رسانه‌‌‌ها از خرافه‌‌‌گویی درباره اربعین بپرهیزند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۷۶۹۵۱
۰۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۵
۶۳۱۸
رحمانی فضلی:
وزیر کشور تاکید کرد: وزارت اطلاعات سال گذشته قبل از ایام اربعین باند جعل ویزا را متلاشی کرد. امسال نیز باید مراقب فعالیت این‌گونه باندها باشیم.

خبرگزاری ایلنا: عبدالرضا رحمانی‌فضلی در یازدهمین جلسه هماهنگی ستاد اربعین با بیان اینکه مهمترین موضوع برای ما تامین امنیت است، گفت: تامین امنیت داخل ایران و داخل عراق، مهمترین موضوع برای ما است و انصافا عراق نیز در این زمینه بسیار علاقه‌مند است. آنها با انگیزه کار می‌‌‌کنند و آن را عبادت می‌‌‌دانند.

وی با بیان اینکه بی‌‌‌‌شک کنترل دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر با توجه به وضعیت جغرافیایی منطقه کار ساده‌‌‌‌ای نیست، اظهار داشت: وزارت اطلاعات در این زمینه به خوبی عمل کرده اما باید آموزش‌‌‌‌‌های عمومی به مردم داده شود. البته با توجه به تجربیات چند ساله اخیر مردم آشنایی کامل را دارند اما آداب اربعین باید برای مردم به خوبی جا بیفتد.

وزیر کشور ادامه داد: به‌عنوان یک ملت زائر؛ باید آداب، اخلاق و رفتار ما به گونه‌‌‌‌‌‌‌ای باشد که در قامت یک زائر ظاهر شویم.

رحمانی‌فضلی با اشاره به اینکه هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف تصریح کرد: سال‌های اول حوادثی را در بخش‌‌‌‌های سیاسی، فرهنگی و خدماتی شاهد بودیم اما خوشبختانه در دو سال گذشته مشکلی نداشتیم ولی باید توجه داشته باشیم که قوانین و مقررات کشور عراق به‌خوبی رعایت شود و دستورالعمل‌‌‌‌ها در این خصوص باید به مردم آموزش داده شود. آنچه که برای ما مهم است نتیجه اربعین در بعد فرهنگی آن است.

وی با اشاره به عملکرد رسانه‌‌‌ها درباره فرهنگ‌‌‌سازی اربعین خاطرنشان کرد: رسانه‌‌‌ها باید از خرافه‌‌‌گویی درباره اربعین بپرهیزند و مسایلی را درباره اربعین عنوان نکنند تا موجبات وهن را ایجاد کنند.

وزیر کشور درباره همکاری عراق با ایران برای سفر اربعین ابراز داشت: در زمینه همکاری با نیروهای عراقی تجربیات بسیار زیادی وجود دارد. نیروهای ارتش، سپاه، بسیج و اطلاعات نیز حضور دارند اما مسئولیت این پروژه با نیروی انتظامی است از همین‌‌‌رو اقدامات لازم برای مسیرهای منتهی به مرزها باید در نظر گرفته شود البته نباید فقط در ایلام و خوزستان تجمع کنیم.

رحمانی‌فضلی درباره فرهنگ‌‌سازی در اربعین بیان کرد: هیات‌‌‌‌ها و مساجد در جهت تبلیغ درباره فرهنگ اربعین اقدامات لازم را انجام دهند. جزوه‌‌‌‌‌ای با راهنمای اربعین توزیع و در اختیار همه زوار قرار گیرد.

وی ادامه داد: شورای تامین نیز نمایندگان قضایی را ۲۴ ساعت در اختیار ستاد اربعین قرار دهد.

وزیر کشور درباره صدور ویزاهای جعلی نیز یادآور شد: وزارت اطلاعات سال گذشته قبل از ایام اربعین باند جعل ویزا را متلاشی کرد. امسال نیز باید مراقب فعالیت این‌گونه باندها باشیم و مردم نیز توجه کنند که ویزای اربعین را خارج از دفاتر معتبر تهیه نکنند.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه از اقدامات دولت و بانک‌مرکزی درباره انجام هماهنگی‌های لازم ارزی برای مراسم اربعین تشکر می‌کنیم، عنوان کرد: در بحث هزینه، حمل‌ونقل باید توجه شود نرخ‌های وسایل نقلیه افزایش پیدا نکند. هرچند ما سال‌های گذشته نرخ تعیین کردیم ولی این موارد رعایت نشد و بسیاری از زائران با مشکلاتی مواجه بودند.

وی با اشاره به قیمت بلیت هواپیما گفت: هواپیما به دلیل اینکه به قیمت ارز آزاد محاسبه می‌شود، بنده با عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی صحبت کردم و گفتم اگر امکان دارد گشایشی برای کاهش این هزینه داشته باشید زیرا در هیأتی که در مراسم عزاداری امام حسین(ع) حضور داشتیم به ما می‌گفتند امکان تردد با هواپیما برای ما وجود ندارد و این مورد مشکل نیز هست.

وزیر کشور با بیان اینکه نیت زیارت اربعین به صورت پیاده‌‌‌روی است، اظهار داشت: هرچند ما تلاش خود را برای کاهش قیمت هواپیما انجام می‌دهیم ولی به آن عزاداران گفتم نیت اربعین برای پیاده‌روی است و اصل ثواب آن به این موضوع ارتباط دارد که امیدواریم زمینه گشایش برای کاهش قیمت هواپیما انجام شود زیرا اعتراضاتی وجود دارد و ما نیز باید پاسخ‌های قانع‌کننده دهیم.

رحمانی‌فضلی اضافه کرد: در ملاقات با برخی روحانیون؛ می‌گفتند دولت از مراسم اربعین سود به جیب می‌زند ولی باید گفت ما هیچ وجهی را دریافت نمی‌کنیم و هزینه‌ها صرف موارد کشور عراق و مسائل بیمه‌ای می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه از ترددهای غیرمجاز جلوگیری می‌‌شود، تصریح کرد: امسال از ترددهای غیرمجاز جلوگیری خواهد شد. ما دو سال قبل می‌گفتیم باید از استان کرمانشاه بازرسی‌ها صورت گیرد زیرا سال‌های گذشته افراد پاکستانی برای حضور در مراسم اربعین و عزاداری کنار مرزهای ورودی عراق در کشور ما گریه و زاری و در نظم اخلال ایجاد می‌کردند تا عبور کنند و این مورد، مسائل را بسیار سخت کرده بود به حدی که نیروهای نظامی در عراق آرایش نظامی گرفته بودند.

وزیر کشور درباره زائران کشورهای افغانستان و پاکستان خاطرنشان کرد: باید سعی کنیم تجمع زیادی در مبادی ورودی به کشور عراق بوجود نیاید تا امورات به درستی انجام شود زیرا نیروی انتظامی سال‌های گذشته بسیار مورد اهانت قرار گرفت. همچنین با تجارب سال‌های گذشته، امکانات موجود و دوربین‌ها توقع‌ داریم زائران افغانستان و پاکستان پیش از ورود به مرز بررسی شوند و تنها عده‌ای که مجاز هستند وارد شوند.

رحمانی‌فضلی با اشاره به عملکرد خوب و مناسب استانداران ایلام، خوزستان و کرمانشاه در سال گذشته ابراز داشت: سال گذشته ما در این شهرها و بخصوص در شهر ایلام در حوزه‌های امنیت، خدمات و ترافیک اقدامات مناسبی دیدیم که امیدواریم امسال نیز مانند سال گذشته عملکردها مناسب باشند.

وی با بیان اینکه باید هزینه‌ها را پیش از سفر عزاداران به آنان اعلام کنیم، عنوان کرد: سخنگوی هر ارگان باید مسائل مربوط به سازمان خود را بیان کند تا شبهات برطرف شود. امسال تبلیغات علیه برخی موارد و بخصوص هزینه‌ها در فضای مجازی و دیگر مکان‌ها گسترش یافته که باید صداوسیما و حوزه فرهنگی پاسخ‌های مناسب را ارائه دهند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:45 - 1397/07/05
جان به فدای امام حسین . اما مردم حواستون به مردم کشورتون باشه . جهاد اکبر همین جاست . دل بدید . نیت کنید خودتونو فدای عمران و سربلندی کشورتون هم کنید خدا قبول میوگکنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر