قاتل به والدین «بنیتا»: رضایت ندهید تا اعدام شوم!
۷۳۰۹۳۵
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۴
۲۳۴۷۵ 
متهم ردیف اول پرونده قتل بنیتا گفت: مرا اعدام کنید. من لایق بخشیدن نیستم. من عامل قتل یک کودک بی گناه بودم و نمی توانم با عذاب وجدان کنار بیایم. از شما می خواهم که مرا اعدام کنید و از خانواده اولیای دم هم می خواهم که رضایت ندهند تا شاید از عذاب وجدان رها شوم.

روزنامه ایران نوشت: پدر و مادر بنیتا به دادسرای جنایی تهران رفته و در نخستین جلسه ای که برای صلح و سازش در دادسرا برگزار شد، شرکت کردند.

دختر 8 ماهه این زوج 29 تیر سال گذشته در حالی که داخل خودروی پرایدشان جلوی در خانه تنها رها شده بود از سوی سارقان خودرو ربوده شد اما 6 روز بعد سارق خودرو دستگیر شد و با اعتراف وی جسد بچه در حالی که از فرط گرسنگی و تشنگی و گرما جان باخته بود داخل خودرو کشف شد. متهم مدعی شد از وجود بچه داخل خودرو خبر نداشته اما وقتی متوجه حضور او شد خودرو را کنار خیابان رها کرده و گریخته‌ است.

قاتل به والدین «بنیتا»: رضایت ندهید تا اعدام شوم!

در این پرونده دو مرد جوان دیگر که همدست متهم ردیف اول بودند نیز بازداشت شدند. پرونده این جنایت به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار گرفت و با تکمیل تحقیقات، سه متهم پای میز محاکمه رفتند. متهم ردیف اول محکوم به قصاص شد و دو نفر دیگر به زندان محکوم شدند.

حالا پدر و مادر بنیتا که خواستار قصاص در ملأ عام شده بودند در دادسرای جنایی تهران حاضر شدند تا در نخستین جلسه صلح وسازش شرکت کنند. به غیر از پدر و مادر بنیتا، پدر متهم ردیف اول این پرونده نیز حضور داشت. مرد میانسال با ابراز ناراحتی از اتفاقی که برای بنیتا رخ داده است، گفت: حاضرم دیه ای که خانواده بنیتا می خواهند را پرداخت کنم تا آنها رضایت دهند و پسرم از قصاص نجات یابد.

در این جلسه پدر و مادر بنیتا سکوت کرده و هیچ حرفی به زبان نیاوردند. اما پدر مرد اعدامی همچنان خواستار عفو پسرش بود و از خانواده بنیتا خواست تا هر مبلغی که به عنوان دیه می خواهند از وی طلب کنند اما پسرش را اعدام نکنند.

به دنبال این جلسه صلح و سازش، مرد اعدامی نیز به دادسرای جنایی تهران منتقل شد. او گفت: مرا اعدام کنید. من لایق بخشیدن نیستم. من عامل قتل یک کودک بی گناه بودم و نمی توانم با عذاب وجدان کنار بیایم. از شما می خواهم که مرا اعدام کنید و از خانواده اولیای دم هم می خواهم که رضایت ندهند تا شاید از عذاب وجدان رها شوم.

از سوی دیگر طبق ماده 428 قانون مجازات اسلامی، چنانچه قتل فجیع باشد یا حساسیت عمومی را جریحه دار کند یا اولیای دم توانایی پرداخت تفاضل دیه را نداشته باشند، با تشخیص دادستان و با تأیید رئیس قوه قضائیه تفاضل دیه برای قصاص از بیت المال پرداخت می شود. باتوجه به اینکه پرونده بنیتا نیز چنین شرایطی داشت تفاضل دیه از بیت المال پرداخت شده و پرونده این جنایت برای اجرای حکم در دادسرای امور جنایی است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 31
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1397/03/23
صلح و سازش!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟ پدر و مادرش چه دلی دارن که تو جلسه شرکت کردن. بچه بی گناه با زجر بخاطر بی تفاوتی سنگدلانه و بی رحمانی یه موجود کشته شده اونوقت صلح و سازش!!!!!!؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
گذشت کنیداین جوان ب جامعه برگردد.
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1397/03/23
دیه هم بده بعدا میاد بیرون میره سراغه یکی دیگه خب چرانوشته صلح وسازش خدابگم چی کارکنه یک نوزاد به کشتن دادی
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1397/03/23
این بحث تفاضل دیه خیلی بحث جالبیه.. بعنوان یک زن خوشحالم در چنین کشور مترقی زندگی میکنم که اگه مردی منو بکشه خانوادم برای قصاص کردن باید به قاتلم پول بدن
پاسخ ها
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
به عنوان یه مرد دراین جامعه شرمنده شما خانمها هستیم .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
شرع .....
بدون نام
France
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
در حقیقت این پول تفاضل دیه رو خود دولت باید پرداخت کنه
توجیهشونم برای این قانون اینه که مرد نان اور حساب میشه
باید به خونواده قاتل پول بدن
تا یه وقت بدبخت نشن
ولی خونواده زن که هم عزیزشون میره هم باید پول بدنـ
این وسط ندید گرفته میشن

بعدم قانونو مردا مینویسن
همه زنها باید با طرز فکر مردا کنار بیان

نمونش قانون چند همسری که مطابق با ذات مرد هست کاملا
ولی با بهانه حمایت از زن توجیهش میکنن
شیما
Germany
۰۶:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
واقعا ؛ جانا سخن از زبان ما میگویی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
بله دقیقا ظلم به زن با استدلایل حمایت از زن
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1397/03/23
واقعا نباید ببخشنش . آخه خیلی بی رحمیه که اینجوری فوت شده . نباید پول رو قبول کنن .‌
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1397/03/23
ای بابا چرا انقدر عادت کردین دیگران رو قضاوت کنین آخه. خب این یه پروسه قانونیه و برای اینکه کارها طبق روال خودش باشه معلومه که باید شرکت کنند. بس کنید اینقدر قضاوت نکنید دیگران رو. جیگر گوشه شون بوده ها
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1397/03/23
الهی خدا مرگت بده گرگ نر وحشی که باعث ناراحتی پدر ومادر بدبختت شدی ی خانواده ی ملتو عزادار کردی رضایت چه فایده ای داره بازم جنایت میکنه اعدامش کنید این خوک گثیفو
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1397/03/23
این قتل عمد نیست
در صورت اعدام این مرد اونها دچار عذاب وجدان خواهند شد
پاسخ ها
نیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
لایک
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1397/03/23
اینجوری فقط قاتلین پررو میشن اعدام واعدام وبازم اعدام .
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1397/03/23
نمیخوام بگم ولی ناچارم وجدان تنها محکمه یی است که نیاز به قاضی ندارد! این مرد اعدام بشه اما به جرم اعتیاد و اگر نمیخواهید درهرجایی وهرسازمانی نقاط ضعف وقوت دیده شود هرگز پیشرفت نخواهیم کرد!هرگرزززززز پیشرفت نخواهیم کرد، شرمنده پدرومادر طفل بیگناه هستم که به بدترین شکل ممکن یعنی گرسنگی وتشنگی جان به جان آفرین تسلیم کردو نتونستیم کمکی بهش بکنیم بی شک جای او دربهشت براساس وعده الهی است.اگر هراس داریم در گفتن نقاط ضعف برای پیگشیری وحتی روزنامه نگاران که به نگارندگی یدطولایی دارندفقط اکتفابه درج اخبارناقص مینمایدهرگز صدای دلسوزان به جایی نمیرسدچراکه دلواپسان درصحنه حضوردارند!!! اعدام کنید بجرم دزدی ، اعدام کنید به جرم اعتیاد ، اعدام کنید به دلیل اجازه دادن ازیادجمعیت بدون فرماندهی وعدم کفایت روحانی چون تنها کسی که میتونیم اسم ببریم روحانی هست ! روحانی چه کردی باملت که بی توجه از کنار ماشینی که درب هاش قفل نبوده رد شدندو این طفل دیده نشد!
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1397/03/23
بی غیرتی اگه رضایت بدی
پاسخ ها
وانک لاعلاخلق عظیم
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
من فکر میکنم قتل عمدی نیست وگذشت خصلت خوبان است
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1397/03/23
عفو و بخشش بهترین تصمیم ممکن است چرا با اعدام دل یه خانواده دیگری رو خون می کنیم خداوند برای اینجور جان دادن وعده بهشت داده پس با گذشت از قاتل که به نظر شخصی قتل عمد نبوده و ماشین رو در جایی پر ازدحام و شلوغ گذاشته ثانیا فرد معتاد در تصمیم گیری دچار اشتباه و توهم میشود و خداوند در قرآن کریم فرمودند العفو عند المقدرا
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1397/03/23
الان اون همدست این گفته من با قرار وثیقه آزاد هستم و شبها زباله جمع میکنم در شهرداری و عهد کردم باخودم که هرگز سمت مواد نروم واعتقاد به روزی حلال پیدا کردم...قبول کنیم این حکم احساسی داده شد و ادمها میتونن عوض بشن ولی ای کاش قبل از اینکه سرش به سنگ بخوره ادمی عوض میشد! بازهم از خدا میخواهم که به دل پدرو مادر بنیتابخشش را بیندازد ودر عوض فرزندان و دسته گلانی بجای طفل ازدست رفته نصیب انان بنماید. بخدا شعار نمیدم ولی اگر بخشیده بشه موجب خشنودی هم دو طرف ومردم و خدا در راس هست! اقای قلعه نوعی حق قصاص باشماست اما شک نکن پاداش عظیم تری در انتظارتان هست .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
احسنت
United Arab Emirates
13:48 - 1397/03/23
تفاضل دیه؟ یعنی قاتل و مقتول را وزن میکنند و اگر وزن قاتل بیشتر باشد والدین مقتول باید پول وزن اضافی را پرداخت کنند؟؟؟
Germany
15:05 - 1397/03/23
به هیچ عنوان قتل عمد نبوده بلکه بخاطر انگاری یک دزد ناشی بوده و قصاص حقش نیست؛ خانومی که گرگ نر گرگ نر میکنی مگه گرگ نر چیکارت کردند که انقدر دل پری ازشون داری ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
دقیقا این شخص خطا کاره نه قاتل
حتی اگر قتل رو پاش بنویسیم قتل غیر عمد خواهد بود به هیچ عنوان ممکن این شخص قتل عمد انجام نداده و این حکم احساسی هست و بس
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1397/03/23
میتونست به طور ناشناس زنگ بزنه پلیس آدرس ماشینو بده و حالا عذاب وجدان نداشته باشه.
شنیدم قاتل سابقه دزدیهای زیادیم داشته، نمیشد زودتر عذاب وجدان بگیره؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
هر وقت دزد های میلیاردی عذاب وجدان گرفتن این شخص و دیگر دزد های خورده پا هم میگیرن
عذاب وجدان این شخص برای مرگ اون بچه اس
Iran, Islamic Republic of
20:43 - 1397/03/23
۱۵:۱۵ عزیز تماس گرفته منتها توسط رابط اون متهم پرونده این رو هوا بوده رفته خوابیده نکبت! حالام ببند دهنتو بی تربیت نمیخواد مرام بذاری توکل کن بخدا چون ادم بخواد عوض بشه میتونه مثل بابای بدبخت که اینهمه میدوه دنبالت تاآدم بشی .توبه کن مرگ و زندگی دست خداست الان داره اذان میگه کامنت گذاشتم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
موقع پخش صدای ملکوتی اذان این همه فحاشی کردی اذان نبود چه میکردی
Iran, Islamic Republic of
01:58 - 1397/03/24
نبابد رضایت بدن یادشون بیارن که طفل بیچارشون چه زحری کشیده کی یادش میره اخه
Iran, Islamic Republic of
18:47 - 1397/03/24
خدا به خانوادش صبر بده ان شاءالله. واقعا سخته
France
22:44 - 1397/05/29
دوستانی که نطرتون به عفو هست ...خودتونو بزارید جای اون بچه ۰۰تو گرما ۰۰افتاب داغ بعد یه ادم نامرد از خدا بیخبر ببینه که بچه تو ماشینه بزاره بره اگه قتل عمد نیست پس چیه؟یه بچه اگر تو خیابون گریه کنه ادم دنبال اینه که بچه رو اروم کنه این بی رحم از خدا بی خبر حداقل بچه رو میبرد دم مسجدی جایی رهاش میکرد پس لطفا نظر به عفو ندید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج