زاکانی: مشکلات کشور قابل حل است
۷۸۳۲۱۴
۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸
۵۲۰۴ 
نماینده سابق مجلس گفت: مشکلات کشور قابل حل است اما اراده‌ای برای حل مشکلات وجود ندارد؛ مسیر حل و رسیدن به قله ها در فراروی ماست.

خبرگزاری مهر: علیرضا زاکانی صبح امروز در کنگره جمعیت جانبازان اظهار داشت: نگاه اجتهادی حضرت امام (ره) و رهبر انقلاب، مخالفین و موافقینی دارد. مخالفین، دین را از سیاست جدا میکنند. رقبای مکتب امام (ره) کسانی هستند که خود را در ظاهر پیرو ایشان می دانند اما ۵ ویژگی پیروان امام را برنمی تابند.

وی افزود: اعتقاد به غیب و سنت های الهی، اعتقاد به جامعیت دین و اسلام حداکثری، اعتقاد به استمرار ولایت مطلقه فقیه و پیروی از آن، باور به مردم سالاری دینی و اعتقاد به اینکه انقلاب اسلامی، مقدمه ظهور حضرت ولی عصر است، ۵ ویژگی پیروان امام است.

زاکانی تصریح کرد: در مقام نظر، مخالفان مکتب امام سه گروه هستند، اولی سکولارهایی مانند بشیریه و سروش، دومی سنت گرایانی مانند حسین نصر و سوم کسانی که دچار جمود هستند مانند شیرازی که دین را معیوب و ناقص نشان می دهند.

وی تاکید کرد: در مقام عمل، مردم سالاری دینی برخواسته از مکتب امام در مقابل سه گروه قد کشیده است، عده ای سکولار و باورمندان به جامعه مدنی یا همان اصلاح طلبان، دومی جریان اعتدال و سازندگی که در پی حکم رانی مطلوب اند و گروه سوم، جریان احمدی نژاد.

زاکانی با بیان اینکه امکانات کشور از ابتدای انقلاب در دست کسانی بود که با مکتب امام (ره) مشکل داشته‌اند، گفت: این امکانات در ابتدای انقلاب در اختیار مهندس بازرگان و بنی صدر بود که جزو مخالفان مکتب امام خمینی (ره) بودند.

وی افزود: بعد از آن هم در یک مدت محدودی این امکانات در دست شهید رجایی و باهنر بود که پیروان راستین مکتب امام (ره) بودند اما دوره مسئولان آنان بیش از یک ماه دوام نداشت و به شهادت رسیدند.

زاکانی گفت: در دوران جنگ با وجود اینکه رئیس جمهور، آیت الله خامنه ای بودند اما امکانات کشور در اختیار نخست وزیر ایشان یعنی مهندس موسوی بود.

وی ادامه داد: در زمان جنگ، ما از نحوه توجه دولت به جبهه ها انتقاد داشتیم. امام خمینی (ره) هم از عدم توجه مسئولان به جبهه ها با خبر بودند و به دولت وقت تذکر می دانند اما این تذکرات مورد توجه مسئولان دولتی قرار نمی‌گرفت.

زاکانی اضافه کرد: پس از آن در زمان آقایان خاتمی، احمدی نژاد و امروز هم در زمان آقای روحانی، آن پنج ویژگی وجود نداشته و ندارد لذا این انقلاب یا در دست مخالفان مکتب امام یا در دست رقبای این مکتب بوده است.

نماینده سابق مجلس گفت: مشکلات کشور قابل حل است، مسیر حل و رسیدن به قله ها در فراروی ماست اما مسئولان ما در این سالها توجهی به این مسیر نکرده‌اند. لذا نوع مواجهه با نیازها و شرایط روز باید برای ما شفاف باشد.

وی افزود:‌ مخالفان مکتب امام (ره) دائما به دنبال این هستند که خدمت نظام را کوچک جلوه دهند و خدمات غیر ملموس را از بین ببرند و گاها این خدمات را به ضد ارزش تبدیل کنند و وقتی به نیازها می‌رسند بگویند نظام اسلامی قادر به حل نیازهای کشور نیست و وقتی به نیازهای حقیقی می‌رسند به دلیل این که فهمی از این نیازها ندارند، از روی این نیازها می‌پرند.

زاکانی تصریح کرد: ما پیروان مکتب امام (ره) وظیفه داریم خدمات حقیقی که مردم از نظام اسلامی دریافت می‌کنند را در سطح ملموس تبلیغ و در سطح ناملموس این خدمات برای مردم تبیین کنیم تا جامعه امید پیدا کند. در جایگاه نیازهای حقیقی ما وظیفه داریم این نیازها را که شامل نیاز به مسکن، رفاه و آزادی است، در اختیار مردم قرار دهیم.

زاکانی گفت: ما امروز در شرایط جنگی تمام عیار با آمریکا هستیم. از ابتدای انقلاب تا امروز چندین عرصه نبرد را با آمریکا پشت سر گذاشتیم. ۱۰ سال جنگ سخت کردیم. از سال ۵۷ آمریکایی ها علاوه بر تحمیل کردن جنگ سخت بر ما، جنگ نرم را هم با قدرت ادامه دادند.

وی ادامه داد: در نیمه دوم دهه ۷۰ در کنار جنگ سخت و عملیات سنگین جنگ نرم، در پی ایجاد شکاف در حاکمیت بودند و حاکمیت انتخابی و انتصابی را دامن زدند. در نیمه دوم دهه ۸۰ در قالب فتنه مردم را رو به رو هم قرار دادند؛ انقلاب اسلامی در برابر این فتنه نیز مصون ماند.

زاکانی خاطرنشان کرد: بعد از آن، نفت و مسائل مالی ما را تحریم کردند. بعد از رفع تحریم، آغاز فتنه گری در منطقه را آغاز کردند. پس از آن در وادی نفوذ، یک حرکت گسترده در سراسر جامعه را به راه انداختند و پس از آن امروز هم در جنگی اقتصادی و روانی گسترده، تمامی ابعاد جنگ‌های گذشته را به خدمت گرفتند؛ همانند گذشته از این جنگ هم به سلامت بیرون خواهیم آمد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:01 - 1397/07/19
آقای زاکانی جنابعالی و اطرافیانتان که در مسیرقله تنفس سخت ندارید این مردم بدبخت هستند که پیاده به سمت قله میروند و شماها سوار بر قالیچه سلیمان بالای سر مردم بدون صرف انرژی در فضا سیر میکنید پس درست میگی هرچه که بفرمایید... دشتور بفرما باید چکار کنیم تا امنیت و آرامش خاطر شما بیشتر فراهم گردد...
United Kingdom
18:28 - 1397/07/19
آقا جان خودت از کدام هستی ؟ شش سال پیش معلوم بود که طرفدار چه کسی هستی؟ معلوم نیست چه می گویی !....!تحلیل شما چیزی عاید مردم نمی کند چون مردم به شما رای ندارند!!!
Iran, Islamic Republic of
18:47 - 1397/07/19
بهمین خیال باش!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
شما لطفا مشکل درست نکن راه حل پیشکش
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1397/07/19
زحمت کشیدی همه میدونن قابل حله به شرتی که حلش کنن بدترش نکنن
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1397/07/19
البته بدون وجود مسؤولینی همچون شما
Iran, Islamic Republic of
19:27 - 1397/07/19
یکی برسرشاخ بن میبرید.
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1397/07/19
حتما قابل حبه !!! البته نه توسط شما و دوستان دلواپس تان. آغاز وریشه ی تمام مشکلات معیشتی ،اقتصادی و....از دولت تحت حمایت شما رخ داد .مثل دیوانه ایست که سنگی در چاه می اندازد صدتا عاقل نمی توانند آن را در بیاورند ،اگه خیلی ادعاداریداصولگرایان ،اصلاح طلبان ،اعتدالیون و همه و همه ی کسانی که دستی بر آتش دارید دغدغه اخیر رهبری «اشتغال» را برطرف کنید .
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1397/07/19
لطفا بساطتت رو جمع کن برو بیخ باغ.
دلا ۱۵ت دیگه حرف مفت ندلره.
ما فقط توی قطعنامه دیدیم دلار بیاد پایین هر روز شب داریم بیچاره تر میشیم
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1397/07/19
هر چه بدبختی وگرفتاری هست از دست شما زاکانی تندرو و امثال شما هست .خواهشن سکوت کن
Iran, Islamic Republic of
19:50 - 1397/07/19
اگر تفکر امثال شماها از صحنه سیاسی و اجتماعی کشور حذف شود
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1397/07/19
مشکلات قابل حل هستند اما نه بدست شما چونکه آزموده را آزمودن خطا ست آقای زاکانی
Iran, Islamic Republic of
20:18 - 1397/07/19
بسم الله.این گوی و این میدان
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1397/07/19
کدام یک از مشکلات؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
United States
21:18 - 1397/07/19
این مشکلاتی که شما درست کردید حل ان از عهده این نسل بر نمیاید.
دیوانه ای سنگی بچاه انداخت و ۴۰ عاقل ناتوان از بیرون اوردن ان.
لطفا قیافه منتقد بخود نگیرید شما خود عامل این وضع هستید یادمان نمیرود موضعگیری های شما در زمان اوباما
Iran, Islamic Republic of
21:39 - 1397/07/19
دکتر جان برنامه ارائه دهید با کلی گویی راه حل نیست.
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1397/07/19
حتما هم بدست جناح شما؟
United States
21:55 - 1397/07/19
مشکل خود شماها هستین
Iran, Islamic Republic of
02:32 - 1397/07/20
روی اعصاب راه میرن کار دیگه ندارن
Iran, Islamic Republic of
06:25 - 1397/07/20
تاوقتی نجومی بگیرهایی مثل خادمی نعمتی اون تو هستند نمیشه.
Germany
06:52 - 1397/07/20
شما بستان بزن. این گوی و این میدان.
France
08:06 - 1397/07/20
یعنی تا کی باید به چرت وپرت واراجبف شماها گوش کرد . طرد و نهی خاتمی و بازرگان دراین برهه زمانی نشان‌دهنده نهایت تفکر سخیف و بلاهت کسی است که سال‌ها در متن سیاست ایران بوده .
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1397/07/20
اگر تو و امثال تو نباشند بله قابل حله
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج