قیمت شیرینی چه تغییری می‌کند؟
۷۶۴۴۲۱
۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
۴۱۷۲ 
رئیس اتحادیه دارندگان شیرینی فروشی، قنادی و کافه قنادی گفت: پسته که دو ماه پیش کیلویی 70 هزار تومان توسط قنادی‌ها خریداری می‌شد در حال حاضر به 280 هزار تومان رسیده است که 400 درصد افزایش قیمت را نشان می‌دهد.

ایلنا نوشت: رئیس اتحادیه دارندگان شیرینی فروشی، قنادی و کافه قنادی گفت: پسته که دو ماه پیش کیلویی 70 هزار تومان توسط قنادی‌ها خریداری می‌شد در حال حاضر به 280 هزار تومان رسیده است که 400 درصد افزایش قیمت را نشان می‌دهد.

علی بهره‌مند در خصوص افزایش قیمت مواد اولیه قنادی‌ها اظهار کرد: در زمینه مواد اولیه افزایش قیمت بسیار زیادی داشتیم و بالای 50 درصد در تمام مواد اولیه افزایش قیمت داشتیم. برخی مواد اولیه هم مانند روغن در بازار کاهش داشته و سخت پیدا می‌کنیم.

وی افزود: روغن هر 16 کیلویی را با قیمت 100 هزار تومان در بازار تهیه می‌کنیم که به سختی هم یافت می‌شود. پسته که دو ماه پیش کیلویی 70 هزار تومان توسط قنادی‌ها خریداری می‌شد در حال حاضر به 280 هزار تومان رسیده است که 400 درصد افزایش قیمت را نشان می‌دهد.

رئیس اتحادیه دارندگان شیرینی فروشی، قنادی و کافه قنادی در ادامه تصریح کرد: پودر کنجد، پودر پسته و پودر کاکائو همه بیش از 50 درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

بهره‌مند در رابطه با میزان فروش قنادی‌ها عنوان کرد: فروش شیرینی به میزان قدرت خرید مردم بسیار کاهش یافته است و با این افزایش قیمت‌ها مردم تنها در مناسبت‌ها می‌توانند از شیرین و شکلات استفاده کنند.

وی با اشاره به داخلی بودن روغن موجود در بازار تشریح کرد: مواد خام روغن احتمال وارداتی بودن دارد اما روغن موجود در بازار تولید کشور است. شکر و کنجد هم افزایش قیمت داشته و پودر کاکائو از کیلویی 15 تومان به 50 تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه دارندگان شیرینی فروشی، قنادی و کافه قنادی افزود: با این وضع تهیه مواد اولیه هم به سختی انجام می‌شود و قنادی با مشکل مواجه هستند. جعبه شیرینی هم سه برابر افزایش قیمت داشته و به کیلویی 15 هزار تومان رسیده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1397/06/05
روحانی مچکریم شیرینی را هم از دهن مردم بریدی.
مجلس اگر روحانی را استیضاح نکند در ظلم ظالمان شریک است و باید پاسخگو باشد
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1397/06/05
بی خیال قیمتها همه ازادند هرجوری میتوانندپدرمردم رادربیاورند نمونه اش خرج کارخیاطی ها اغلبش ایرانی است ویکدفعه قیمتش سه برابرشده ....
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1397/06/05
خدا ریشتونو بخشکونه
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1397/06/05
سلام من یک فتادم و مغازه دارم اصلا با این حال نمیشه کاسبی کرد قیمت خیلی بده بالا مردم توان خرید ندارن با قیمت حال رسیدیم خط قرمز همش از جیب داریم میخوریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج