وزیر ارشاد: موسیقی از ایران جدایی‌ناپذیر است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۶۹۷۱۴
۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۰
۹۲۲۴
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، گفت: موسیقی ایرانی بخشی از هویت ایرانی است و ایرانیان​ با موسیقی زنده خواهند ماند. ایران و موسیقی واژه‌هایش به هم پیوسته هستند و جدایی‌ناپذیرند.

خبرگزاری ایسنا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، گفت: موسیقی ایرانی بخشی از هویت ایرانی است و ایرانیان​ با موسیقی زنده خواهند ماند. ایران و موسیقی واژه‌هایش به هم پیوسته هستند و جدایی‌ناپذیرند.

مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان شامگاه یکشنبه (۱۸ شهریور) با اجرای سیدعباس سجادی به‌منظور معرفی برگزیدگان دو بخش موسیقی دستگاهی ایران و موسیقی کلاسیک برگزار شد.

در این مراسم سیدعباس صالحی(وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) حسین علیزاده، هومان اسعدی، شهداد روحانی، فریدون شهبازیان، اسماعیل تهرانی، مظفر شفیعی، جاوید مجلسی، فاضل جمشیدی، کریم قربانی، پدرام فلسفی، حمیدرضا نوربخش، علی ثابت‌نیا، حسین بهروزی‌نیا، جمشید عندلیبی، سیدمجتبی حسینی(معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، علی ترابی(مدیرکل دفتر موسیقی) و ... حضور داشتند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنرانی خود در این مراسم، با اشاره به نقش جوانان در موسیقی ایران گفت: موسیقی سراسر انرژی است و جوانان به آن انرژی مضاعف می‌بخشند. آینده موسیقی ایران به نسل جوانی است که آینده موسیقی جهان را می‌سازد.

سیدعباس صالحی با بیان این‌که موسیقی بخش پایدار و تفکیک‌ناپذیر ما از هویت ایرانی است، اظهار کرد: ایران هیچ‌گاه بی‌موسیقی زندگی نکرده و فراز و فرودهای تاریخی هم اجازه نداده تا موسیقی کمرنگ شود.

او ادامه داد: بخشی از هویت ایرانی، موسیقی ایرانی است و ایرانیان​ با موسیقی زنده خواهند ماند. ایران و موسیقی واژه‌هایش به هم پیوسته هستند و جدایی‌ناپذیرند. در میان موسیقیدانان ایرانی در طول تاریخ کسی نبوده که قطعه‌ای مرتبط با ایران نساخته باشد و به‌گونه‌ای نوای آنها با رنگ و بوی ایرانی عجین شده است.

ایران رنگین کمانی از اقوام است. از سوی دیگر این اقوام بخشی جدایی‌ناپذیر از موسیقی هستند. اقوام در پوشش و گویش و موسیقی خود این رنگین کمان را ساخته و پرداخته‌اند. ایران با شعر ایرانی زنده است. شعر بخشی از وجود هر ایرانی است. شعر با موسیقی در ایران پیوند خورده است.

هر شاعر ایرانی را بنگریم کلماتش با موسیقی در جان ایرانی نشسته است. ایران همواره در معرض تهاجمات مختلف بوده، چون در چهارراه تاریخ و جغرافیا زندگی مردم مورد هجوم‌ها قرار گفته است.

صالحی با اشاره به نسبت موجود میان موسیقی و عزت ایرانی، یادآور شد: در مقطع انقلاب و دفاع مقدس نقش موسیقی در حفظ روحیه عزت و مقاومت را همه به یاد داریم. امروز همه آنچه موسیقی را با ایران پیوند می‌دهد، بر دوش جوانان است. در تاریخ چندهزار ساله ایران موسیقی نقش مهمی در ماندگاری اقوام و عزت ایران داشته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان، از حدود صد داور و هزاران جوانی که در جشنواره حضور داشتند و همچنین هزاران هزارانی که نوای نی موسیقی ایران را برای ماندگاری ایران بر دوش دارند، تقدیر و تشکر و برای آنها آرزوی توفیق و شادکامی کرد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:24 - 1397/06/19
خیالتون راحت، شما جداش می کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان