دلایل تصویب FATF در مجلس
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۸۲۶۲۰
۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۶
۶۳۱۹
یک کارشناس مسائل حقوق بین‌الملل با تاکید بر ضرورت تصویب لوایح چهارگانه (FATF) گفت: هیچ موافقت‌نامه یا کنوانسیونی در دنیا وجود ندارد که به نفع ما باشد و اساسا فلسفه جامعه بین‌المللی این است که هر عضو از این جامعه از بخشی از منافع خود به منظور برخورداری از منافع دسته‌جمعی صرف نظر کند.

خبرگزایر ایسنا: یک کارشناس مسائل حقوق بین‌الملل با تاکید بر ضرورت تصویب لوایح چهارگانه (FATF) گفت: هیچ موافقت‌نامه یا کنوانسیونی در دنیا وجود ندارد که به نفع ما باشد و اساسا فلسفه جامعه بین‌المللی این است که هر عضو از این جامعه از بخشی از منافع خود به منظور برخورداری از منافع دسته‌جمعی صرف نظر کند.

سیدعلی خرم با اشاره به بررسی و تصویب لوایح چهارگانه در مجلس اظهارکرد: باید یادآوری کنم که FATF و لوایح مربوطه‌اش صرفا ابزار هستند، هدف نیستند، موافقت‌نامه نیستند در حالی که برجام یک موافقت‌نامه بود و وقتی هم راجع به FATF و لوایح چهارگانه صحبت می‌کنیم، صرفا ابزاری در خدمت مبادلات مالی و بانکی جمهوری اسلامی ایران هستند. بنابراین باید روشن باشد که از نظر معنا و حقوقی هر کدام چه معنا و تعریفی دارند.

وی با اشاره به سوابق تدوین لوایح و کنوانسیون‌های مرتبط با مبارزه با تروریسم، گفت: سابقه تهیه این لوایح و کنوانسیون‌ها به حمله به برج‌های دوقلو در نیویورک برمی‌گردد که در اثر این اتفاق آمریکا بسیار خشمگین شد و همه کشورهای دنیا از او حمایت کرده و گفتند، ما همه همکاری می‌کنیم که جلوی تروریسم را بگیریم.

این کارشناس مسائل حقوق بین‌الملل تصریح کرد: در آن زمان شورای امنیت سازمان ملل چندین قطعنامه برای مبارزه با تروریسم تصویب کرد که یک بخش آن این است که باید ابتدا به طور فیزیکی و با اسلحه مقابله کرد، کاری که جمهوری اسلامی ایران در عراق و سوریه انجام داد و به عبارتی از پس داعش برآمد و آن ها را از عراق و سوریه بیرون کرد.

خرم ادامه داد: بنابراین جمهوری اسلامی ایران صادقانه به این قطعنامه‌ها عمل کرده و جهان باید از ایران متشکر باشد، البته چون برخی موضوع را به درستی نمی‌دانند، می‌گویند ایران بیخودی پول خود را خرج کرده است در حالی که یک وظیفه بین‌المللی بوده و شورای امنیت به عهده همه کشورها گذاشته است و اگر ایران می‌توانست به خوبی از حقوق خود دفاع کند.

می‌بایست تمام هزینه‌هایی را که صرف کرده را به عنوان لیست تهیه کند و وزیر خارجه ما برود با اعضای دائم شورای امنیت و اتحادیه اروپا صحبت کند و بگوید ما از خزانه عمومی خودمان با داعش مبارزه کردیم و فرمان آن هم از شورای امنیت سازمان ملل آمده است.

وی همچنین بیان کرد: این که یک عده نمک نشناس مانند دونالد ترامپ، جان بولتون و مایک پمپئو یا امثالهم در این موارد یقه ایران را می‌گیرند اگر از نظر حقوقی ما وکیل خبره داشتیم، می‌توانست یقه این‌ها را بگیرد و بگوید شما نه تنها هیچ حقی ندارید، بلکه ما در راستای فرمایشات شورای امنیت سازمان ملل این کار را انجام دادیم.

این کارشناس مسائل حقوق بین‌الملل در ادامه گفت: بخش دیگر این مسئله برخورد سایبری با داعش از طریق فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و غیره بود و با حرف‌هایی که گفتند، جوان‌ها را از کشورهای مختلف فریب دادند تا جذب تروریست‌ها شوند، بخش دیگری هم این بود که از نظر مالی جلوی تروریسم گرفته شود.

خرم یادآور شد: باید بگویم گزارش محرمانه‌ای که کنگره نمایندگان آمریکا در دوره اوباما تهیه کرد به صراحت اعلام کرد که عربستان و امارات مستقیما در انتقال پول به القاعده برای حمله به برج‌های دوقلوی نیویورک دست داشته‌اند و اینگونه نبود که القاعده بتواند به تنهایی این کارها را انجام دهد.

وی افزود: بنابراین همه این موارد موجب شد که کنوانسیون‌هایی تدوین شود تا اگر یک بار دیگر عربستان، امارات و یا هر کشور دیگری بخواهد تامین مالی تروریسم انجام دهد بتوان با آن مقابله کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: طی مدت 12 یا 13 سالی که ایران غایب بود، به عبارتی ایران در روابط بین‌المللی بانکی و تجاری غایب بود این کنوانسیون‌ها تدوین شد، اما چرا ایران غایب بود؟ زیرا در دوره احمدی‌نژاد ما مورد تحریم واقع شده بودیم و دست بانک‌های ایران از بانک‌های دنیا قطع شده بود و زمانی که برجام به موفقیت رسید، بانک‌های ایرانی بر آن شدند تا روابط بانکی برقرار کنند، اما به آن‌ها گفتند طی این مدت چند کنوانسیون تصویب شده و شما در آن‌ها عضو نیستید و چون ایران جواب‌های مساعدی برای پیوستن به این کنوانسیون‌ها نداد، آن‌ها ایران و کره شمالی را در لیست سیاه قرار دادند.

خرم خاطرنشان کرد: بنابراین اگر ما همه این موارد را در نظر بگیریم به نفع ما است چرا نباید توجه کنیم،‌ آیا اگر به داعش پول و نفت برسد و بتوانند اقدامات مالی و بین‌المللی انجام دهند در کشور ما فعالیت‌های تروریستی نخواهند کرد و اگر می‌تواند این کار را انجام دهد باید جلوی آن را بگیریم و یکی از راه‌ها برای این که کشور ما مصون باشد، پیوستن به این کنوانسیون‌های بین‌المللی است.

وی تاکید کرد: متاسفانه این موضوعات اصلا در کشور ما گفته نمی‌شود و کسی متوجه نیست. در این شرایطی که ما عضو FATF نبودیم برای اینکه بتوانیم نقل و انتقال پول داشته باشیم به همین دولت امارات پول‌های زیادی دادیم تا دلارهای ما را به ایران بیاورند، لذا اگر می‌خواهیم این پول‌ها به کشورهای دیگر و دلالان پرداخت نشود، باید عضو FATF شویم.

این کارشناس مسائل بین‌الملل ادامه داد: حدود بیش از 10 میلیارد دلار پول اضافی دادیم فقط بخاطر اینکه اصل پول‌مان را منتقل کنیم. هزینه این کار بر دوش خزانه عمومی سنگینی می‌کند. چرا متوجه نیستیم، چرا مخالف هستیم و موضوع را نمی‌فهمیم. ما باید کاری کنیم که هر چه زودتر پول‌هایمان برگردد.

خرم در ادامه اظهارکرد: کشور ما در دوره احمدی‌نژاد وقتی نفت یا کالایی را صادر می‌کرد آن هم به خریدارانی مانند هند و چین مجبور بود به روپیه و یوآن مبادلات را انجام دهد و به ازای آن هر کالای به درد نخوری را وارد کشور کند تا مبلغ پول یکسان شود، اما الان اروپایی‌ها با کمال عزت صندوق ذخیره ارزی را جایگزین سوئیفت ایجاد کرده‌اند که اگر ما به عنوان مثال نفت خود را به هند صادر می‌کنیم حداقل بخش عمده‌ای از پول را بتوانیم به این حساب واریز کنیم و خودمان حاکم و مالک پولمان باشیم. این موهبت دیگری است و باید به آن عمل کنیم.

وی همچنین گفت: باید بتوانیم از طریق FATF رابطه بانکی با بانک مرکزی اروپا داشته باشیم، در عین حال حاکم پول خودمان باشیم و می‌توانیم هر زمان که خواستیم رابطه مالی برقرار کرده و کالایی را خریداری کنیم چک مورد نظر صادر شود و از حساب این صندوق پرداخت صورت گیرد اما شرط همه این‌ها این است که ما عضو FATF باشیم.

این کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: حالا اینکه عده‌ای در داخل یا از نظر سیاسی مخالف هستند یا صورت مسئله را متوجه نمی‌شوند و یا منافعی دارند، مردم ایران که نباید جریمه این‌ها را بدهند. ما باید در این مورد روشن و شفاف عمل کنیم و اجازه ندهیم که نفهمیدن یا کم فهمیدن بعضی‌ها بر روی ما اثر بگذارد.

خرم در پایان اظهارکرد: هیچ موافقت‌نامه یا کنوانسیونی در دنیا وجود ندارد که صد در صد به نفع ما باشد حتی نه تنها برای ما بلکه برای آمریکا و سایر کشورها همین گونه است. اساس و فلسفه جامعه بین‌المللی این است که همه کشورها از بخشی از منافعشان صرف نظر می‌کنند تا اینکه از منافع دسته‌جمعی برخوردار شوند. ما وقتی عضو جامعه بین‌المللی می‌شویم خواه یا ناخواه باید از بخشی از منافعمان صرف نظر کنیم، نه تنها ما بلکه چین،‌ آمریکا،‌ آلمان و سایر کشورها اینگونه هستند به قیمت اینکه به طور دسته‌جمعی با هم زندگی کنند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1397/07/18
خرم ادامه داد: بنابراین جمهوری اسلامی ایران صادقانه به این قطعنامه‌ها عمل کرده و جهان باید از ایران متشکر باشد، البته چون برخی موضوع را به درستی نمی‌دانند، می‌گویند ایران بیخودی پول خود را خرج کرده است در حالی که یک وظیفه بین‌المللی بوده و شورای امنیت به عهده همه کشورها گذاشته است ............................خیلی مسخره است ...
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1397/07/18
اقا ، ملت ، اینا دارن ماله میکشن ، این مقاله کاملا سو گیری داشت ،
به چه قیمتی اخه ؟ مگ اشخاص داخل مملکت تروریستن که تحریمشون کنیم ، گل بخودی چرا میزنی ، اقا برید تو اینترنت سرچ کنید fatf recommendation 2018 بند 37،38،39،40 بخونید ، صراحتا میگه هرکسی رو ک ما تشخیص بدیم تروریسته باید تحویل بدید ،
یکی نیس یکم زبان بلد باشه ؟؟؟ برید خودتون بخونید بحرف کسی نکنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
این لایحه د۱۰۰درصد به ضرر ایران و جهت فشار بیشتر به کشور هست
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1397/07/18
واقع بین باشید ایران هیچ راه دیگری جز تصویب نداشت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
چرا نداشت اونوقت /این لایحه چیه که حتی رای دهندگان بهش حاضر نیستند رایشون لو بره؟کمی تفکر خوبه
Iran, Islamic Republic of
08:43 - 1397/07/18
دوشت عزیز در ایران کج فهم زیاد داریم
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1397/07/18
آقای هع چرا مردم باید تاوان مفتخورا را بده؟
پاسخ ها
بع
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
از حرف زدنت معلومه چقد اطلاعاتت کامله ،
Iran, Islamic Republic of
10:23 - 1397/07/18
خوب همه فواید آن به فرض صحت قبول چرا ایشان اشاره به مضرات بزرگ این لایحه برای کشور نکردند آن محدودیتها که گفته کدامند تحریم بیش 170 نهاد و اشخاص در کشور به دست خودمان خیانت نیست به چه قیمت تنها یکی از این نهادها نیروی قدس سپاه است شخص سردار سلیمانیست که خود شما به ثمرات بالای حضور نیروی نظامی در مقابله با تروریسم اذعان کردید شما مخاطب خود را چه فرض کردید آنچه که خود لیاقتش را دارید .
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1397/07/18
دلایلش وطن فروشی غرب پرستی بیسوادی و نمایندگان پولکی
پاسخ ها
محمد باقر
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
.ببخشید اشتباهی منفی دادم.حرف درستی بود
Iran, Islamic Republic of
20:25 - 1397/07/18
سلام، آقای خرم تحلیل شما کاملا درسته و این رو هم اضافه کن که ما وقتی در جایی که باید از خودمان دفاع کنیم حضور نداشته باشیم دیگران برای ما تصمیم خواهند گرفت، پس حضور ما در صحنه های بین‌المللی الزامیست، کاش بجای افراد بیسواد و تک صدایی کسی مثل این استاد روابط بین‌الملل به صدا و سیما یا مجلس دعوت میشد هر چند عده‌ای با هر گونه مسئله ای که به نفع کشور باشه مخالفند چون منافعشون به خطر میافته،، افسوس و صد افسوس که نرود میخ آهنین در سنگ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو