زنان زیاد کار کنند، دیابت می‌گیرند!
۷۴۳۴۸۸
۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
۷۲۶۶ 
زنانی که در هفته بیش از 45 ساعت کار می‌کنند، در معرض ابتلا به دیابت قرار می‌گیرند. چنین فرضی در مورد مردان مطرح نبوده و برعکس است.

خبرآنلاین: زنانی که در هفته بیش از 45 ساعت کار می‌کنند، در معرض ابتلا به دیابت قرار می‌گیرند. چنین فرضی در مورد مردان مطرح نبوده و برعکس است.

تاکنون تحقیقات زیادی درباره اینکه آیا کار زیاد برای مردان منجر به دیابت می‌شود یا خیر انجام‌شده و این امر مسلم شده است که کار زیاد رابطه‌ای با دیابت در مردان نداشته و برعکس، اگر مردی بیشتر کار کند، کمتر در معرض ابتلا به دیابت قرار می‌گیرد.(منهای کارهای استرس‌زا)

تحقیق جدید از روی آنالیز دیتای 2003 کانادایی‌های 35 تا 74 ساله انجام و در مجله BMJ Open Diabetes Reaserch and Care منتشرشده {لینک} که نشان می‌دهد 63 درصد از زنانی که بین 35 تا 40 ساعت در هفته کار می‌کردند، در معرض ابتلا به دیابت قرار گرفتند.

در این تحقیق دیتای 7 هزار کارمند کانادایی موردبررسی قرار گرفت و در کنار ساعت کاری، فاکتورهای دیگری مانند جنسیت،وضعیت تا هل، محل تولد، قومیت، والدین، محل اقامت، شرایط بهداشتی، سبک زندگی و شاخص توده بدن(BMI) نیز مورد تحلیل قرار گرفت.

نکته دیگر ثابت نشدن ابتلا به دیابت برای افرادِ در معرضِ دود سیگار و الکل بود، اما درهرحال معلوم شد زنانی که زیاد کار می‌کنند بیشتر در معرض ابتلا به دیابت قرار می‌گیرند و توصیه شد تا زنان کمتر کار کنند.

بیش از 425 میلیون نفر در جهان به دیابت مبتلا هستند که نیمی از آن‌ها از بیماری خود مطلع نیستند. این رقم در آمریکا 30 میلیون نفر بوده و 7 میلیون نفر نمی‌دانند مبتلابه دیابت هستند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
France
12:37 - 1397/04/18
خرج زندگی آنقدر بالاست که با دو موتوره کار کردن (زن و شوهر) جوابگو نیست. رو هوا صحبت نکنید خواهشاً. بدن خود به خود با شرایط وفق پیدا میکنه. این نظرات بدرد قشر مرفه میخوره نه کارگر و اجاره نشین.
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1397/04/18
اکثر زنان این دوره حتی رنگ آفتاب به چشم نمیبینند چه برسه به این که زیاد کار کنند
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
برو بابا
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1397/04/18
چشم کمتر کار میکنیم .هزینه ما را دیابت پرداخت کند
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1397/04/18
شما از کجا میدانید کدام زنها زیاد کار میکند به دیابت دچار میکنید؟!
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
همه زنها زباد کار میکنند .بیشتر از اقایون کار میکنند .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج