سفر جنجال برانگیز نمایندگان به روسیه لغو شد
۷۳۱۱۷۶
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
۵۲۳۸ 
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: موضوع اعزام نمایندگان به جام جهانی فوتبال فعلا متوقف مانده و در مرحله بررسی است.

خبرگزاری مهر: سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: موضوع اعزام نمایندگان به جام جهانی فوتبال فعلا متوقف مانده و در مرحله بررسی است.

حجت الاسلام احد آزادیخواه در خصوص موضوع اعزام تعدادی از اعضای این کمیسیون به جام جهانی فوتبال روسیه و شائبه های پیش آمده در این زمینه اظهار داشت: قانون این اختیار را به کمیسیون ها داده است که در موقعیت های مرتبط، امر نظارت را با اعزام نمایندگان خود در آن فرایندهای مرتبط دنبال کنند.

وی افزود: کمیسیون فرهنگی نیز از جمله کمیسیون هایی است که حداقل و کمترین سفرها را برای اعضای خود تاکنون تعریف کرده و تا جایی که توانسته و امکان داشته، جلوی هزینه های غیرضروری را گرفته و سفرهای غیرضروری را حذف کرده است و در صورت انجام سفر نیز به ساده ترین شکل ممکن سفر کرده، به گونه ای که نمایندگان به جای اقامت در هتل، در محل اقامت سفرا مانده اند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: این رویکرد در خصوص جام جهانی هم پیگیری شده است؛ در این خصوص با پیشنهاد و موافقت شخص وزیر ورزش و جوانان قرار شد نمایندگانی برای نظارت بر بازی های ایران در جام جهانی به این ترتیب که برای هر بازی یک نماینده تعریف شده باشد، اعزام شوند که بر این اساس قرعه کشی شد و ۴ نفر شامل آقایان سعیدی، وکیلی و کاتب و خانم سلحشوری تعیین و به کمیته نظارت بر سفرهای خارجی مجلس نیز معرفی شدند.

آزادیخواه تاکید کرد: طبق قانون، کمیسیون مرجع تشخیص ضرورت سفرهاست و کمیته نظارت بر سفرهای خارجی مجلس نیز باید تدابیر لازم را پیش بینی کند و امور اجرایی را انجام دهد. اما متاسفانه ابهاماتی ایجاد شد که سزاوار نبود این موضوع به جامعه کشانده شده و باعث بدبینی به نمایندگان مردم شود.

نمایندگان منتخب در حوزه فوتبال تخصص دارند

وی در پاسخ به این سوال که آیا نمایندگانی که اعزام می شوند اساساً تخصصی در حوزه فوتبال دارند یا خیر، تصریح کرد: ما در کمیسیون فرهنگی ۳ کمیته تخصصی داریم که یکی از آنها کمیته ورزشی است؛ اعضای کمیته ورزشی ما ممکن است مدرک تحصیلی مرتبط با تربیت بدنی نداشته باشند اما زمینه کاری آنها حتماً مرتبط بوده است. وقتی کسی عضو کمیته ورزشی کمیسیون فرهنگی است، حتماً باید اطلاعات لازم را در خصوص رشته های ورزشی داشته باشد و بتواند گزارش تخصصی برای مجلس آماده و ارائه کند. همکاران ما ۱۰۰ درصد این توانایی را دارند.

وی ادامه داد: برخی افرادی که معرفی شده اند، کسانی بوده اند که در حوزه ورزش به طور جدی ورود داشته اند و در جریان ریز و درشت قضایا قرار دارند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به این نکته که اعزام این تعداد نماینده به هر حال برای جامعه گلایه ایجاد می کند، تصریح کرد: ما هم قبول داریم که این تعداد زیاد است و معتقدیم که با توجه به مسائل اقتصادی کشور، باید سفرها را به حداقل برسانیم و به موارد ضروری محدود کنیم؛ در حوزه ورزش، فراکسیون ورزش مجلس اولین مدعی این اشتباه است اما رتق و فتق قانونی و نظارت بر امور ورزشی بر عهده کمیسیون فرهنگی است، اگر این موضوع از ابتدا به کمیسیون فرهنگی واگذار می شد هزینه ها خیلی کمتر از آن چیزی می شد که مردم عزیزمان فکر می کنند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1397/03/23
حتما میخواستن برن ببینن کی شلوارک پاش کرده باز سوژه خبرنگاران بشه
Romania
14:57 - 1397/03/23
حالا میرفتن چند تا ی میدیدن ارشادشون می نمودن
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1397/03/23
بابا جان همشونو ببرین روسیه برنگردن انشاالله. ما راضی هستیم
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1397/03/23
حیف شد ،میرفتین عشقو حالتونو میکردین ،بقیه رو هم بیخیال ،شما ها سلامت باشین ،کافیه
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1397/03/23
مثلا اون خانمه که میخواستین بفرستین چه تخصصی داشته ؟ چرا فکر میکنین مردم گوششون درازه؟ الان وضعیت مردم خیلی بده طوری که حقوق یک میلیون تومنشون هم نمیگیرن از سرکار،حالا هرچقدرم کم بشه هزینه اش ، همونو بدین جای حقوق معوقه مردم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
فقط چون خانومه قطعا هيچي از فوتبال نمي فهمه؟
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1397/03/23
اینه نتیجه اعتراض . هرچی ساکتی سواستفاده میکنن ایناااا
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
حالا اگه میرفتن مثلا چی میشد؟اب اب هم تکون نمیخورد فقط این زبون بسته ها یه که عشق وحال میکردن چیه گناه مگه اینادل ندارن؟تازه وقتی برمیگشتن دوپینگ میچسلیدن به کار وخدمت رسانی به مردم همه چیز هم ارزون مبشد کار اشتغال رفاه همه چی درست میشد مگه نه !!!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
نه
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1397/03/23
مردم دارن از گشنگی میمیرن اون وقت اینا ب فکر تفریح و عشق وحال خودشون هسن بخوره تو سرتون جام جهانی فکر مردم باشید
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1397/03/23
مردم پدرشان در اومده آنهادارند می روند دیدن فوتبال ؟مابه چه دولت ومجلسی رای دادیم!؟
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1397/03/23
بروید دولت را هم ببرید دیگه برنگردید از این که دیگه بدترنمی شه
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1397/03/23
کی گرسنه اس؟؟؟؟دشمن.کی خسته اس ؟؟دشمن خخخخخخ مرگ ب آمریکا .چی گفتم .ما ک روزه ایم اصلا هم گرسنه نیستیم .درضمن سکه هم نمیخریم ماشین هم پول نداریم بخریم خدا رو شکر ۵تا نون و یکیلو ماست میگیرم همینم جای شکر داره میخوریم
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1397/03/23
بروید خوش باشید دلار ارزون میشود
Iran, Islamic Republic of
17:00 - 1397/03/23
کم به ملت دروغ بگید ، نماینده خودتون هستید به جای ملت
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1397/03/23
حجت الاسلام احد آزادیخواه:
" قرار شد نمایندگانی برای نظارت بر بازی های ایران....": لطفا توضیح بدین چه نظارتی؟؟؟
"رتق و فتق قانونی و نظارت بر امور ورزشی بر عهده کمیسیون فرهنگی است" کدوم رتق و فتق قانونی ؟؟لطفا خودتون رو به اون راه نزنید
شما دیگه مسخرش رو در آوردین...شرم پیش شما شرمساره
Iran, Islamic Republic of
18:42 - 1397/03/23
کلا میخواد صد میلیون تومن هزینه بشه اگه خیلی مردین جلوی هزینه های میلیارد دلاری رو بگیرین
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1397/03/23
برن استادیوم ازادی اگه میخان فوتبال ببینن! چه خوش اشتها هم هستن
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1397/03/23
این خانوم سلحشوربفرستین قشنگ دادمیزنه تومجلس دنبال خاله بازی تانمایندگانی پولی که میگیری حرامش باش توگلوخودوخانوادش گیرکنه وهمچین ساعدی نماینده تبریز
Iran, Islamic Republic of
23:27 - 1397/03/23
حتما میخواستند برند اونجا فوتبال تماشا کنن و مسائل اقتصادی که مردم رو گرفتار کرده، اونجا دورهمی حل و فصل کنند، تخمه و پسته یادتون نررره ، میچسبه
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1397/03/23
میخواستن برن دختر خوشگلا رو از نزدیک ببینن
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1397/03/24
دقت کردین چی گفت«اعزام نمایندگان به جام جهانی فعلا منتفی شد».....فعلا یعنی ممکنه یواشکی بعدا برن
بخدا خجالت اوره ...با این اوضاع اقتصادی مردم یه ادم زنده توی این مملکت پیدا نمیشه بگه نماینده مجلس با پول بیت المال بره جام جهانی که چی ؟چه گلی میخوان به سر کشور بزن؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج