چطور جمجمه های شکری درست کنیم؟
۷۸۲۵۸
۱۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۸
۵۲۹۶۱
در روز دوم نوامبر هر سال مکزیکی ها روز اموات را گرامی می دارند و برای تکریم دوستان و اقوام فوت شده، سنت رست کردن جمجمه های شکری رنگی را حفظ می کنند.

مجله اینترنتی برترین ها


برترین ها: در روز دوم نوامبر هر سال مکزیکی ها روز اموات را گرامی می دارند و برای تکریم دوستان و اقوام فوت شده، سنت رست کردن جمجمه های شکری رنگی را حفظ می کنند. هر جمجمه ترکیبی از شکر، پودر مرنگ و آب است که قالب بندی می شود و سپس هر جمجمه را با خامه های رنگی تزئین می کنند.مواد لازم:

•    رنگ غذا به رنگ های مختلف
•    ربع فنجان پودر مرنگ
•    6 فنجان شکر ریزدانه
•    یک سوم فنجان آب
•    6 قاشق چایخوری آب
•    نیم کیلوگرم پودر قند
•    خامه برای تزئین
•    قالب جمجمه

دستور تهیه:1. شکر، پودر مرنگ و آب را مخلوط کنید تا دانه های شکر کاملاً خیس شوند. یک گلوله از این مخلوط بردارید و در دستتان بفشارید. اگر خوب به هم چسبید، آماده است. اگر جدا شد، به کمی آب نیاز دارد.

2. با شکر خیس، قالب را پر کنید و شکر را فشار دهید و تا جائیکه می توانید آن را فشرده کنید.

3. دو طرف قالب را با شکر پر کنید. اضافه های آن را بگیرید.4. تکه ای کاغذ روغنی و تکه ای مقوا کمی بزرگتر از قالب خود بردارید. کاغذ روغنی را روی قالب بگذارید و سپس مقوا را روی آن بگذارید و دستتان را روی قالب و مقوا بگذارید و قالب را برگردانید تا جمجمه از قالب جدا شود و آن را روی سطح صافی بگذارید. اگر به راحتی از قالب جدا نشد، خمیر شکری را از قالب جدا کنید و دوباره آن را درست کنید. چون خمیر خیلی خیس است و به کمی شکر خشک نیاز است تا حالت مناسب را بدست آورد. اگر خمیر شکر خوب شکل نگرفت و از هم وا رفت، به آب بیشتری نیاز دارد.

5. حالا باید جمجمه ها را بگذارید خشک شوند. گاهی آنها را برگردانید تا روی مخالف هم خشک شود. ظرف 12 تا 24 ساعت این جمجمه ها آماده تزئین می شوند.

6. حالا نوبت درست کردن خامه تزئین است. پودر قند، پودر مرنگ و آب را مخلوط کنید و بزنید.7. بعد از آنکه جمجمه ها حدود یک ساعت خشک شدند، سمت عقبی و جلویی جمجمه ها را بهم بچسبانید. از انگشتتان برای جدا کردن شکرهای اضافی استفاده کنید.

8. بگذارید جمجمه های کامل چند ساعت خشک شوند.

9. مخلوط خامه را در کاسه های کوچکی تقسیم کنید و رنگ های دلخواه را به هر کاسه اضافه کنید و مخلوط کنید. سپس خامه های رنگی را در پلاستیک های جداگانه بریزید.10. گوشه ای از کیسه ها را سوراخ کنید و لوله های مخصوص تزئین شیرینی پزی را سر آنها بگذارید تا کار تزئین آسانتر شود.

11. حالا شروع به تزئین جمجمه ها کنید و در کار رنگ آمیزی از خلاقیت خود استفاده کنید. بعد از تزئین بگذارید جمجمه ها خشک شوند تا آماده سرو کردن شوند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج