همسر «هه‌ژار» درگذشت
۷۵۶۸۸۶
۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۱
۲۵۸۵۷ 
«معصومە احمدی»، همسر مرحوم عبدالرحمن شرفکندی (استاد هه‌ژار)، شاعر و نویسنده نامدار کرد، در سن ٨٩ سالگی در اثر کهولت سن و بیماری در شهر اربیل در کردستان عراق درگذشت.

مهر: «معصومە احمدی»، همسر مرحوم عبدالرحمن شرفکندی (استاد هه‌ژار)، شاعر و نویسنده نامدار کرد، در سن ٨٩ سالگی در اثر کهولت سن و بیماری در شهر اربیل در کردستان عراق درگذشت.

 به نقل از «باس نیوز»، زاگروس شرفکندی، پسر استاد هه‌ژار در این ارتباط گفت: دلیل فوت مادرم، کهولت سن و بیماری بود. ایشان چند سال در بستر بیماری بە سر برد، سرانجام روز چهارشنبە هفدهم مردادماه، در اربیل درگذشت.

همسر «هه‌ژار» درگذشت

وی افزود: در مدت ٩ سال اخیر مادرم در شهر اربیل با برادرم زندگی کرد. او چندین بار آواره عراق و سوریە و اقلیم کردستان شدە بود، مدتی در کرج زندگی کرد و زندگی پر از رنجی را بە سر بردە بود.

زاگرس شرفکندی اعلام کرد کە فردا جمعه ۱۹ مرداد، مراسم تشییع جنازه مادرش برگزار خواهد شد و بنا بر وصیت خودش، در گورستان مصیف در شهرک صلاح‌الدین اربیل بە خاک سپردە خواهد شد.

معصومە احمدی بنا بر خاطرات استاد «هه‌ژار» در کتاب (چیشتی مجیور) یکی از حامیان او برای نوشتن این اثر مطرح بودە است.

معصومە احمدی و استاد هه‌ژار صاحب چهار فرزند بە نامهای شیرکو، خانی، مصطفی و زاگروس بودند. مرحوم معصومە احمدی بخش اعظم حیات خود را در راه خدمت بە آرزوهای والای استاد هژار وقف کرد.

خانم احمدی، سال‌های پایانی زندگی با استاد هه‌ژار را در عظیمیە کرج و ٩ سال آخر عمر خویش را در شهر اربیل در کردستان عراق و بیشتر اوقات در بستر بیماری بەسر برد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:15 - 1397/05/18
چرا باید خدمتگزاران فرهنگ این آب و خاک در فقر و سختی بسر برند و مدعیان زن خوب کشور را به غارت ببرند. چرا در خبر از خدمات فرهنگی استاد شرافکندی هیچ گفته نشده. شاید هم نویسنده خبر او را نمی‌شناخته. مردم باید این اسطوره های فرهنگی را بشناسند. یکی از خدمات استاد ترجمه کتاب قانون پورسینا از عربی به فارسی بود.
Iran, Islamic Republic of
20:46 - 1397/05/18
خدا رحمتی کا
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1397/05/18
سلام و درود بر پیکر این بانوی بزرگ ویار مرد تمام نشدنی استاد هژار
United Arab Emirates
22:46 - 1397/05/18
روحش شاد
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
زاگروس اخر خمت بیت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج