پرسش مهم «حجتی کرمانی» از علمای قم
۷۶۶۲۴۰
۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵
۵۹۷۲ 
روزنامه اطلاعات در یادداشتی به قلم محمدجواد حجتی کرمانی نوشت: نکته‌ای که یادآوری آن ضروری است، جلب توجه حضرات بزرگوار شورای مدیریت حوزه علمیة قم و نیز جامعه محترم مدرسین قم است.

روزنامه اطلاعات در یادداشتی به قلم محمدجواد حجتی کرمانی نوشت: نکته‌ای که یادآوری آن ضروری است، جلب توجه حضرات بزرگوار شورای مدیریت حوزه علمیة قم و نیز جامعه محترم مدرسین قم است.

سؤال من از این برادران مکرم که با پاره‌ای شان همدرس و هم مباحثه بوده‌ام اینست که چگونه می‌توان پذیرفت مدرسه مبارکه فیضیه که نماد روشن و متعالی علم و فقه و مبارزه و کانون اصلی تربیت علمای دین و خطبای مسلمین است.

این‌چنین باشد که بیایند در خطیرترین مراحل تاریخ کشور که ایران و اسلام و انقلاب و روحانیت از سوی بزرگترین قدرت مستکبر و طاغی جهان مورد هجوم همه‌جانبه سیاسی و اقتصادی و نظامی است و در حالی‌که کشور در حساس‌ترین شرایط اقتصادی و اخلاقی ۴۰ ساله گذشته قرار دارد و بیشترین نیاز را به وحدت و همدلی و همکاری عام مردم و حکومت و دولت و قوای سه‌گانه و سایر نهادهای مؤثر و دست‌اندرکار اداره کشور دارد.

کسانی مجهول‌الهویه (که تنها سخنگوی آنان شناخته شده و بیشترین نقش را در آبرو دادن به بی‌آبروئیِ برخی از آنان داشته است) بتوانند عاصمة فقه و فضیلت را در اختیار بگیرند و از محل و مکان مقدسی که نخستین فریاد کوبندة ضد رژیم ستمشاهی توسط مرد تاریخ‌ساز عصر ما، امام خمینی رضوان‌الله‌علیه، از آنجا بلند شده و سرانجام با سرنگونی آن رژیم و تأسیس نخستین حکومت اسلامی پس از قرنها انتظار مسلمانان و شیعیان جهان، سرنوشت.

تاریخ جهان به کلی عوض شده کسانی در نازل‌ترین درجه از شئون اجتماعی و تنها با داشتن نماد روحانیت ـ‌ عمامه ـ گردهم‌آیند و با ادبیاتی کوچه بازاری و لُمپنی و پوپولیستی و حرکاتی چندش‌آور و شعارها و تابلو نوشته‌هایی خلاف اخلاق و مصلحت، این مکان مقدس را آلوده سازند و کسی جلودارشان نباشد و بالاخره هم معلوم نباشد که آیا مقامی، نهادی، مسئولی، متولّی‌ای پیدا می‌شود که اینان را به سزای اعمالشان برساند؟!

ـ‌ سؤال من از مسئولان بزرگوار حوزه مقدسه علمیه قم که باید چشم و چراغ دنیای اسلام و تشیع باشد، اینست که اولاًً چرا و چگونه می‌شود چنین ناروائی‌هایی در قلمرو اداره و مسئولیت شما برادران بزرگوار پدید آید و شما دست روی دست گذاشته باشید و ثانیاً در قبال حرکات زشت این عدّه که بنام حوزه و روحانیت انجام شده، حضرات بزرگوار چه عکس‌العملی داشته‌اید و برای تعقیب کسانی که آبروی حوزه مقدسه علمیه و عاصمه فقه و تشیع و انقلاب اسلامی را برده‌اند چه کار کرده‌اید؟…

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1397/06/10
ایا به اصلاح طلبان هم چنین احازه ای میدهند ؟؟؟!!! ایا اگر چنین حرکات و سخنان رکیک و سخیف از ناحیه اصلاح طلبان رخ می داد چنین سکوت سنگینی پیشه ی خود ...؟؟؟!!! تقوا و صداقت و دلسوزی ادعایی عده ای برای مردم روشنتر شد
پاسخ ها
ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۰
اصلاح طلبان واربابان کارگزارانی شان دیگه چکار میخواهند توی این کشور بکنند نکردند . میخواهید گردن یکی یکی ملت رابه اسم آزادی بزنید تاخیالتون راحت بشه .؟؟ شما که حاکمیت خدارا هم زیر سوال بردید و یکی هم صداش درنیومد . همه ابنای پیامبران را فاسد خواندید و کسی اعتراض نکرد . از دولت سازندگی تا امروز حدود ۲۴ سال هم هست که سوار ارکان قدرت و ثروت مملکت هستید . ببخشید کدوم حرف را زدید و کسی به نشانه مخالفت جرات کرد به شما بگه بالای چشمت ابرو؟؟؟!!!!! .
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
اقای ایران لطفا بی انصاف نباش .خودت می دانی چه مشکلاتی برای اصلاح طلبان بوجود امده .فقط یه نگاهی به بزرگان اصلاحات بینداز.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج