واکنش خطیبی به قیمت نجومی بلیت «بینوایان»
۷۸۱۷۴۹
۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۸
۷۲۴۰ 
سکوت «اشکان خطیبی» در برابر قیمت نجومی تئاتر «بینوایان» شکست.

برترین ها: سکوت «اشکان خطیبی» در برابر قیمت نجومی تئاتر «بینوایان» شکست.

او در اینستاگرامش نوشت:

واکنش خطیبی به قیمت نجومی بلیت «بینوایان»

میدونم اونایی که این حاشیه ی “توهین به کارمندان”رو ساختند حوصله خوندن این چند سطر رو ندارند اما مینویسم برای ثبت دوباره!

در این که همه ی اقشار یک جامعه باید توانایی اقتصادی مخاطب اثار هنری بودن را داشته باشند شکی نیست. بنده به دفعات در حضور مدیران تصمیم گیرنده ایده ی اختصاص سبد فرهنگی خانواده و اختصاص بودجه ای مشخص به این امر را مطرح کرده ام که ...بماند.

شرایط کنونی اقتصاد ایران آنقدر آشفته است که جایی برای دفاع باقی نمانده اما حذف یک گونه نمایشی از فهرست تولیدات سال به بهانه ی هزینه و تولید سنگین ، تنها خفه کردن یک صدای دیگر و عقب گرد است.

و اما ...طبیعی ست هر خانواده ای از هر طبقه ای بسته به بودجه ی ماهیانه شان در صدد تهیه بلیت بر می آیند مثل همه جای دنیا...از سویی قشر متوسط تحصیلکرده ی جامعه (کارمندان،معلمان..)که در طول ۳-۴ دهه به هر زحمتی از تیاتر حمایت کردهاندتوقع چاره اندیشی را از گروه های اجرایی دارند...

بنده در طول فعالیت م هر بار در نمایش یا کنسرتی تصمیم گیرنده (تهیه کننده یا کارگردان)بوده ام به این مهم فکر کردم و خدا شاهد است که هیچگاه به دنبال منفعت اندوزی از قبل یک اثر هنری نبوده ام اما در اینجا من تنها یک بازیگر-خواننده ام و البته هر پروژه ای مختصات خودش را دارد...

بینوایان پروژه ی عظیم و بی مانندی ست که با در نظر گرفتن تمامی مشکلات موجود با قیمت گذاری پلکانی سعی کرده چاره ای برای حضور مخاطبان هنری فهیم اما کم بضاعت بیاندیشد ...اگر جماعت همیشه خشمگین بگذارند.

پ ن: حدود بیست سال پیش نمایش بینوایان در فرهنگسرای بهمن روی صحنه رفت و برای اون روزها بلیت گرانی داشت.

با دوستم پول هامون رو جمع کردیم و دوتا بلیت بالکن گرفتیم بماند که تو سالن کلی غر زدیم که بورژواها رفتند بلیتهای ردیف جلو رو گرفتند اونوقت ما که دانشجوی تیاتریم باید بریم بالکن ولی بعد از اجرا حال مون خوب بود به کسی هم فحش ندادیم ولی یهو یادمون افتاد که پولی برای برگشت مون از کشتارگاه تهران به خونه هامون نگه نداشتیم.

اینو گفتم که بدونید ما خودمون سینه سوخته ایم

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:32 - 1397/07/16
خطیبی جدیدا خیلی دلقک بازی از خودش در میاره البته وقتی استادش اقای رامبد جوان باشه بهتر از این نمیشه
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1397/07/16
این... مرفح بی درد .... فقط نقش وژست ادمهای خوب روشن فکرودرمیارولی احمق اعصبی وروانی وفقط میخواهددیده بش خدابکششش راحت بشیم ازاین خاینین به وطن وهم وطن لعنتی کلی دشمن پیداکردواه نفرین ملت پشتش ولیافت ایران وایرانی بزرگ وندار....
پاسخ ها
نور
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
وااا خب نرو تئاترشو ببین،چرا آرزوی مرگ میکنی واسش
عادت کردین از هر کی خوشتون نمیاد باید کشته بشه
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1397/07/16
اینکه نمایش بینوایان یه مسله هنری هستس و قرار نیست قشر خاص بره ولی تو ایران همچی کم کم مال قشر خاص شده پس بی خیال شیم
United Arab Emirates
12:07 - 1397/07/16
بازاین بچه غرتی رستوراندارخودشووسط انداخت راستی خطیبی یکدست املت ساده راچندمیدی تواون مطبخت؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج