزایش ندادن حقوق کارکنان دولتی و حقوق بازنشستگان و عدم اصلاحات در کشور متهم شده است.


بر اساس قوانین اسلوونی؛ احزاب سیاسی در این کشور برای ورود به مجلس باید دست کم چهار درصد آرای را کسب کنند. پارلمان اسلوونی 90 نماینده دارد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج