روزنامه دولت به وزرا؛ چرا شفاف حرف نمی‌زنید؟
۷۵۴۸۴۶
۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱
۸۳۷۴ 
روزنامه ایران در یادداشتی رفتار برخی وزرای کابینه روحانی را به باد انتقاد گرفت و نوشت: باید در زمان وزارت و مسئولیت سخن گفت و طرف مقابل را در عرصه عمومی به چالش و پاسخگویی می‌کشید. دوران این گفتارهای فرصت‌طلبانه که مسئولیت را از دوش خود برمی‌دارد گذشته است.

روزنامه ایران در یادداشتی رفتار برخی وزرای کابینه روحانی را به باد انتقاد گرفت، «ایران» می نویسد:

دوران پاسخ‌های دوپهلو و باری به هر جهت گذشته است. باید به مردم اعتماد کرد و حقایق را با آنان در میان گذاشت. مسئولان دولتی و آقایان وزرا می‌توانند و یا بهتر است گفته شود که می‌باید تمامی مسئولیت‌ها و وعده‌های خود و رئیس جمهوری را دوباره مرور کنند و به ترتیب درباره هر کدام از آنها توضیحات شفافی ارائه نمایند.

خدشه برداشتن اعتماد مردم، مثل ترک برداشتن شیشه است. هزینه و زحمت ترمیم آن ده‌ها برابر هزینه و زحمتی است که برای جلوگیری از ترک خوردن باید صرف کرد.

امروز هر کاری را بتوان انجام داد یا انجام نداد، یک کار را از آن گریزی نیست و آن حضور مؤثر رسانه‌ای است. حضوری با اتکا و به پشتوانه اتاق‌های فکر و مشاوران امین و خیرخواه. این پذیرفتنی نیست که یکی از آقایان وزرا، پس از رفتن از دولت مدعی شود که فلان کس امکان بهبود در امور مربوط به حوزه وزارتی او را فراهم نکرد.

این گونه سخن گفتن مسئولانه نیست. نشان می‌دهد که او در پست و مقام خود باقی مانده بود که فقط باقی بماند و اکنون که دستش از میز کوتاه شده مسأله را به گردن دیگران می‌اندازد.

باید در زمان وزارت و مسئولیت همین سخن را می‌گفت و طرف مقابل را در عرصه عمومی به چالش و پاسخگویی می‌کشید. دوران این گفتارهای فرصت‌طلبانه که مسئولیت را از دوش خود برمی‌دارد گذشته است. باید پذیرفت که صندلی وزارت، بیش از هر چیز مترادف با پذیرش مسئولیت است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:26 - 1397/05/14
وزرا. منگ شدن آرکان جواب ده
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1397/05/14
چرا حرف بزنن جقوق و پاداش صدها ميليوني بعلاوه رانتهاي مختلف دارند
Iran, Islamic Republic of
08:57 - 1397/05/14
دوران این گفتارهای فرصت‌طلبانه که مسئولیت را از دوش خود برمی‌دارد نگذشته است . تا آخر دولت ها فقط نقش تدارکاتچی را دارند که مشکلات را فقط میتوان به آنها ربط داد که بقیه مبری و منزه و پاک باقی بمانند
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1397/05/14
دولت روحانی چنان ایران را ویران کرده که جای هیچ دفاعی باقی نمانده .نه استعفا میدهند و جالب اینجاست نه از طرف مجلس استیضاح میشوند .نمیدانم شاید پای نمایندگان هم دراین ویرانی وسط باشد خدا داند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج