دورریز مواد غذایی ایران، معادل یارانه مردم
۷۳۶۳۱۵
۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۲
۴۵۹۸ 
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور از اصلاح الگوی مصرف به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های فعالیت شورا نام برد و گفت: متاسفانه امروزه ارزش دورریز سالانه مواد غذایی در کشور به اندازه کل یارانه پرداختی به مردم است.

خبرگزاری ایرنا: سید محمدرضا موالی زاده شنبه عصر در نشست شورای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم بازتعریف کارکر‌های شورای فرهنگ عمومی افزود: باید فرآیند اقدامات شورای فرهنگ عمومی به افزایش بهره وری و کارآمدی منجر شود.

وی به ۱۹ اولویت تعریف شده در حوزه فرهنگ عمومی کشور اشاره و اضافه کرد: گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی به عنوان مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی، نخستین سرفصل اقدامات جدید شوراست.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور از اصلاح الگوی مصرف به عنوان یکی از اولویت‌های فعالیت شورا نام برد و گفت: متاسفانه امروزه ارزش دورریز سالانه مواد غذایی در کشور به اندازه کل یارانه پرداختی به مردم است.

وی با بیان اینکه میزان مصرف آب در کشور نیز سرسام آور است، افزود: ما با صادرات هر کیلوگرم هندوانه ۵۰۰ لیتر آب مجازی از کشور خارج می‌کنیم، ضمن اینکه تولید هر کیلوگرم برنج ۲ هزار لیتر آب بری دارد.

وی ادامه داد: باید در بخش کشاورزی، خانگی و خدمات الگوی مصرف اصلاح شود، زیرا اکنون در دوره تنش آبی هستیم و اگر این وضعیت کنترل نشود به دوران ورشکستگی آب وارد می‌شویم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تقویت فرهنگ خرید کالای ایرانی را از دیگر اولویت‌های فعالیت شورای فرهنگ عمومی خواند و با اشاره به تجربه هند در توسعه صنایع ریسندگی با تکیه بر بکارگیری تولید داخلی اضافه کرد: ما هم نیازمند توجه ویژه به خرید کالا‌های ایرانی هستیم، زیرا این موضوع یک بحث اقتصادی صرف نیست، بلکه هویت ملی و خودباوری و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در آن مطرح است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
01:45 - 1397/04/03
چه جالب معادل یارانه است! یعنی اگر یارانه را قطع کنند این دورریز هم از بین میرم
Iran, Islamic Republic of
01:49 - 1397/04/03
اینو راست میگن. خود من با اینکه وضع مالی خوبی ندارم ولی اصراف و دور ریزم زیاده. و به اکثر مردم هم که نگاه میکنم و بهشون دقت میکنم همینطور هستند.
Iran, Islamic Republic of
02:32 - 1397/04/03
مردم از خورد وخوراک خود به خاطر گرانی کم کرداند حالا دور ریز کجاست بیشعور
United Arab Emirates
06:01 - 1397/04/03
بغرما ابم کم مونده ورشکسته بشه ماکه چیزی از اقتصاد مقاومتی ندیدیم شما خودتان رعایت میکنید
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1397/04/03
همه جا صحبت از مشکله از درده , یکی صحبت از درمان نمی کنه , چرا ؟ چون خودمون رو عقل کل می دانیم و شفای همه دردمندان !
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج