سلطان سکه فردا محاکمه می‌شود
۷۶۸۸۴۹
۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۵
۱۷۳۴۴
براساس اعلام مسئولین دستگاه قضایی سلطان سکه (حمید مظلومین) فردا محاکمه می شود.

خبرگزاری فارس: سرانجام با توجه به ارجاع کیفرخواست پرونده حمید مظلومین به دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی حمید مظلومین فردی که به سلطان سکه معروف شده است قرار است فردا در دادگاه انقلاب محاکمه شود.

این فرد در شعبه اول دادگاه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی سید احمد زرگر محاکمه خواهد شد.

سلطان سکه دستگیر شد

در تاریخ ۱۴ تیر امسال بود که سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران گفت: فردی که معروف به سلطان سکه بود و سال 96 حدود 2 تن سکه را از سطح بازار جمع کرده بود، دستگیر شد.

وی ادامه داد: این فرد 58ساله که دو شب پیش در عملیات پلیس دستگیر شد، به افراد و نوچه‌های خود دستور داده بود در بازار تهران به‌راه افتاده و بدون توجه به قیمت روز سکه، تمام سکه‌های موجود را بخرند تا در روزهای آینده خودش تعیین‌کننده نرخ سکه باشد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: این فرد پیش از این هم به‌عنوان دلال سکه دستگیر شده بود. او با پسرش در این زمینه همکاری می‌کرده است که در حال حاضر پسرش با قید ضمانت آزاد است. شخصی که سرکرده معاملات فردایی در بازار تهران بوده، به‌عنوان نوچه این فرد فعالیت می‌کرده است.

سلطان سکه سکه ای همراهش نبود

پس از مطرح شدن ماجرای دستگیری حمید مظلومین فرمانده انتظامی پایتخت در تاریخ ۱۷ تیرماه به بیان جزئیات جدیدتری از دستگیری سلطان سکه پرداخت و گفت: این فرد هنگام دستگیری هیچ سکه‌ای به همراه نداشت بلکه چرخش مالی وی و عوامل گروهش بیش از ۲ تن سکه بوده است.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس در خصوص دستگیری سلطان سکه و حواشی ایجاد شده در خصوص اینکه 2 تن سکه، چه شده است، اظهار داشت: سلطان سکه که در اصل دلال اصلی بازار سکه بوده در هنگام دستگیری هیچ سکه‌ای به همراه نداشته است.

وی تصریح کرد: چرخش مالی این فرد و نفرات همراهش در طول سال بالغ بر 2 تن سکه بوده؛ سلطان سکه و نوچه‌هایش از سطح بازار سکه‌ها را خریداری می‌کردند و هر موقع که دل‌شان می‌خواست با قیمت مورد نظر در بازار توزیع می‌کردند.

مظلومین سال ۹۱ و ۹۲ هم بازداشت شده بود

محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه در تاریخ ۲۴ تیرماه و در حاشیه نشست خبری خود با اشاره به خرید و فروش مبالغ بالای ارز و سکه توسط برخی افراد حقیقی در بازار گفت:

از پایان سال گذشته تحقیقات میدانی شد و افرادی شناخته شدند که افرادی بدون داشتن صرافی، مبالغ بالایی خرید و فروش ارز و سکه دارند یا حتی خروج ارز از کشور داشتند. آنها می گویند با هماهنگی بانک مرکزی ارز خرید ‌ فروش می شده ‌ احیاناً خروج ارز داشته اند.

وی ادامه داد: مشخص نیست این ارتباطات سالم بوده یا مبالغ ارز مشخص است کجا می رفته و آیا دولت این سیاست را قبول داشته؟ در سال ۹۱ و ۹۲ نیز افرادی دستگیر شدند و حکم علیه آنان صادر شد.

یکی از این افراد به نام حمید مظلومین و پسرش محمدرضا آن موقع حکم قضایی گرفتند، بانک مرکزی آن زمان اعلام کرد اینها با هماهنگی ما فعالیت می کردند و دلار را ما به آنها داده ایم. الان اینها دوباره بازداشت شده اند.

سخنگوی قوه قضایهی گفت: الان بحث این است که بانک مرکزی درخواست کرده برخی بازداشت شدگان آزاد شوند. یک متهم می‌گوید در ۳۰ مورد و هر مورد بین ۴ تا ۷ میلیون دلار از بانک مرکزی ارز گرفته و توزیع کرده است. به پلیس گفتم شما مستقل مصاحبه نکنید تا سوتفاهم پیش نیاید.

مردم فکر کردند از متهم دو تن سکه گرفته اند ولی واقعیت این است از متهم و فرزندش سکه ای نگرفته اند ولی اسناد نشان می‌دهد بیش از ۲ تن سکه آنها خرید و فروش کرده اند و این سکه ها موجود نیست.

احضار ۱۸ نفر از نوچه‌های سلطان سکه

در تاریخ ۲۵ تیرماه بود که بار دیگر فرمانده انتظامی پایتخت گفت: ۱۸ نفر از نوچه‌ها و عوامل باند سلطان سکه به پلیس احضار شدند؛ تعدادی بازداشت و عده‌ای نیز با قرار وثیقه آزاد شده‌اند.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: بالغ بر هجده نفر از نوچه‌ها و عوامل باند سلطان سکه به پلیس احضار شده‌ که برخی بازداشت و برخی نیز با قرار وثیقه آزاد شده‌اند.

پرونده سلطان سکه به دادگاه رفت/ اتهام افساد فی‌الارض برای وی در نظر گرفته شد

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای عصر روز ۴ شهریور در صد و سی‌امین نشست خبری خود گفت:

در خصوص برخی پرونده های ارزی و سکه اخیر پرونده دیکری که این هفته به دادکاه ارسال می شود و قرار محرمیت صادر شده است پرونده وحید مظلومین فرزند حبیب الله است که متهم اصلی پرونده است و ۱۸ متهم دیکر در این پرونده هستند و برای سرشاخه‌ها مجازات مفسد فی الارض برایشان درخواست شده است.

محسنی اژه‌ای گفت: این فرد سال ۹۱ دستگیر شد و به عنوان مفسدفی الارض هم برای او درخواست مجازات شد اما حراست بانک مرکزی گفت که وی همه کارهایش با دستور و زیر نظر ما بوده است؛ اما وی کارهایش را ادامه داده است. او همان کسی است که نیروی انتظامی از وی به عنوان سلطان سکه و دو تن سکه نام برده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: محمداسماعیل قاسمی معروف به محمدسالم نفر دیگر است که او هم آن زمان دستگیر شد.

وی خاطرنشان کرد: محمدرضا مظلومین هم امسال دستگیر و سالار آقاخان هم دستگیر شد که اینبار تحت حمایت بودن اقدامات مجرمانه تحت نظر بانک مرکزی از آنها پذیرفته نشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:24 - 1397/06/17
ای بابا امروز سلطان سکه دستگیر میشه فردا وزیر سکه جاشو میگیره .... کار از سرشاخه خرابه ....از سرشاخه
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1397/06/17
مثلا الان چیکارش میکنین؟ خیلی گنده تر از اینم هستن
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1397/06/17
اول میگن عامل خودی بوده که سکه هارو جمع کرده حالا میگن مفسد فی الارض معلومه که مهره سوخته شده براشون که حداقل مردم رو آروم کنن که مثلا سیستم داره با فساد مبارزه میکنه بسیار ایده خوبی هست ولی کور خوندبد باور کنن مردم (:
Iran, Islamic Republic of
00:31 - 1397/06/17
فساد کسترده همه جوانب گشورو فرا گرفته
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1397/06/17
این فرد هرچه سکه در بازار بود میخرید تا فردا قیمت سکه را تععین کند یعنی سکه ها به هر حال دستش باید باشد تا فردا تعیین کننده باشد ! بعدشم موقع دستگیری هیچ سکه ای همراهش نبود بلکه گزارش مالی حکایت از معامله 2تن سکه داشت! این حرفها را که کنار هم قرار بدهی متوجه چرندیات سردار رحیمی میشوید! بابا طرف سکه میخرید ومیفروخت چه ربطی به قیمت بازار فعلی داشت ؟ سکه ای هم که نداشتتا تععین کننده باشد! باز یه بیگناه پیدا کردید تا بیعرضگی نظام ومسولان را سرش خالی کنید!
Iran, Islamic Republic of
00:50 - 1397/06/17
سلطان دروغ و فساد کی محاکمه می شوند؟
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1397/06/17
این چرخش مالی را بهتر اسمش را بگذاریم چرخش قدرت در امریکا و اکثر کشورها جنگ زرگری و فریب ملت ظاهرا دو عده قدرت و مدت را بین خودشان مشخص و مردم را فریب در ایران هم دو عده اصولگرا و اصلاح طلب هر دو از یک ابشخور اب میخوند ولی ظاهر رقیب ضدیت و هر هشت ساله قدرت را تقسیم برا اینکار هزاران فریب ریا در اخر دوره احمدی نژاد هم اصولگر رفتن کنار کشور همینطور شد منتها اصولگرا چون دیدن مردم خیلی ازشان متنفرند دوسال فیلم بازی را زودتر شروع کردن تا صحنه طبیعی تر جلو کند همه مشکلات ساختگی است برا رسیدن به قدرت ما را له میکنند خدا جوابشان را بد و رسوا کند
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1397/06/17
♨ دولت از محل افزایش نرخ ارز چقدر سود کرد؟

آیا می دانید کل حقوق کارکنان را در سال 97 از جیب مردم تامین کرد؟!

کل یارانه ها از جیب مردم تامین شد ؟

در جریان هستید بیش از بودجه دستگاه عریض طویلی مثل آموزش و پرورش از محل افزایش نرخ دلار تامین شد ؟

آیا میدانید درآمد دولت فقط از محل فروش نفت سه برابر شد ؟

پس من هم جای آقای روحانی باشم روزه سکوت می گیرم

به رقم های زیر توجه کنید
پیش بینی درآمد نفت با نرخ هر بشکه 55دلار ، 48 میلیارد دلار ، که با دلار 3500 تومانی بودجه 97 می شد 168000 میلیارد تومان

حال با بشکه 76دلاری و با نرخ دلار سامانه رسمی دولت #(7800)، این رقم می شود حدود 515000میلیارد تومان #(صرف نظر از قیمت دلار در بازار آزاد که بالای 13000 تومان می باشد )
یعنی حباب اش هم ترکوندیم
Iran, Islamic Republic of
03:30 - 1397/06/17
سوال اینجاست که مگه میشه یه فرد معمولی و پولدار بیاد بانک مرکزی و هر چقدر سکه بخواهد در اختیارش بگذارند ؟؟ خوب معلومه که نه... مگر میشود.. ریئس بانک مرکزی چگونه این همه سکه رو در اختیار یک نفر گذاشته آیا به او نگفته محدودیت وجو د دارد و باید این سکه ها به نسبت بین دیگر خریداران تقسیم شود ... من فکر میکنم مظلومی تبرئه میباشد و باید رئیس بانک مرکزی مجرم اصلی باشد و حتی اون کسی که مثلا تماس گرفته و سفارش مظلومی رو کرده که آقای رئیس بانگ هوای مظلومی رو داشته باش.... خدا گواهه اگر مثلا من برم بانگ و بگم ۱۰۰۰ سکه خریدارم در جواب بهم میگفتند آقا برو دنبال کارت شما یک نفر هستید و نهایتا ۵۰ سکه بیشتر نمیتونی خرید کنی چون باید به دیگران هم سکه برسه ... ولی چگونه دو تن سکه رو میدن به یه آدم معمولی حالا هر چقدر هم که پولدار باشه!!!! حالا قوه قضائیه صورت مسئله رو رها کرده و چسبیده به خریدار ... اون گناهی نداره تقاضایی کرده حتی به اشتباه چرا بانک زیر بار رفته..
France
09:10 - 1397/06/17
چه عجب اسم کامل اش رو گفتین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج