کی‌روش: بازی با مراکش خاص و رؤیایی است
۷۳۱۶۷۹
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶
۶۲۴۶ 
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان تأکید کرد، این تیم برای مأموریتی ویژه به جام جهانی آمده و اینکه تحریم‌ها تهدید و توجیهی برای او و شاگردانش نبوده است.

خبرگزاری تسنیم: کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از دیدار ایران برابر مراکش در اولین بازی جام جهانی 2018 روسیه، اظهار داشت: افتخار دارم مجدداً در این فضا حضور دارم. مجدداً به رسانه‌ها خوش‌آمد می‌گویم و همچنین از رسانه‌ها و هواداران ایرانی تشکر می‌کنم و از روسیه بابت میزبانی تشکر می‌کنم. ما اینجا برای یک مأموریت آمده‌ایم.

 

بازی با مراکش خاص و رؤیایی است


وی ادامه داد: ما می‌خواهیم یک فضای بااحترام را ایجاد کنیم. همان‌طور که می‌دانید این بازی اول ماست و بازی اول همیشه بازی خاصی است. من مطلب جدیدی نمی‌توانم بگویم و بازی فوتبال همیشه یک بازی خاص است و بازی با مراکش هم رؤیایی خواهد بود. ما بسیار هیجان‌زده هستیم و لحظه‌ای که برای تیم شروع می‌شود را می‌توانیم از حالا پیش‌بینی کنیم. هر دو تیم خوب هستند و بازیکنان خوبی دارند و مربیان هم تلاش کرده‌اند.

 

4 سال کار کردیم تا به اینجا برسیم و حالا می‌خواهیم جشن بگیریم


سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص اینکه فشار جام جهانی چگونه است، گفت:‌ امکان ندارد بازی جام جهانی را انجام داد، بدون اینکه فشار را تجربه کرد. لحظه‌ای که ما برای جام جهانی می‌رویم، لازم است تمام شرایط را بپذیریم. خوشحالیم اینجا هستیم و باید فشار را بپذیریم. این قرار نیست مشکلی ایجاد کند و برخی کشورها که فشار را تحمل می‌کنند برای آنها خوب است. ما به دنبال این هستیم که جشن بگیریم. چهار سال کار کردیم تا به اینجا برسیم و می‌خواهیم جشن بگیریم. برد بهترین دارو است و تیم‌هایی که می‌برند، شرایط خوبی پیدا می‌کنند. هم به لحاظ روحیه و هم به لحاظ انرژی و ما سه بازی داریم که هیچ وقت به پایان نمی‌رسد. این بازی‌ها سه بخش دارد که ابتدا مقابل مراکش بازی می‌کنیم، سپس اسپانیا و پرتغال و پس از آن. این فشار طبیعی است و برای ما مشکلی ایجاد نمی‌کند و باید آن را بپذیریم و می‌دانیم در بازی اول هر چهار تیم گروه تلاش خود را می‌کنند و می‌خواهند به پیروزی برسند.

 

کی‌روش: بازی با مراکش خاص و رؤیایی است

 

تحمل نمی‌کنیم کسی ما را زیر سؤال ببرد و بگوید توان برد ندارید


کی‌روش در خصوص جو تیم پس از اخراج سرمربی اسپانیا و حضورش در رئال مادرید گفت: با کمال احترام باید بگویم شما باید این سؤال را بپرسید و از شما ممنونم، اما اصولی. اگر خودم را به طرف اسپانیا سوق بدهم بی‌احترامی از طرف من است و بی احترامی به مراکش است اگر صحبت ناصحیحی داشته باشم. آنها تیم خوبی هستند و همان‌طور که همه می‌دانند آنها جزو محبوب‌ترین و بهترین کاندیداها برای صعود به شمار می‌آیند به همراه پرتغال، اما ما ایران به عنوان احترام می‌پذیریم که محبوبیت فرانسه، اسپانیا و مراکش به لحاظ تاریخی شرایط خوبی دارند و می‌پذیریم که آنها خیلی محبوب و خوب هستند، اما نمی‌پذیریم که کسی به ما بگوید شما توان برد ندارید و تحمل نمی‌کنیم کسی ما را زیر سؤال ببرد و می‌خواهیم با محبوب‌ترین‌ها رقابت کنیم. امیدوارم که خدای فوتبال ما را بپذیرد که اینجا باشیم و جشن بگیریم.

 

اجازه ندادیم تحریم‌ها تهدید یا توجیهی برای ما باشد


سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به سؤال یک خبرنگار پرتغالی درباره نقش تحریم‌ها در آماده‌سازی تیمش گفت: همان‌طور که در این سال‌ها گفته‌ام درست نیست درباره این مسئله و ماهیت آن زیاد صحبت کنم. همه می‌دانند تحریم‌ها هست و در این هفت هشت سال در تیم ملی تحت رهبری من و با بازیکنان ایران تحت هیچ شرایطی اجازه ندادیم این مسائل تهدید یا توجیهی برای ما باشد و سعی کردیم آنها را تبدیل به فرصت کرده و از آن استفاده کنیم. می‌خواهیم از این مسائل الهام بگیریم، انگیزه بازیکنان را افزایش بدهیم و نشان بدهیم می‌توان مانند یک خانواده بجنگیم، تلاش کنیم و به همه نشان بدهیم بازیکنانی داریم که عاشق بازی هستند و مانند همه بازیکنان در جهان عاشق این هستند که فوتبال بازی کنند. ممکن است یک یا 10 سال و شاید هم 100 سال طول بکشد که تحریم‌ها برداشته شود، اما تحریم‌کنندگان هیچ وقت موفق نخواهند شد. فوتبال امری نیست و یک عشق است و توضیحی که می‌توانم بگویم این است که ما بهانه‌ای را نمی‌پذیریم و همه موانع را برای بهتر شدن الهام می‌گیریم.

 

با تمام شجاعت حمله می‌کنیم به این امید که گل بزنیم و پیروز شویم


کی‌روش درباره اینکه در جام جهانی برزیل تیمش دفاعی بازی کرد و اکنون چه تغییری در سبک فوتبال ایران ایجاد شده است، گفت: آنچه تغییر کرده است، این است که ما بازیکنان جوان‌تری داریم که تجربه حمله و دفاع دارند. ما تیمی قوی و ماجراجو هستیم در زمان حاضر و البته شجاع. خودمان را آماده کرده‌ایم و آماده می‌کنیم و آماده بازی جام ملت‌های آسیا در ژانویه هستیم. روحیه بسیار بالایی داریم و اگر لازم باشد از گل‌های خودمان دفاع کنیم خواهیم کرد و اگر بخواهیم حمله کنیم، حتماً حمله می‌کنیم با تمام شجاعت حمله می‌کنیم به این امید که گل بزنیم و پیروز شویم. نگرش ما با بقیه تیم‌ها تفاوت ندارد. برخی تیم‌ها لازم است از مواضع خود دفاع کنند و 90 درصد تیم‌ها اینگونه هستند که مقابل تیم‌های قدرتمندتر دفاع کنند و اگر لازم باشد ما این کار را خواهیم کرد. مهم اندیشه است و اینکه بازیکنان با فکر بازی کرده و از دروازه دفاع کنند. مهم پیروز شدن است.

 

باید با سربلندی به خانه خود خوشحالی و افتخار ببریم


وی درباره اینکه می‌تواند اولین مربی باشد که تیم ملی ایران را از مرحله گروهی جام جهانی بالا می‌برد، تصریح کرد:‌ امیدوارم و ان‌شاءالله. دست آخر در زندگی هدف یک مربی و تیم فوتبال چیست؟ هدف بردن است و زندگی در این دنیا برای بردن کفایت نمی‌کند. ما باید با بازی منصفانه پیروز شویم و البته با افتخار. در حقیقت این وضعیتی است که ما برای خودمان در جام جهانی انتخاب کرده‌ایم. از ابتدا که به دنیا آمده‌ام و پدرم را دیدم، سعی کردم صادق باشم، وفادار و البته پیروز. باید منصفانه ببریم و با همین باور فردا به زمین برویم. اشتیاق داریم و شانس و برای همین اینجا هستیم. اینجا هستیم چون شانس داریم و می‌خواهیم این فرصت را جشن بگیریم. باید از دروازه خود دفاع کرده و هر موقع لازم شد تصمیماتی سریع اتحاذ کنیم. باید سعی کنیم و همین امر ساده را به شاگردانم توصیه کرده‌ام و می‌خواهم بازیکنانم زمانی مه زمین را ترک می‌کنند سرشان بالا باشد. نمی‌خواهم ببرند و سرافکنده باشند و باید ببرند و سربلند باشد. ما باید به خانه خود خوشحالی و افتخار ببریم و این پیروزی ارزشمند است و باید این تفکر را داشته باشیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1397/03/24
ای مردک مال مردم خور

جاسوس انگلیس

حیف پول بیت المال که توی حلقوم تو می ریزند

کسی هم صدای ما رو نمی شنوه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۶
لطفاً با ادب باشید
مطمئناً آقای کیروش از شما انسان بهتری هستش
شرافت هم آرزوست....پرسپولیسی اصیل
Iran, Islamic Republic of
17:45 - 1397/03/24
خدا پشت و پناهتون
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1397/03/24
همه مردم ایران دارن زیر فشاراقتصادی و تورم و گرونی و بیکاری و بی آبی و بدبختی جون میدن
فوتبال کیلو چند؟
United Arab Emirates
18:10 - 1397/03/24
دست خدا به همراهتان، قلب میلیون ها ایرانی با شماست. همه ملت در این روز
عید برایتان دست به دعا هستند. به امید
موفقیت و شادکامی در این عید خجسته.
United States
21:38 - 1397/03/24
اگر ۱۱ تا تکاور همدل وجنگده درون زمین داشته باشیم موفق خواهیم بود مگر نه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج