رجایی: روحانی به سیستم شاه عباس عمل کند
۷۵۷۰۵۳
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
۱۷۵۴۳ 
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: رییس‌جمهور باید ارتباط صوتی و کلامی را با مردم بیشتر کند. ارتباط تلویزیونی ارتباطی یک سویه است و باید ارتباط دو طرفه باشد و رییس‌جمهور هم صحبت‌های مردم را بشنود. یک پیشنهاد این است که روحانی به سیستم شاه عباس عمل کند یعنی با لباس مبدل در بین مردم حاضر شود و مشکلات مردم را بشنود.

ایلنا نوشت: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: رییس‌جمهور باید ارتباط صوتی و کلامی را با مردم بیشتر کند. ارتباط تلویزیونی ارتباطی یک سویه است و باید ارتباط دو طرفه باشد و رییس‌جمهور هم صحبت‌های مردم را بشنود. یک پیشنهاد این است که روحانی به سیستم شاه عباس عمل کند یعنی با لباس مبدل در بین مردم حاضر شود و مشکلات مردم را بشنود.

غلامعلی رجایی با اشاره به حضور رییس‌جمهور در رسانه ملی پس از وقفه‌ای طولانی گفت: تاخیر در گفت‌وگو با مردم بخشودنی نیست، رییس‌جمهور نباید به هیچ بهانه‌ای ارتباطش را با مردم قطع کند و باید نظم ارتباطی حفظ شود.البته ایشان در حوزه اقتصادی به ویژه که محور اصلی گفت‌وگو بود خوب صحبت کرد و به نظر من توانست امیدی ایجاد کنند.

رجایی: روحانی به سیستم شاه عباس عمل کند

صحبت در خصوص لزوم اتحاد را هم مثبت می‌دانم که گفتند این موضوع سبب خواهد شد تا ایالات متحده نسبت به تحریم‌های ایران عقب نشینی کند.

البته باید انتظار دولت از ملت را صریح‌تر و شفاف‌تر بیان می‌کردند که کمی در این موضوع تعارف کردند.همچنین معتقدم در خصوص برخورد با اخلالگران اقتصادی مخصوصا مساله ارز و قاچاق خودرو باید صراحت بیشتری به خرج می‌دادند.

مشاور رسانه‌ای شهردار تهران در خصوص لزوم وجود ارتباط مستمر بین رییس‌جمهور و مردم گفت: من اعتقادم این است که آقای رییس‌جمهور باید ارتباط صوتی و کلامی را با مردم بیشتر کند. ارتباط تلویزیونی ارتباطی یک سویه است و باید ارتباط دو طرفه باشد و رییس‌جمهور هم صحبت‌های مردم را بشنود.

یک پیشنهاد این است که روحانی به سیستم شاه عباس عمل کند، یعنی با لباس مبدل در بین مردم حاضر شود و مشکلات مردم را بشنود. روحانی در این قضیه دچار کاستی‌ها و کمبودهایی است که باید پررنگ‌تر شود و ارتباطش تنها به یک ساعت گفت‌و‌گوی تلویزیونی محدود نشود.

رجایی در خصوص صحبت‌های رییس‌جمهور در محور سیاست خارجی هم گفت: در رابطه با آمریکا هم ایشان بصورت صریح پاسخ رییس‌جمهور ایالات متحده را داد و گفت مذاکره با تحریم جور در نمی‌آید و کاملا مستدل بود و البته خیلی هم با ثبات و بدون احساس ضعف مطرح شد. ایشان واقع‌بینانه گفتند تحریم‌ها اثرش را خواهد گذاشت اما همزمان هم گفتند که با کمک هم می‌توانیم عمر این تحریمها را کاهش دهیم.

رجایی در تحلیل صحبت‌های رییس‌جمهور در خصوص حضور در مجلس هم گفت: معتقدم آقای روحانی در مجلس متفاوت ظاهر خواهد شد و حرف‌های جدی‌تری می زند و گلایه‌هایی که از آقای لاریجانی مطرح کردند در صحن مجلس با صراحت عنوان خواهند کرد.

وی با رد مقایسه حضور رییس‌جمهور با یکشنبه سیاه مجلس نهم گفت: ما شاهد افشاگری از سوی آقای روحانی نخواهیم بود چرا که ایشان شخصیتی حقوقی و دیپلمات است که قطعا ایشان پخته‌تر برخورد خواهند کرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین در این رابطه که رییس‌جمهور چرخش سیاسی خود را رد کرده است، گفت: چرخش رییس‌جمهور بسیار محسوس است؛ چرا باید یک اصلاح‌طلب با وجاهتی مثل مجید انصاری از دولت خارج شود؟ به نظر من رگه‌های اصلاح‌طلب دولت دوم حسن روحانی به مراتب کمتر از دولت نخست است.

مشاور رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: من ایشان را متهم به دروغگویی نمی‌کنم اما قطعا خود ایشان نیز این چرخش را احساس کرده‌اند و این ارتباط مستقیم با اقداماتی دارد که رییس‌جمهور می‌خواهد در آینده انجام دهد. روحانی نباید فراموش کند که با سبد رای اصلاح‌طلبان و حمایت آیت الله هاشمی رفسنجانی به این جایگاه رسیده است و نادیده گرفتن جریان اصلاح‌طلبی را اشتباه استراتژیک رییس‌جمهور می دانم.

رجایی تاکید مجدد رییس‌جمهور بر اصل ۵۹ قانون اساسی را مهم ارزیابی کرد و گفت: رفراندوم در رابطه با مسائل مهم کشور جواب می‌دهد و مردم احساس مشارکت بیشتری می‌کنند که البته این حق قانونی آنها است. زمانی حتی دست دادن وزرای امور خارجه ایران و آمریکا تابو بود که بعد دیدیم می‌توان نشست و گفت‌وگو کرد.

رفراندوم هم به همین شکل باید مطرح شود. در مسائل کلی کشور رفراندوم امری ضروری است و فقط در انتخابات نباید حضور مردم را بخواهیم و بعد تا انتخابات بعدی نظر مردم را به فراموشی بسپاریم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1397/05/19
البته که باید با قاچاق واحتکار نمیدونم فساد هزار برنامه دیگه مقابله بشه ولی نه به حرف الان اینجا این حرفتون شده مثل مذاکره باامریکا ایشون بیان رخ به رخم صحبت کنن خوبه که ولی مسایل پشت پرده نمیزاره که چیزی کاهش داشته باشه خیلی واضح گفتم
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1397/05/19
پس چرابه رفراندم عمل نمی کنید چرانظرمردم را در رابطه بآ مذاکره نمی پرسید ضممافکرنکنم آقای روحانی لباس دراویش راپوشیده وخواب شب خود راخراب ومیان مردم عادی بگردد
Greece
13:14 - 1397/05/19
روحانی هیچ کاری برای این مملکت نکرده و خداییش بهتره که استعفا بده . خداییش هیچ کاری برای این مملکت نکرده و نخواهد کرد . ایشان فردی بسیار متکبر و خودخواه است که علیرغم اینهمه
نابسامانی در کشور حاضر نشد از مردم عذر خواهی کند .
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1397/05/19
صحبت کردن دیگه تاثیری نداره سالهاست فقط صحبت شده مردم جوانانشون شهید شدند تا مردم عمل مثبت ببینند حرف که فقط کافی نیست هر دوره چهار ساله مردم ارزش دارایی شون نصف میشه تا کی قرار است این روند ادامه یابد.شهداء شرمنده ایم.
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1397/05/19
این دیگه آخر توهم است !!! خخخخخخخ
United States
13:43 - 1397/05/19
آقای رجایی صدا و سیما اجازه ی صحبت به دکتر روحانی نمی دهد آخه داداش!!!
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1397/05/19
فعلآ که سیستم مظفرالدین شاه قاجار داره اداره می‌کنه
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1397/05/19
چرا از مردم همه پرسی نمی شود.
Greece
14:25 - 1397/05/19
روحانی هیچ خدمتی به این مملکت نکرد . همش وعده های دروغ . استعفا بدهد خیلی بهتر است
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
راست میگی من که ناراضیم
سید عبدالرسول
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
عزيز دل برادر متاسفانه آقای روحانی هیچ کاره هست چرا نمی خواهی قبول کنید مگه احمدی نژاده که هر کاری دلش می خواست بکند و کسی بهاش کاری نداشت
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1397/05/19
مگر مشکل کوچکی است که نمداند کل جامعه را کار گزاران گند زدن ،شاه عباس؟!
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1397/05/19
رفرندام با این مضمون که دلار ۱۰۰۰۰ رو میخواید طلا ۳۰۰ گرین کار ت اختلاس دروغ مسولین رو میخواید یا نه خوبه .اما اینکه روحانی قراره استیضاح شه ولی وقتش برای ربیعی مناسبه که شستا رو بهشون نداده پس اون استیضاح شه نه رفراندو م اینجوری تحریفی ؟!
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1397/05/19
صنعتی زدی ها قضیعه از بن خرابه
United Arab Emirates
16:19 - 1397/05/19
جناب رجایی عزیز اگر آقای روحانی مانند سیستم شاه عباس عمل کند که دیگر جولانگاهی برای اظهار نظر شما پیدا نمی شد و تمام مدیران و مقامات باید عزل می شدند اهداف حزبی خود را در پس عوام فریبی دچار سوظن و شکاف بیشتر ننمایید
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1397/05/19
اگه به سیستم نادر شاه عمل کنه خیلی بهتره
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1397/05/19
آقای رجایی از شما بعید است برای نسخه دادن به رییس جمهور کشورمان از شاه و امثالهم استفاده کنید مگر در فرهنگ ایرانی اسلامی ما افراد با صلاحیت وجود ندارند آیا امام خمینی ره برای نسخه دادن به مسولین جمهوری اسلامی اینطور عمل می کردند چرا با حرفهای خود بد آموزی را رواج می دهید.
Greece
17:47 - 1397/05/19
روحانی خیلی به این مملکت آسیب زد،،،
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1397/05/19
چیکار کردیین اینهمه وسایل گرون شده اینارو بیایین ارزان کننین نه اینکه حرفهای خوشگل بزنین پس چی شد
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1397/05/19
روحانی شلوار لی با تی شرط بپوشه با کتونی سفید ریشش هم رو شیش تیغ کنه بیاد بین مردم ، فقط شرمنده اگه فحش های ناجور در مورد روحانی شنید جنبه اش و داشته باشه تحمل کنه
Iran, Islamic Republic of
21:35 - 1397/05/19
این خیلی عالیه. بزرگترها میگن رضا شاه هم همین کارو میکرده
United States
00:44 - 1397/05/20
قرن ۲۱ هستیم حاجی نه زمان شاه عباس.
اون زمان هم اگه اینترنت بود شاه عباس بالباس مبدا اگر هم میرفت اجمقانه بود.
اشکال اینجاست قدرت دست ادمهایی چون شما افتاده که بروز و مدیر کاربلد نیستند
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1397/05/20
خب اونجوری که پوست بدبختو میکنن!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج