داستان یک قتل؛ ۷ سال پس از مرگ روح الله داداشی
۷۴۶۳۶۲
۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
۲۴۵۲۰ 
روایت‌ها از چگونگی قتل او متفاوت است. مجید فرجی خبرنگار کرجی که در زمان قتل در کنار داداشی حضور داشته‌است، مدعی است این قتل نقشه‌ای از قبل طراحی شده بوده‌است، ولی فرمانده نیروی انتظامی کرج این ادعا را رد می‌کند. بعد‌ها مشخص شد این خبرنگار که مدام به دنبال مطرح کردن نام خود بوده عامل اصلی درگیری بوده است.

جام جم آنلاین: دو هفته قبل از اینکه امیر قرایی قویترین مرد سابق ایران مرتکب قبل شود روح الله داداشی به دفتر یکی از روزنامه های ورزشی رفت و گفت و گویی مفصل درباره بدنسازی و پرورش اندام، مقام اخیر جهانی اش و … انجام داد. آن روز با برادر بزرگترش به دفتر روزنامه آمد. دو هفته بعد برای مصاحبه مجددا با او مصاحبه گرفتیم البته اینبار برای امیر قرایی قوی ترین مرد ایران که در یک درگیری خیابانی فردی را به قتل رسانده و متواری شده بود.

ناگفته‌هایی از قتل روح الله داداشی در آستانه پنجمین سالگرد مرگش

روح الله داداشی نظرش را درباره امیر قرایی گفت اما از این هم گله کرد که چرا از وقتی امیر قرایی مرتکب جنایت شده همه با او تماس می گیرند و نظر او را می خواهند. بعد او در ادامه گفت که او اصلا مناسبتی با این اتفاقات ندارد و علاقه مند به دنبال کردن چیزهایی مثل قتل و کتک کاری و اتفاقاتی از این دست نیست. او حتی بابت اینکه یکی از مصاحبه هایش را با دست خونی چاپ کرده بودیم گله داشت چرا که نمی خواست چهره ای خشن از او نزد جوانان ثبت شود…

دو ماه بعد…

خبر کوتاه بود و حیرت انگیز: «روح الله داداشی درگذشت». به سرعت پیگیری کردیم و متوجه شدیم علت فوت اصابت جسم تیز به شاهرگ گردنش بوده و به قتل رسیده است. این تراژدی در یک درگیری خیابانی رقم خورد.

روایت‌ها از چگونگی قتل او متفاوت است.مجید فرجی خبرنگار کرجی که در زمان قتل در کنار داداشی حضور داشته‌است، مدعی است این قتل نقشه‌ای از قبل طراحی شده بوده‌است ولی فرمانده نیروی انتظامی کرج این ادعا را رد می‌کند. بعدها مشخص شد این خبرنگار که مدام به دنبال مطرح کردن نام خود بوده عامل اصلی درگیری بوده است.

در ادعایی دیگر، مربی داداشی پیاده شدن وی از ماشین را رد کرد و عقیده دارد ضاربان در حالتی که او در ماشین نشسته بوده‌است او را مضروب کرده‌اند و نیز ادعا کرد قاتل به او گفته‌است که داداشی در جواب فحاشی‌های آنان تنها آن‌ها را به آرامش دعوت می‌کرده‌است.

طبق روایتی دیگر در جریان یک تصادف جزیی بین خودروها، فحاشی ضاربان سبب عصبانیت داداشی شده و او به تعقیب ضاربان می‌پردازد که منجر به استفاده از چاقو توسط قاتل می‌شود. متهم می‌گوید در جریان درگیری بارها از او خواستم مرا رها کند اما او همچنان کتکم می‌زد.

همچنین متهم در جریان اظهارات خود در دادگاه گفت که در جریان درگیری برای ترساندن داداشی و همراهش اقدام به استفاده از چاقو کرده‌است، که ابتدا دو ضربه به دستان داداشی زده و ضربه آخرش به گردن او اصابت می‌کند.

قاتل پیش از درگیری به دلیل آینه به آینه شدن اتومبیلش با اتومبیل آزرای روح الله داداشی به مادر تازه درگذشته روح الله ناسزا می گوید. روح الله نیز از این موضوع عصبانی شده است. با این حال او مدام قاتل و همراهش را به آرامش دعوت می کرده و اصلا بعدا مشخص شد ادعای قاتل مبنی بر اینکه از روح الله کتک خورده صحت نداشته است.

داستان یک قتل؛ ۷ سال پس از مرگ روح الله داداشی

روزهای بعد جزئیات دیگری از این ماجرا فاش شد. وقتی روح الله داداشی به حالت نیمه بیهوش روی زمین می افتد همراه قاتل باز هم دست برنمی دارد و داداشی را مورد ضرب و جرح قرار می دهد و با ضربه سر به صورتش می زند. او پیش از دستگیری در قهوه خانه ای ماجرای به قتل رساندن روح الله داداشی از سوی علیرضای ۱۷ ساله را با افتخار نقل می کند و اینکه چطور یک فرد ورزشکار و قوی هیکل را مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

حاشیه های بعد از اعدام

«تا آخر عمر سیاه می پوشم»، «برای روح الله عروسی می گیرم». اینها بخشی از صحبت های علی برادر بزرگ تر روح الله است. روح الله در هنگام مرگ ۳۰ سال داشت. پدر و مادرش را از دست داده بود و علی نقش بزرگ تر را برای او ایفا می کرد. او زمانی که در خانه مشغول استراحت بود به بدترین شکل ممکن خبر قتل ناجوانمردانه برادرش را دریافت کرد.

چند روز بعد از این جنایت متاسفانه عکس های روح الله داداشی در حالی که غرق خون است و بر روی زمین افتاده به سرعت موبایل به موبایل منتشر شد. بدتر از آن انتشار تصاویری از شستشوی بدن او در غسال خانه بود که واکنش شدید برادر روح الله را برانگیخت.

علیرضا قاتل روح الله چند وقت بعد در ملاعام اعدام شد… او در زمان اعدام اشک می ریخت و مدام طلب بخشش می کرد. با فریاد نام ائمه اطهار را بر زبان می آورد و مادرش را صدا می زد. گفته می شود یکی از برادران روح الله زمانی که در زمان اعدام با طلب بخشش مادر قاتل ۱۷ ساله روبرو می شود به این زن سیلی می زند که هنوز صحت و سقم آن مشخص نشده است.

روح الله قرار بود داماد شود

یکی از نزدیکان روح الله داداشی که خبرنگار هم بود می گوید روح الله داداشی قصد مهاجرت به آمریکا را داشت. برادر او یعنی علی هم فاش کرد که قرار بود روح الله به زودی داماد شود. برای او دختری نشان کرده بودند اما آن شب تلخ همه خانواده را سیاه پوش کرد. چند ماه بعد از مرگ روح الله ابعاد دیگری از زندگی این قهرمان ایران و جهان فاش شد از جمله اینکه فعالیت های زیادی در کارهای خیریه و سر زدن به معلولان و سالمندان دارد.

به هر حال به سالمرگ روح الله داداشی نزدیک می شویم یعنی بیست و ششم تیر ماه… هفت سال از درگذشت این جوان قهرمان خیلی سریع گذشت.

انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1397/04/25
قهرمان واقعی. روحش شاد یادش گرامی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
پس این همه میگن لذی که در بخشش هست در انتقام نیست چرا برای این بزرگ مردان و قهرمانان وجود نداره و این افراد از حق قصاص خودشون با تمام وجود استفاده میکنن"کی از برادران روح الله زمانی که در زمان اعدام با طلب بخشش مادر قاتل ۱۷ ساله روبرو می شود به این زن سیلی می زند "
قاتل 17 ساله؟؟ به سن قانونی هم نرسیده بوده که اعدامش کردن که!!!! چه قوانینی داریم واقعا ... بسته به موقعیت شاکی تمام قوانین عوض میشه
روح هر دو در آرامش باشه
ولی کلا ما نفهمیدیم تقصیر کی بوده
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1397/04/25
قبلا میگفتن قتل داداشی ناموسی بود که
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1397/04/25
آقا در اینستای ستاره های خارجی چه خبر است رو بزاااارید لطفا خواااااهش
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1397/04/25
هنوز هروقت یادقتل ناجوانمردانه وعجیب پهلوان روح الله داداشی میفتم بسیار غمگین وناراحت میشم...در سفر شمال بودم که این خبر شنیدم وخیلی غصه خوردم...خدارحمتش کنه...ازاین دنیای فانی وناجوانمردوکثیف راحت شد
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1397/04/25
خدا رحمتش کنه انشا الله بهشتی باشه
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1397/04/27
شما ظاهرا خیلی عاشق ارازل اوباشی که تو همه خبرات دربارشون مینویسی
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1397/07/27
روح الله عزیز زمانه سوگ تو را کی تواند سرد کرد؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1397/08/27
روح الله داداشی قدرت مطلق یابهتره بگم بت قدرت بود خیلی هم مردبود وحیفش که تواین دنیای زشت میموند
Iran, Islamic Republic of
06:42 - 1397/10/09
حقش نبود اینقد زحمت بکشه اخرش بدست یه فنج کشته بشه
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1397/11/21
قتل روح الله داداشی قتل کل ملت ایران بود نه قتل یک نفر باید عزای عمومی اعلام می شد ؟؟خداد رحمتشان کناد نور برقبرش ببارد
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1397/12/02
آدم نمیدونه چی بگه۰ کار وحشتناکی کرده۰
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج