سرقت پدر و پسر در پوشش نیرو‌های نظامی
۷۶۶۴۳۸
۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹
۱۵۲۶۳ 
معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، از انتشار بدون پوشش تصویر پدر و پسری خبر داد با جعل عناوین دولتی و نظامی اقدام به ارتکاب جرایم مختلف به ویژه سرقت‌های تحت پوشش مأمور و کلاهبرداری کردند.

خبرگزاری تسنیم: معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، از انتشار بدون پوشش تصویر پدر و پسری خبر داد با جعل عناوین دولتی و نظامی اقدام به ارتکاب جرایم مختلف به ویژه سرقت‌های تحت پوشش مأمور و کلاهبرداری کردند.

 در پی وقوع چندین فقره سرقت‌های تحت پوشش مأمور با استفاده از یک دستگاه خودرو پیکان سفید رنگ، موضوع جهت رسیدگی در دستور کار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباختگان در اظهاراتی مشابه عنوان کردند که سرنشینان پیکان سفیدرنگ دو نفر بوده اما سارق اصلی مردی حدوداً 50 ساله است که ضمن معرفی خود به عنوان افسر عالی رتبه نظامی و در حالیکه در برخی از سرقت‌ها نیز لباس فرم نظامی به تن داشته، اقدام به سرقت وجوهات همراه آنها کرده است.

سرقت پدر و پسر در پوشش نیرو‌های نظامی

با توجه به اظهارات مالباختگان، شناسایی دقیق محل‌های سرقت و بهره گیری از تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته محدوده‌های سرقت، سرانجام کارآگاهان موفق به شناسایی خودرو پیکان سفید رنگ به شماره انتظامی ایران87/***ج 42 شدند.

در بررسی سوابق خودرو پیکان مشخص شد که این خودرو دارای سابقه سرقت در تاریخ شانزدهم خرداد ماه امسال است؛ لذا مالک آن جهت انجام تحقیقات به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شد. مالک پیکان سفید رنگ پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: دهم خرداد ماه امسال برای مراجعه به دانشگاه، از شهرستان زنجان به تهران آمدم؛ در حوالی میدان آزادی داخل ماشین در حال استراحت بودم که ناگهان دو سرنشین یک موتورسیکلت به من نزدیک شده و با داد و فریاد اظهار داشتند که «چرا فرار می‌کنی ؟».

و مدعی شدند که من با ماشین به آنها زده و پس از مجروح کردنشان فرار کرده‌ام؛ یکی از این دو نفر که دارای محاسن بود و حدودا 50 سال سن داشت ضمن معرفی خود به عنوان «سرهنگ»، با تهدید و فریب مرا سوار پیکان کرد و به همراه خودش به بیمارستان ... برد.

زمانیکه از بیمارستان بیرون آمدیم این شخص (جناب سرهنگ...) بیان داشت: مبلغ 4 میلیون تومان هزینه بیمارستان و پای من می‌شود و شما باید این پول را پرداخت کنید» که من گفتم اصلا با شما تصادف نکردم و پولی هم ندارم اما با این وجود به زور و تهدید مرا مجبور کردند تا ماشین خودم را به همراه تمامی مدارک خودرو به آنها تحویل دهم و من نیز به ناچار پس از تحویل دادن ماشین به آنها، با اتوبوس به شهرستان برگشتم.

با توجه به شیوه و شگرد سرقت خودرو پیکان سفید رنگ، دستور توقیف خودرو در سیستم جامع پلیس ثبت و در ادامه در مدت زمان کوتاهی، خودرو در شهرستان کرج – منطقه فردیس مورد شناسایی قرار گرفت؛ کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به فردیس مراجعه و در تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه‌دار به نام «امیرحسین» (56 ساله) شدند.

که در سال 1387 نیز به اتهام جعل عنوان مأمور و افسر علی رتبه نظامی دستگیر و روانه زندان شده و تصویر وی از سوی مالک خودرو پیکان و همچنین تعدادی از شکات و مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفت؛ همچنین تصویر پسر امیرحسین به نام «پوریا» (متولد 1371) نیز به عنوان متهم دوم پرونده مورد شناسایی قرار گرفت.

با شناسایی تصاویر این پدر و پسر، محل دقیق زندگی آنها در یکی از شهرک‌های منطقه فردیس شناسایی، در مورخه 18 مرداد 1397 طی دو عملیات جداگانه هر دو نفر آنها توسط کارآگاهان دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه این خبر گفت: کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با انجام تحقیقات میدانی از محل سکونت متهم اصلی پرونده اطلاع پیدا کردند که وی با ظاهرسازی و معرفی خود به عنوان یکی از افسران عالی رتبه نظامی اقدام به نمایش چهره‌ای بسیار موجه و قابل احترام از خود در میان مردم منطقه کرده.

بگونه‌ای که اهالی محل بعضاً جهت پیگیری مشکلات اداری و ... به این شخص مراجعه کرده و متهم با همدستی پسرش، با سوء استفاده از همین موضوع اقدام به کلاهبرداری از تعدادی از شهروندان منطقه فردیس کرده است؛ حتی با شناسایی یکی از شکات مشخص شد که متهم اقدام به خواستگاری دختر یکی از اهالی برای پسر خود نیزکرده است.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران، با اعلام این خبر گفت: طی رسیدگی به پرونده متهمین و با اطلاع رسانی به عمل آمده، تعدادی از شکات و مالباختگان شناسایی شدند؛ مالباختگان پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی صراحتاً متهمین را به صورت کامل و صد در صدی مورد شناسایی قرار دادند و هر دو متهم نیز در ادامه تحقیقات صراحتا به ارتکاب جرایم مختلف اعتراف کردند.

لذا برابر هماهنگی انجام شده با بازپرس محترم شعبه دهم دادسرای ناحیه 10 تهران و به جهت شناسایی سایر شکات و مالباختگان دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهمین صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر این پدر و پسر جاعل عناوین دولتی و نظامی شدند دعوت می‌شود تا جهت ادامه رسیدگی به شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1397/06/10
بنده خداها بیکار بودن کارنیست همه کارها دست افاغنه است هرچقدرهم چنایت بکنن میرن افغانستان کسی هم پیداشون نمیکنه اینها هم ازبیکاری یه کلامتری سیار دونفره درست کردم تا بیکار نمونن
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۰
چه ربطی داره طولابی جان؟ هر کی بیکاره باید بره دزد و کلاهبردار شه؟
United Arab Emirates
17:59 - 1397/06/10
اون پسره چقدر ساده بوده سند و داده با ماشین و با اتوبوس رفته...ازادشان کنید .
Iran, Islamic Republic of
18:52 - 1397/06/10
موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه‌دار به نام «امیرحسین» (56 ساله) شدند.

که در سال 1387 نیز به اتهام جعل عنوان مأمور و افسر علی رتبه نظامی دستگیر و روانه زندان شده و تصویر وی از سوی مالک خودرو پیکان و همچنین تعدادی از شکات و مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفت؛
خب این یعنی چی؟؟؟؟ تو زندان دوره های کلاهبرداریش را تکمیل کرده بعد ازادش کردن و ....
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1397/06/11
کاربر پارسا طولابی چرا الکی فقط دوست داری نظربدی من نمیدونم تا یه تقی به طوقی میخوره میندازین تقصیر افغانی ها طرف دزدی میکنه تقصیر افغانی هاست ادم میکشن تقصیر افغانی ها تجاوزمیشه تقصیر افغانی هاچطور میشود افغان ها در کشورمون کارکنند ولی ما ایرانیها فقط بلدیم خونه بخابیم تاکاربیاد دنبالمون دوست عزیز درسته وضعیت کشور یزره خراب شده ولی من مطمعنم هرکس بخاد کارکنه کاربرا همه هست ماایرانیها توقمون رفته بالا حتمان باید کار پشت میزی برامون پیدابشه بریم سرکار کاری باشه زورزدن توش نباشه نه دوست عزیز اگه کسی واقعامرد باشه هیچ وقت تقصیروگردن کسی نمیندازه هرکاری بود انجام میده باهر دستمزدی اره دوست عزیز الکی تقصیرو گردن افغان ها ننداز بخدا قسم کاری ک این افغان ها انجام میدن با کمترین توقع هیچ یک ازما ایرانیها نمیتونیم ولی تو نظردادن اینجاها هممون زبون داریم دومتر ولی مرد عمل نیستیم
پاسخ ها
گرگانی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
حرفت کاملا منطقی . بجز یذره ای که گفتی کلا وضعیت از خط قرمزم گذشته خرجها به دخلها نمیخوره دوست عزیز
Iran, Islamic Republic of
02:22 - 1397/06/11
صاحب ماشین چه ادم بیخیالی بوده ماشین با مدارکش رو داده با اتوبوس برگشته ولایتش خا مرد حسابی برو اطلاع بده اومد الان با ماشینیت میزدن یکی رو میکشتن اونموقع دیگه خدا خودش باید به دادت میرسید
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1397/06/11
وقتی ایرانی باشی دزدی هم بکنی بنده خدا میشی وتقصیر دیگرانه که بعضیا به حروم خوری عادت کردن حالا اگه طرف مال یه کشور دیگه بود چه فحشایی که نمیدادین یکم از وجدان نداشته تون خجالت بکشین
Germany
04:46 - 1397/06/14
اقایی یزره من افغانیاکاری ندارم ولی اول اون حرفی که مخای بگه توداخل دهن گوشادت بپزبدحرف بزن حتماشماکارت توساخت سازه انغدطرف افغانیارومیگره ودرضمن نگویزره مواظب حرف زدنت باش یزررررررررررررررررره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج