بحران آب چقدر جدی است؟
۷۷۴۰۱۵
۲۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
۱۷۹۲۱ 
محمد فاضلی می‌گوید: «یک عده‌ای می‌گویند به داد برسید. همه بدبخت می‌شویم و باید همه مهاجرت کنند و فلات مرکزی ایران خشک می‌شود. اینها کجا مطالعه شده و با چه سناریویی این حرف‌ها را زده‌اند؟»

خبرآنلاین: محمد فاضلی می‌گوید: «یک عده‌ای می‌گویند به داد برسید. همه بدبخت می‌شویم و باید همه مهاجرت کنند و فلات مرکزی ایران خشک می‌شود. اینها کجا مطالعه شده و با چه سناریویی این حرف‌ها را زده‌اند؟»

محمد فاضلی مشاور وزیر نیرو و رئیس مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی وزارت نیرو در کافه خبر خبرآنلاین در پاسخ به این سوال که بحران آب تا چه انداز جدی است، گفته است: «یک عده‌ای می‌گویند به داد برسید. همه بدبخت می‌شویم و باید همه مهاجرت کنند و فلات مرکزی ایران خشک می‌شود. اینها کجا مطالعه شده و با چه سناریویی این حرف‌ها را زده‌اند؟ با سناریوی وضع موجود یا تصمیم‌گیری‌های سخت ما؟

تصمیم بگیریم در بخش ساختمان از امروز مبحث 19 مقررات ملی اجرا شود یا نه؟ آیا می‌خواهیم روی 120 میلیون شیر آب ابزارهای کاهنده مصرف نصب کنیم؟ سالی 200 هزار تن شیرآلات جدید در کشور مصرف می شود. آیا اینها هم باید با روش قبلی ببندیم؟ آب مدارس را مجانی کردیم. برای خرید رای آب هر کسی که شد را مجانی کنیم تا بقیه خوششان بیاید؟ عاقبت این که مهاجرت می‌کنیم یا زمین‌ها فرونشست می‌کند، محتوم نیست. این سرنوشت دست خود ماست.»

فاضلی در ادامه گفت: «اگر قرار است درباره ال‌کلاسیکو و دربی لندن و پاریس، سالی صدها ساعت برنامه بگذاریم و کلی آدم مشهور درباره فوتبال حرف بزنند ولی حاضر نشویم نیم ساعت درباره آب حرف بزنیم، باید چه کرد؟ وقتی بیماری جدی است، یک جایی دکتر می‌گوید باید تو را جراحی کنیم، باید پایت را قطع کنیم. حاضریم پای آن بیاستیم؟ تو نمی‌توانی اینطوری ادامه دهی. کسی که دیابت دارد نمی‌شود نوشابه و چای شیرین و کله پاچه بخورد.

اعتماد در فرآیند صراحت شکل می‌گیرد. سرنوشت ما نه جنگ آب است، نه فروپاشی و نه نابودی ما است. در برخی جاها به نقطه بی‌بازگشت رسیده‌ایم. جاهایی که فروچاله داریم دیگر نمی‌شود کاری کرد ولی همه جا اینطور نیست. باید به ما بگویند داروی تلخ بخورد. طراحی عدالت بین فقرا و عدالت، اصلاح نظام مصرف آب در کشاورزی و شهرها و صنعت این داروی تلخ است که باید بخوریم تا نمیریم.»

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:45 - 1397/06/29
خودش هم فهمید چی گفت!!!!!!!من که نفهمیدم . لا اقل مثل بقیشون تکذیب میکرد بهتر میفهمیدم!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
من متوجه شدم اشکال از شماست
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1397/06/29
این را از کجا پیدا کردند؟معلومه چی میگه؟وضعیت آب مملکت واقعا مثل حرف زدن این مدیر است
پاسخ ها
بهروز عالی پور
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
سلام به نظر من اگر بحران جدی است چرا آبهای زیر زمینی صرف شرب شهری نمیشود وبیهوده به هدر میرودبه عنوان مثال از کوچه عارف اردبیل به رودخانه بالقوه میریزد
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1397/06/29
وزارت نیرو که خود متولی اب است جهت تولید برق در نیروگاههای حرارتی برای هرکیلووات ۲/۵ لیتر اب مصرف و۹۰۰ گرم گاز کربنیک که باعث گرم شدن هوا وتبخیر اب میشود درهوا رها میکند وبه پروتوگل پاریس هم تعهد داده درصورت عدم تامین برق از نیروگاههای پاک جریمه بپردازد که زمان انهم تمام شده وحقوق ملت را باید به عنوان جریمه بپردازد . واینست مدیریت دولت یازدهم ودوازدهم .
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1397/06/29
ایران کشور ثروتمندیه و اینو همه ما می دونیم . ولی مدیریت بد اونو مریض کرده
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1397/06/29
باید چاههای غیره مجاز پلمپ کنند مجوز چاه به هیچ قیمتی ندهند بعضی از مجوزهایی که داده اند باطل کنند
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1397/07/06
به جهنم ما همش تو بحرانیم این هم روش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج