اعتماد: حتی یک اقتصاددان در کابینه روحانی نیست
۷۵۶۲۲۹
۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
۶۱۴۱ 
روزنامه حامی دولت تصریح کرد حتی یک اقتصاددان هم در کابینه روحانی وجود ندارد.

روزنامه اعتماد از قول حجت‌الله میرزایی معاون وزیر کار دولت یازدهم نوشت: اعتماد عمومی به دولت یکی از مهم‌ترین لوازم اداره کشور به شمار می‌رود. اما درحالی که فضای حاکم بر سیاست خارجی بر مشکلات اقتصادی افزوده دولت برای گفت‌وگو با مردم و تشریح وضعیت موجود و بیان برنامه‌هایش برنامه مشخصی ندارد. البته به طور مشخص دولت دوازدهم از ابتدا دچار لکنت زبان بوده و این وضعیت در ماه‌های اخیر بیش از پیش نمایان شده است.

اعتماد: حتی یک اقتصاددان در کابینه روحانی نیست

فقدان فضای ارتباطی قوی موجب شده تا اعتماد عمومی لطمه ببیند و بازسازی این اعتماد کار نسبتا دشواری است. یعنی مردم باورشان این است که دولت با ترکیب فعلی نمی‌تواند آثار و پیامدهای فضای سیاست خارجی را بر اقتصاد، مدیریت، کنترل و کاهش دهد.

این احساس هم ناشی از این است که به اعتقاد من دولت دوازدهم یک دولت گریزان از گفت‌وگو بوده و در برابر تحولات داخلی و خارجی رفتاری انفعالی از خودش بروز داده است. این رفتار انفعالی در کنار مقاومت در برابر پیشنهادهای خیرخواهانه و سطح پایین دانش در بخش اقتصادی دولت موجب شده تا اتخاذ «سیاست خوب» به تاخیر بیفتد.

ناکارآمدی تیم اقتصادی دولت بارها از زبان افراد دلسوز مطرح شده اما به نظر می‌رسد ملاحظات شخصی و ... اغماض رئيس‌جمهور در برابر برخی اعضای دولت موجب شده تا ترمیم کابینه به تعویق بیفتد یا به کندی پیش برود. ترکیب تیم اقتصادی دولت به تعبیر برخی در ٧٠ سال گذشته بی‌سابقه بوده زیرا در کابینه حتی یک اقتصاددان هم حضور ندارد. دولت نیازمند یک تیم متخصص و یکدست است که توانایی طراحی برنامه‌های خاص برای شرایط خاص را داشته باشند.

در صورتی که رئیس‌جمهوری این تغییرات را هرچه زودتر قطعی کنند و در بیانیه‌ای به اطلاع مردم برسانند گام اول بازسازی اعتماد اجتماعی را خیلی محکم بر می‌دارند. البته مقصود من از تغییرات لزوما آن چیزی نیست که برخی منتقدان دولت مدنظر دارند بلکه منظور دعوت به کار از افرادی است که با هدف افزایش توانمندی دولت و کاهش آسیب‌هایی که در شرایط جدید به مردم تحمیل می‌شود؛ به همکاری فراخوانده می‌شوند.

دومین اقدام دولت در شرایط فعلی باید معطوف به خروج از انفعال ارتباطی باشد. مجموعه مدیران ارشد دولت باید با بدنه عمومی گفت‌وگو کنند و برنامه‌های‌شان را توضیح دهند و در برابر انتقادها هم پاسخگو باشند. اتخاذ چنین رویکردی می‌تواند لکنت زبان کنونی دولت را اصلاح کند و به تقویت آرامش اجتماعی منجر شود. سکوت و انفعال اما به تعمیق بی‌اعتمادی می‌انجامد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1397/05/17
بابا روحانی کاری نمیداند اقتصاد چیست کسی که ترسو باشد هزار بار میمیرد ولی کسی که مرد باشد یک بار چهره روحانی را در مذاکره به یاد بیار ترس تمام وجود آن را گرفته بود.
پاسخ ها
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۷
فرمایش شما کاملا درسته...
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1397/05/17
معلومه دیگه هرچی آدم بی سواده هجوم آوردن تودستگاه دولت...
Iran, Islamic Republic of
08:51 - 1397/05/17
درکابینه روحانی جزنفوذیها چیزدیگری نیست آینده خیلی چیزها برای ملت ایران مخصوصا ۲۴ ملیونی احساساتی بی بصیرروشن میشه
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1397/05/17
اقتصاد دان که چه عرض کنم .بگو یه ادم باسواد که عقل درست داشته باشه و دلسوز ملت
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1397/05/17
درود..برشما..کاربلد نیستن.اکثرا دنبال ثروت هستن.کارچاق کن.دروغگو.
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1397/05/17
چون کابینه روحانی صد در صد امنیتیه.همشون کارمند وزارت اطلاعات هستند.
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1397/05/17
برای همین است که وضع اقتصادی کشور اینقدر عالی است که ملت هیچ مشکلی ندارند..بیکاری..ازبین رفته..تورم ازبین رفته..مشکل مسکن حل شده..مشکل ازدواج حل شده..مشکل بهداشت حل شده..همه ی مشکلات حل شده وبرجام هم به سرانجام رسیده............
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج