واکنش به ممنوعیت ورود «ساز» به پارک‌ها
۷۵۶۹۸۳
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۹
۸۲۶۰ 
مدیرکل دفتر موسیقی درباره تابلوهای ورود ساز ممنوع به پارک‌ها، گفت: هیچ استناد قانونی را نمی‌توان پیدا کرد که چنین نوشته‌هایی را توجیه کند و اگر کسی با ساز وارد پارک شد، بگویند به استناد این ماده قانونی تخلفی انجام داده است. این گونه برخوردها اصلا ارزش قانونی ندارند و فقط مایه تأسف است.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل دفتر موسیقی درباره تابلوهای ورود ساز ممنوع به پارک‌ها، گفت: هیچ استناد قانونی را نمی‌توان پیدا کرد که چنین نوشته‌هایی را توجیه کند و اگر کسی با ساز وارد پارک شد، بگویند به استناد این ماده قانونی تخلفی انجام داده است. این گونه برخوردها اصلا ارزش قانونی ندارند و فقط مایه تأسف است.

علی ترابی درباره تابلوهایی که با عنوان «خواهشمند است از به همراه آوردن آلات موسیقی، قلیان، حیوانات (سگ و ...) و برپایی چادر در سطح محوطه بوستان جداً خودداری فرمایید.» از سوی پلیس پارک‌ها در برخی از فضاهای سبز و عمومی شهر نصب شده است.

واکنش وزارت ارشاد به ممنوعیت ورود ساز به پارک‌ها

وی بیان کرد: وجه بیرونی و شهری این موضوع بسیار توهین آمیز است و به هیچ عنوان قابل توجیه نیست و نشان می‌دهد تفکری که حاکم بر این گونه سیاست‌گذاری‌ها هست با تفکر فرهنگی جامعه فاصله بسیاری دارد. این موضوع قطعا جز این که به فاصله‌های افکاری و اجتماعی نسل امروز با کسانی که این گونه برنامه ریزی می‌کنند، اضافه کند، هیچ خاصیت دیگری ندارد.

او با بیان اینکه چنین اتفاقی با مدیریت فعلی شهرداری تهران هم در تعارض است، افزود: به عقیده من شاهد اصلاح این گونه رفتارهای اجتماعی در حوزه شهری نیز خواهیم بود و بعید می‌دانم چنین موضوعی با خط مشی و فکری متولیان فرهنگی و هنری شهرداری تهران تناسب داشته باشد.

مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پیگیری این موضوع از سوی دفتر موسیقی اعلام کرد: به لحاظ قانونی این حوزه در اختیار دفتر موسیقی نیست اما می‌توانیم با مسوولان مربوطه نامه نگاری و توجه آنها را به این موضوع جلب کنیم.

به عقیده من اینکه فقط توجه مسوولان مربوطه به این موضوع جلب شود، کفایت می‌کند زیرا شک ندارم کسی نمی‌تواند از این گونه جملات دفاع کند و نیاز باشد ما از سوی بخش حقوقی دفاع کنیم.

ترابی گفت: به عقیده من در خوشبینانه‌ترین حالت شاهد نوعی کج سلیقگی و در بدبینانه‌ترین حالت شاهد نگاه خیلی دوری از واقعیت‌های فرهنگی جامعه هستیم که به هر دلیلی آسیب‌زننده است.

وجود تابلوهایی با عنوان ورود ساز ممنوع به پارک‌ها مدتی است که واکنش برخی هنرمندان و مسوولان این حوزه را به همراه داشته است. بعد از پیگیری ایسنا در این باره عبارت «آلات موسیقی» از همان تابلویی که پیش‌تر عکسش در خروجی این خبرگزاری قرار گرفته بود به وسیله‌ رنگ سبز پس‌زمینه پوشیده و حذف شده است.

این در حالی است که تابلوهای دیگر حاوی همین پیام در ورودی‌های دیگر پارک همچنان دست نخورده باقی مانده است و این شائبه را ایجاد می‌کند که ممکن است این حرکت خودجوش و توسط مردم انجام شده باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1397/05/19
تا کی میخوان به این تفکرات قرون وسطی ادامه بدن نمیدونیم
Netherlands
07:51 - 1397/05/19
وزارت ارشاد عملا شده مروج فساد تا ارشاد .
Iran, Islamic Republic of
08:01 - 1397/05/19
اول ساز وارود مجامع عمومی کنید بعد بچه ها برقصانید بعدش بزرگتر ها وارد می شوند وبعد...وبعد...
همه دققه خالی شدن سسینما.تئاتر.کنسرت.سازوواوار درپارکها و....را دارند.ولی یک رسانه دققه خالی شدن مساجد را ندارد.در صورتی خداوند در قرآن فرمود من جن وانسان را خلق نکردم جزء اینکه مرا پرستش کنند..ماازجهت احساسی خیلی بالاتر از صددرصد هستیم.در معرفت دو درصد و درعمل صفریم.الله و اعلم
Iran, Islamic Republic of
08:18 - 1397/05/19
واقعا بعضی مسؤلین جمود فکری دارن و از داعش بدتر هستند.نکنه مردم باساز تحریک میشن.مسول عزیز مردم با اختلاس دزدی و رشوه و پارتی بازی تحریک میشن.
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1397/05/19
قانون منع ساز چیه مسئولان بی لیاقت ایران رو ویران کده کردن با اختلاس و دزدی
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1397/05/19
پارک جای آدم است جای سگها نیست . جای سگها سگدونی است. موسیقی هم در جای مناسب خودش. امیدوارم سگ پاچه ات را بگیرد تا درک کنی.خری هم در کنارت آواز بخواند مجبور باشی گوش کنی
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1397/05/19
پس با اين حساب فقط بايد سجاده هامونو ببريم پارك كه نماز جماعت بخونيم.
Sweden
10:48 - 1397/05/19
شادی و خوشی تعطیل و ماتم و عزا
United States
11:23 - 1397/05/19
بعد در سوریه با داعش میجنگیم بیخ گوشمان است
Slovakia
11:35 - 1397/05/19
مردمی که از هنر و محبت به حیوانات فاصله بگیرند پیدایش روحیه دلمرده و سادیستیک هم در وجود آنها دور از انتظار نیست
منظورم از هنر نه لهو و لعب است و منظورم از محبت به حیوانات هم لزوما اصطلاح سگ بازی نیست
ولی هم هنر در مذهب بکار رفته هم محبت به همه حیوانات در دین توصیه شده
فقط همین
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1397/05/19
پارک جای آرامش است نه جای ساز و دمبک و قلیان ... و ایجاد مزاحمت برای مردم و خانواده ها . باید مراقب نفوذی ها در مسئولیتها بود .
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1397/05/19
مگه طالبان افغانستان بدرلیکاری وفقرکم ابی برسین مملکلت دارنابودمیش اگه به اینهاهم که اصل ومهم اهمیت مثل اینهامیدادین الان این مشکلات نداشتیم شرم اورننگ لعنت
Iran, Islamic Republic of
19:27 - 1397/05/19
چرا فرهنگ اقلیت رفاه زده و دین گریز را با فرهنگ عمومی جامعه اسلامی گره می زنید؟
Iran, Islamic Republic of
20:24 - 1397/05/19
یعنی خاک تو سرتون با این مدیریتتون این وضع مملکته اونوقت به ساز گیر میدید. برسد بمیرید
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1397/05/20
مگر پارک مطرب خانه است؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج