ربیعی: امنیت ملی را با یک ترور نمی‌توان سنجید
۷۷۶۰۳۳
۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
۶۴۳۶
وزیر سابق وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: امنیت ملی ما را با یک ترور نمی توان سنجید چرا که در اروپا وقتی یک بمب منفجر می شود، هیچ وقت نمی گویند آنجا ناامن است.

خبرگزاری مهر: علی ربیعی در گفتگو با خبرنگار با اشاره به حضور خود در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز، گفت: این حادثه مربوط به یک منطقه نیست و حادثه تروریستی از چند بعد برای ما حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ترور، انفجار و بمب گذاری زیاد داشته ایم، گفت: اما در این مقطع زمانی که با مسئله سرکشی ترامپ و بهم خوردن معادلات منطقه ای مواجه هستیم، این حادثه اهمیت ویژه ای دارد.

وی با تاکید بر اینکه نقطه قوت امنیت تاکنون ثباتمان بود و اروپایی ها نمی توانند آن را کتمان کنند، اظهارداشت: هدف این حادثه تروریستی این بود که بی ثباتی و بی امنیتی را در منطقه نشان دهند در حالی که امنیت ملی ما را با یک ترور نمی توان سنجید چرا که در اروپا وقتی یک بمب منفجر می شود، هیچ وقت نمی گویند آنجا ناامن است و چنین اتفاقاتی شاخص امنیت نیست.

ربیعی گفت: امنیت ملی ایران با گسترش ژئوپلتیک سیاسی، امنیتی و اقتصادی مشخص می شود.

وزیر سابق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت: مردم منطقه هیچ وقت مانند امروز اینچنین با ایران همدل نبوده اند و امنیت ملی ما در این گستره است و تروریست ها تاکنون در عراق، یمن، لبنان و یا فلسطین اشغالی نیز نتوانسته اند به اهداف خود برسند و جایگاه ما از نظر سیاسی و فرهنگی در منطقه باعث شد تروریست ها موفق نشوند.

وی همچنین به مبحث کثیرالقومی در ایران اشاره کرد و گفت: کشوری هستیم که از نظر تنوع قومی رتبه بالایی داریم و آنها می خواهند نشان دهند که این اتفاقات اخیر ربطی با قومیت های ما دارد و یک جنبش اجتماعی است در حالی که اقدام تروریست ها ربطی با قومیت ها ندارد و همانگونه که امروز شاهد هستیم از قومیت های مختلفی در مراسم حضور داشتند.

وزیر سابق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه بنده هیچگاه به دنبال تئوری های توهم و توطئه نبوده ام، گفت: اما امروز به عنوان یک کنشگر سیاسی معتقدم که در خزانه داری آمریکا که اعضای مجاهدین خلق و اسرائیل حضور دارند، اقداماتی که انجام می دهند، توطئه است.

وی بیان داشت: با توجه به این موضوع، ما ایرانیان بیش از همیشه نیاز داریم که از تحولات درک داشته باشیم و آنها می خواستند یک کشور را از دایره نفت خارج کنند و عربستان با پولش در منطقه مشکلاتی را ایجاد می کند.

ربیعی افزود: امروز یکپارچگی ایران بزرگ مطرح است و بیش از هر دوره دیگر باید آینده نگری داشت و در کنار هم اعتماد عمومی را افزایش داده و زمینه توسعه اقتصادی و اجتماعی را فراهم کنیم.
کد خبر

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:52 - 1397/07/03
تو اگه چیزی میفهمیدی انقدر بیکار نداشتیم استیضاح نمی شدی
از در میکننت بیرون از دیوار میای تو مرد.. رو که نیست بادمجونه
با این رویه روحانی کار به در گیری میکشه
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
اولا که اروپا هیچوقت مثل ما ادعا نکرده قویترین نظام جنگی را داریم ودوما اگر نمیشه با یک تیراندازی امنیت را سنجید لابد با یک جنگ 8 ساله باید سنجید ....خخخ
Iran, Islamic Republic of
01:56 - 1397/07/03
تو باز امدی سریش
از فردا میخواد فقط گریه کنه برامون همین
به هیچ دردی نمیخوره
Iran, Islamic Republic of
05:51 - 1397/07/03
جناب اقای ربیعی امنیت ملی را با خیلی چیزا میسنجن یک امنیت شغلی دو اشتغال زایی سه امنیت پولی چهار امنیت جانی ..
United Arab Emirates
05:58 - 1397/07/03
کسی از تو نظر نخواست .کارگرا را بدبخت و بیچاره کردی
Iran, Islamic Republic of
07:20 - 1397/07/03
اقای ربیعی ما از این ترورها سالی ۷تا ۱۰بار داریم .شما چجوری میسنجی به ما هم یاد بدید
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1397/07/03
با یکی نمیشه ، باید با دو تا ترور سنجید !
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1397/07/03
جدیدا در اثر بیکاری مفرط ، در تمام امور ایشان صاحب نظر شده اند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج