تماس پمپئو با عمران خان جنجالی شد
۷۶۳۰۴۰
۰۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۲
۸۰۳۶ 
سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان ادعای بیانیه وزارت امورخارجه آمریکا در خصوص جزییات گفت و گوی تلفنی مایک پمپئو با عمران خان نخست وزیر جدید پاکستان را مغایر حقیقت خوانده و اصلاح آن را خواستار شد.

خبرگزاری ایرنا: سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان ادعای بیانیه وزارت امورخارجه آمریکا در خصوص جزییات گفت و گوی تلفنی مایک پمپئو با عمران خان نخست وزیر جدید پاکستان را مغایر حقیقت خوانده و اصلاح آن را خواستار شد.

'محمد فیصل' شامگاه پنجشنبه با انتشار پیامی در توییتر، با خلاف حقیقت خواندن بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا نوشت:در این گفت و گوی تلفنی هیچ سخنی در خصوص اینکه در پاکستان مخفیگاه‌های تروریست‌ها وجود دارد، گفته نشده است.

محمد فیصل با مغایر حقیقت خواندن بیانیه وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، از ایالات متحده خواست که بلافاصله این بیانیه را اصلاح کند.

 مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا ساعاتی پیش در تماس تلفنی با 'عمران خان' نخست وزیر جدید پاکستان، تصمیم قاطع این کشور در مبارزه با تروریسم و کمک به فرایند صلح در افغانستان را خواستار شد.

هدر نوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اعلام این خبر افزود:مایک پمپئو در این تماس تلفنی برای عمران خان آرزوی موفقیت کرد.

وی ادامه داد:وزیر خارجه بر همکاری با دولت جدید پاکستان برای دستیابی به یک روابط دو جانبه سازنده ابراز امیدواری کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد:پمپئو همچنین خواستار تصمیم قاطع پاکستان در مبارزه با اقدامات تروریستی در پاکستان شد و بر نقش حیاتی این کشور در ارتقای فرایند صلح افغانستان تاکید کرد.

همچنین قرار است که مایک پمپئو در ماه میلادی آینده با سفر به اسلام آباد با نخست وزیر جدید پاکستان دیدار و گفتگو کند که این سفر با ادعا‌ها و اظهارات ضد و نقیض آمریکایی‌ها تحت الشعاع قرار گرفت.

سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا نیز هفته جاری با انتشار پیام در توئیتر، ضمن تبریک به 'عمران خان' ادعا کرد که واشنگتن در کنار دولت جدید اسلام آباد خواهد بود.

نائورت گفت که واشنگتن، همکاری و از سرگیری روابط دوستانه با دولت جدید اسلام آباد را در همه زمینه‌ها خواستار است.

دولت ترامپ ظرف هفته‌های گذشته در ادامه سیاست فشار به اسلام آباد، اعلام کرد که مصمم به قطع همکاری‌های خود با پاکستان در بخش آموزش نظامی است و متعاقب آن واشنگتن بر سر اعطای کمک مالی صندوق بین‌المللی پول به اسلام‌آباد مانع تراشی کرد.

یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا نیز به تازگی در این باره به رویترز گفت که تعلیق مؤثر پاکستان از برنامه بین المللی دولت ترامپ در بخش‌های آموزش نظامی سبب خواهد شد سهمیه ۶۶ افسر پاکستانی برای بهره مندی از این برنامه کنار گذاشته شود.

همچنین رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند که روابط اسلام آباد و واشنگتن بار دیگر با تنش روبه رو شده و دولت ترامپ تهاجمی دیگر علیه روابط دو کشور انجام داد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج