پایان مهلت معرفی فیلم برای اسکار خارجی
۷۷۹۳۷۰
۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
۲۳۵۷ 
مهلت معرفی فیلم برای حضور در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز سینمایی اسکار در حالی به پایان رسیده که تاکنون ۷۹ کشور فیلم‌های نماینده خود را برای شرکت در این رقابت به آکادمی معرفی کرده‌اند.

خبرگزاری ایسنا: آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار آخرین مهلت ارسال و معرفی فیلم‌ها از سوی کشورهای مختلف برای رقابت در شاخه بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۹ را روز اول اکتبر ۲۰۱۹( ۹ مهرماه) اعلام کرده بود و با پایان این مهلت تاکنون ۷۹ کشور نمایندگان خود را برای حضور در رقابت معرفی کرده‌اند.

پایان مهلت معرفی فیلم برای اسکار خارجی

این در حالی است که سال گذشته در مجموع ۹۲ کشور نمایندگان خود را برای شرکت در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز اسکار معرفی کردند و رکورد تعداد معرفی فیلم در این بخش شکسته شد.

در حالی که مهلت قانونی اعلام‌شده از سوی آکادمی اسکار به پایان رسیده اما همچون سال‌های گذشته مطمئنا شمار کشورهای حاضر در رقابت اسکار ۲۰۱۹ نیز افزایش خواهد یافت.

سینمای ایران که تاکنون دوبار با فیلم‌های «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» برنده اسکار خارجی شده امسال فیلم «بدون تاریخ بدون امضاء» به کارگردانی وحید جلیلوند را به عنوان نماینده خود در این شاخه از جوایز سینمایی اسکار معرفی کرده است.

بر اساس قوانین آکادمی اسکار، تمامی فیلم‌های واجد شرایط برای رقابت در این شاخه باید بین تاریخ ۹ اکتبر ۲۰۱۷ (۹ مهر ۱۳۹۶) تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸ (۸ مهر ۹۷) حداقل به مدت ۷ روز در سینماهای کشور مبدا اکران شده باشند.

مراسم اعطای جوایز نود و یکمین دوره‌ اسکار روز ۲۴ فوریه (۵ اسفند) در لس‌آنجلس برگزار می‌شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج