احتمال بخشش آقایی و تخفیف به اللهیار
۷۵۹۶۸۵
۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۳
۱۱۲۴۱ 
خبر خوش برای استقلال:
این‌طور که از جلسه کمیته اخلاق با این بازیکنان خبر می‌رسد، مطرح شدن چند نکته در این جلسه، شانس تخفیف در محرومیت این دو بازیکن را افزایش داده است.

ایران ورزشی: شادی گل زننده سجاد آقایی و اللهیار صیادمنش در بازی ذوب‌آهن – استقلال باعث شد کمیته اخلاق دو بازیکن استقلال را به یک ماه محرومیت محکوم کند. این حکم عجولانه و سنگین اما خیلی زود اعتراض شدید باشگاه استقلال و برخی اهالی فوتبال را در پی داشت.

استقلالی‌ها معتقد بودند که این شوخی در فیلم منتشر شده اصلاً واضح نیست و مطرح شدن آن شیطنتی بوده که از سوی دشمنان استقلال شکل گرفته است. همین اعتراض‌ها روز سه‌شنبه دو بازیکن جوان استقلال را به همراه مدیران باشگاه به کمیته اخلاق کشاند تا درباره اتفاقات رخ داده، توضیحاتی ارائه دهند.

با توجه به این توضیحات و روندی که جلسه روز سه‌شنبه پشت سر گذاشته، خبرهایی از کمیته اخلاق مبنی بر تغییر در حکم این دو بازیکن به گوش می‌رسد.

از زمانی که فیلم شادی گل سجاد آقایی و اللهیار صیادمنش در فضای مجازی منتشر شد تا وقتی که کمیته اخلاق حکم محرومیت یک ماهه این دو بازیکن را صادر کرد، مدت زمان زیادی طول نکشید. همین موضوع بود که بعد از اعلام حکم سنگین این دو بازیکن، استقلالی‌ها نسبت به حکم صادر شده اعتراض داشتند. علاوه بر مدیران استقلالی‌ها اما این حکم آنقدر ابهام برانگیز بود که کمیته اخلاق در فاصله چند روز مورد هجوم سیلی از انتقادها قرار گرفت.

«رییس کمیته اخلاق در میان انبوه پرونده‌هایی که برای رسیدگی پیش رو دارد، چطور فرصت کرده فیلم شوخی این دو بازیکن را ببیند و به این سرعت درباره‌اش تصمیم بگیرد؟»، «چرا وقتی فیلم شادی گل بازیکنان استقلال به اندازه کافی واضح نیست، انقدر قاطع درباره‌اش حکم صادر می‌شود؟»، «چرا باید هر دو بازیکن به یک اندازه محروم شوند؟» همه این‌ها از ابهاماتی بود که از سوی اهالی فوتبال مطرح می‌شد و کمیته اخلاق را بیش از پیش تحت فشار قرار می‌داد.

احتمال بخشش آقایی و تخفیف به اللهیار

همین موضوع هم در نهایت باعث شد کمیته اخلاق بعد از صدور حکم، تازه به این نتیجه برسد که باید توضیحات این دو بازیکن را هم بشنود و بعد درباره‌شان حکمی صادر کند! به همین دلیل روز سه شنبه، اللهیار صیادمنش و سجاد آقایی به همراه مدیران باشگاه استقلال در جلسه کمیته اخلاق حاضر شدند و در حضور تعدادی از اعضای این کمیته توضیحات لازم را ارائه دادند.

بعد از این جلسه باشگاه استقلال به آقایی و صیادمنش تأکید کرده که تا اطلاع ثانوی هیچ مصاحبه‌ای با رسانه‌ها انجام ندهند تا تلاش‌ها برای کاهش محرومیت آن‌ها نتیجه دهد.

این‌طور که از جلسه کمیته اخلاق با این بازیکنان خبر می‌رسد، مطرح شدن چند نکته در این جلسه، شانس تخفیف در محرومیت این دو بازیکن را افزایش داده است.

اول اینکه صحنه شادی گل این دو بازیکن به طور واضح از تلویزیون پخش نشده است و دیگر اینکه هم سجاد آقایی و هم اللهیار صیادمنش، هر دو کم سن و سال هستند و بی‌تجربه. مدیران باشگاه استقلال با تأکید بر این نکات درخواست کاهش محرومیت و تخفیف در حکم آن‌ها را مطرح کرده‌اند.

علاوه بر این نکته دیگری که مورد اعتراض باشگاه بود، میزان محرومیت برابر برای هر دو بازیکن است. آن‌ها معتقد بودند بازیکنی که با او شوخی شده، در واقع تقصیری نداشته و مستحق محرومیت یک ماهه نبوده است. سجاد آقایی همین نکات را در توضیحاتی که برای کمیته اخلاق نوشته، ذکر کرده و همین موضوع احتمال بخشیده شدن او را افزایش داده است.

البته شنیده‌ها حاکی از آن است که حکم اللهیار صیادمنش هم این‌طور باقی نمی‌ماند و با توجه به توضیحاتی که در جلسه روز سه‌شنبه به صورت مکتوب به کمیته اخلاق ارائه شده، احتمال تخفیف در محرومیت این بازیکن هم قوت گرفته است.

با همه مشکلاتی که استقلال در فصل نقل و انتقالات داشته و انتقاداتی که نسبت به یارگیری این تیم مطرح می‌شد اما شاگردان شفر فوتبال با کیفیتی را در بازی‌های خود ارائه داده‌اند و هواداران را تا حدودی به رقم زدن فصلی متفاوت امیدوار کرده‌اند. محرومیت دو بازیکن جوان این تیم برای مدت یک ماه اما می‌تواند فشار زیادی بر این تیم وارد کند و بار دیگر استقلال را وارد بحران کند.

به خصوص که استقلال رقابت سخت و سنگینی مقابل السد قطر را هم در چارچوب رقابت‌های مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در پیش دارد و برای راهیابی به نیمه نهایی به همه بازیکنان خود نیاز دارد. استقلال نماینده ایران در آسیاست و بعید نیست این موضوع هم بر تخفیف کمیته اخلاق برای صیادمنش و آقایی تأثیر بگذارد.

اخلاق‌مداری رییس کمیته اخلاق!

پاسخگویی، اصلی است که در کمیته اخلاق به شدت نادیده گرفته می‌شود. در شرایطی که انتظار می رود کمیته اخلاق با توجه نامش، حداقل در حوزه فوتبال الگوی اخلاق باشد اما رییس این کمیته در پاسخگویی به رسانه‌ها بدترین برخورد ممکن را دارد.

او نه تنها درباره فعالیت‌های خود و کمیته‌اش پاسخگو نیست بلکه به محض اینکه متوجه می‌شود شخصی که با او تماس گرفته خبرنگار است، تماس تلفنی‌اش را قطع می‌کند.

بهانه‌ همیشگی مرتضی تورک هم جلسه است که ظاهراً هیچ گاه تمامی ندارد. حال آنکه چه در زمان صدور حکم پرابهام و بحث برانگیز درباره محسن مسلمان و حسین کعبی و چه به هنگام صدور حکم عجولانه درباره صیادمنش و آقایی خلاء توضیحات تورک، به عنوان رییس کمیته اخلاق به شدت حس می‌شد.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:40 - 1397/05/25
حالا اگه پرسپولیسی بودند یکسال محروم میکردن ای کاش کیسه کشها وزیر و فدراسیون پرسپولیسی هستند
Germany
06:31 - 1397/05/25
من این فیلم شوخی دوبازی کن صدبار دیدم هیچ عکسل عمل غیر اخلاقی نود دقیقه ایهاره محروم کردن شک تردید دارد حذف شان بهم زدن استقلال است
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1397/05/25
همین حرکت و بازیکنان پرسپولیس کردند و چند ماه محروم شدن،اگه این حرکت خلاف عرف و شرع هستش پس دیگر تیم کیسه و پرسپولیس نداره!!! ماشا ا... عادل تان ام کا تو برنامه اش عین عدالت رفتار کرد!!!! برا پرسپولیس تو نود نیم ساعتی بحث کرد و برا استقلال دلسوزی کرد!!!!! دلش نمی خواست با محرومیت بازیکن،فوتبالش نابود شه.!!!!! . وااااای که چه مملکتی داریم !!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۵
ببخشید نصرتی واضح چه بلایی سر شیث آورد
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1397/05/25
اگه این حرکت لنگی انجام میدادن اصلا محروم نمشدن
Germany
10:11 - 1397/05/25
پرسپولیس نود دقیقه فحاشی وشعار نژادی دادن دربرابر فولاد کسی محروم شون نه کرد شجاع خلیل زاده پرخاش گری کرد در اهواز کسی محرومش نه کرد به جای خلیل زاده دوبازی کن جوان استقلال بدون کدام جرمی محروم می کند
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1397/05/25
چرا نظر من رد شد چون من حقیقتو گفتم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج