شوک بزرگ ۳ روز پایانی زندگی بهرام شفیع
۷۸۳۵۴۳
۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
۱۲۲۸۶ 
برنامه ورزش و مردم تقریبا در همه ۴۰ سال گذشته و غیر از دو سه سال نخست در اختیار بهرام شفیع بود. او که این اواخر انتقادهای زیادی به برنامه‌اش می‌شد و به طرز چشمگیری مخاطبانش کاهش یافته بود، این قدر خاطرات نوستالژیک برای هوادارانش به جای گذاشته بود که اعلام خبر فوتش یکبار طوفانی شد و شبکه های اجتماعی را درنوردید.

خبرآنلاین نوشت: برنامه ورزش و مردم تقریبا در همه ۴۰ سال گذشته و غیر از دو سه سال نخست در اختیار بهرام شفیع بود. او که این اواخر انتقادهای زیادی به برنامه‌اش می‌شد و به طرز چشمگیری مخاطبانش کاهش یافته بود، این قدر خاطرات نوستالژیک برای هوادارانش به جای گذاشته بود که اعلام خبر فوتش یکبار طوفانی شد و شبکه های اجتماعی را درنوردید.

او که پیشتر دو بار جراحی قلب باز کرده بود، این اواخر مشکل حادی نداشت اما چه شده بود که یکباره این اتفاق برایش رخ داد؟ امیر اقبال شفیع درست بعد از فوت پدرش در همان اولین مصاحبه‌ها گفت ۷۲ ساعت تلخ بر این مجری قدیمی گذشته است.

قانون بدموقع بازنشستگی

دو رخداد از پی هم او را باید در ۶۲ سالگی و به طور همزمان از دو عشقش جدا می‌کرد. اولی تصویب و عملیاتی شدن قانون بازنشستگی بود. قانونی که سبب شد تا ۱۳ رئیس فدراسیون رفتنی شوند و بهرام شفیع هم باید از هاکی می‌رفت. فدراسیونی که به نامش سند خورده بود و بارها تلاش برای کنار گذاشتنش به واسطه محبوبیتش در ورزش و جایگاهی که داشت، سبب می‌شد تا ماجرا به نتیجه نرسد. او پسر خاله سید احمدآقای خمینی بود و خودش هم کم چهره‌ای در ورزش نبود که به سادگی از کنار نامش بگذرند. ولی این تفسیر جدید از قانون بازنشسته‌ها دیگر مسیر را بر روی بسته بود.

ماجرای تلویزیون!

همین قانون البته در تلویزیون هم دستاویزی شده بود برای منتقدانش. همین چندی قبل بود که روابط عمومی شبکه اول سیما اعلام کرد برنامه ورزش و مردم را بعد ۴۰ سال از شفیع می گیرند. خبری که ضربه روحی بزرگی به این مجری قدیمی زد. او و پسرش بلافاصله خبر را تکذیب کردند چون تا پایان آبان ماه قرارداد داشتند و باورشان این بود باز هم کارشان ادامه پیدا می‌کند. ولی زین العابدین که مدیر پیشین شبکه سه بود انگار برای تغییرات در برنامه ورزشی شبکه اول به جمع بندی رسیده بود. او دوباره این برنامه را به قبل از ظهر جمعه برگرداند و نزدیکان به شفیع می‌گویند قرار بوده او تنها دو برنامه دیگر را روی آنتن ببرد.

امیر اقبال پسر و همکار شفیع در این سال‌های آخر ورزش و مردم بعد از فوت پدر از ۷۲ ساعت سختی گفت که به او گذشت و حالا گروهی اعتقاد دارند این دلخوری مربوط به این ماجرا بوده است. گزینه بعدی شبکه یک انگار برای برنامه ورزش و مردم هم پیمان یوسفی بوده است که این روزها برای بازی‌های پاراآسیایی در جاکارتا است. پیمان که بعد از تغییر و تحول در گروه ورزش و مدیریت شبکه ۳، برنامه لیگ برتر را هم اجرا نمی‌کرد، قرار بود بیاید تا احتمالا در برنامه ورزش و مردم تحول ایجاد کند. اگرچه خود پیمان هم همیشه منتقدانی جدی در نوع گزارش، اجرا و برنامه‌هایش دارد و منتقدانش کمتر از بهرام شفیع هم نبوده‌اند.

روایت از نگاه رسانه ملی

تلاش خبرآنلاین برای تماس با مجید زین العابدین به نتیجه ای نرسید و مدیر شبکه اول سیما پاسخ تماس های همکاران ما را نداد و رنجبران مدیر روابط عمومی سازمان هم از پاسخگویی در این باره تا زمان حصول اطلاعات قطعی خودداری کرد اما یک منبع آگاه در رسانه ملی در این باره گفت: «ایشان قرار بود بعد از ۴ یا ۵ برنامه از برنامه ورزش و مردم بروند و این موضوع با تمایل خودشان هم بود. اینکه برنامه به اصرار مدیران شبکه از او گرفته شده باشد واقعیت ندارد. البته با پیمان یوسفی برای آینده این برنامه صحبت‌هایی شده بود.»

اگرچه به نظر می‌رسد زمان برای تغییر در ورزش و مردم رسیده بود اما یکی از دلخوری‌های روزهای پایانی عمر مرحوم شفیع تلخی باور این واقعیت بوده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Sweden
14:10 - 1397/07/20
بی انصافی کردند، ولی هر آمدنی یه رفتنی هم داره دیگه!!!
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1397/07/20
خدا رحمتش کندمرحوم وظیفه اش را انجام داده بود ومردم هم قدر زحمتکشان را میدانند! ولی این دلیل نمیشود ایشان راحت شده باشد قانون بازنشستگان برای همه بود که تصویب شد
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1397/07/20
خدا بیامرزتت. ولی بسه دیگر چقدر میخواهی بخوری از این سازمان. دقیقه ای خدا تومن از برنامه داری می گیری. تا هفتاد پشت خودت و خانوادات را بستی. هم از اینجا میخوری و هم فدراسیون هاکی. اونوقت ناراحت شدی که بهت گفته اند برو. این چند وقت هم کسی دیگر سفارشت را کرده بودش
United Arab Emirates
14:27 - 1397/07/20
به ذات مسئولان بیسواد رسانه میلی
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1397/07/20
خدا روحش رو شاد کنه خاطرات زیادی برامون ساخت ولی این کشور ومنابع اون ملی هستن ویک نفر یا چند نفر یا گروه این حق رو نباید واسه خودشون قایل بشن که منبعی یا مکانی رو تا آخر عمر یا موروثی برا خودشون یا خانوادشون داشته باشن تا جایی که خودشون رو مالک منابع ملت ایران بدونن پس شاه رو برا چی برکنار کردین؟ که خودتون جاش رو بگیرین وبه پست ومقام ها تکیه بزنید؟
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1397/07/20
خدا بیامرزه بهرام خان شفیع رو .انسان بزرگ شریفی بود.والبته کاربرد و مسلط.وکار بلد.ولی .واقعیتی هست که باید پذیرفت.هرشروع .پایانی.وهر آمدنی رفتنی
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1397/07/20
باسلام
هستند تو اون سازمان اولیت بیشتری دارند دست گذاشتید روی شفیع؟! مگه جایی از نسبت ش استفاده کرده بوده؟
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1397/07/20
امان از رانت و فامیلی
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1397/07/20
امان از رانت و فامیلی
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1397/07/20
خدارحمتش کند,این هم ازکم لطفی خبرنگاران هست که چون برنامه رامیخوان ازش بگیرن ناراحت شده.
خبرنگاران حتی به خودشون هم رحم نمی کنند.
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1397/07/20
قانون باید اجرا بشه
همین بی قانونی ها و رودربایستی ها وضع مملکت رو به اینجا کشونده!
شما دوست دارید همه بازنشسته ها تا آخر عمر سرکار بمونند؟؟!!
United Arab Emirates
17:32 - 1397/07/20
وا یعنی چی ...پدر من دیروز بازنشته شد حتما باید سکته می کرد
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1397/07/20
جرات داشته باش. مدیر ترسو. منتشر کن
Germany
18:35 - 1397/07/20
مگه کسی که بازنشستس، نباید از قانون تبعیت کنه؟!!! بیایید واقعیتها رو ببینیم!
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1397/07/22
اخرجناب ملک الموت پارتي بازي سرش نميشود،فتيله اين مرددنياگيرروپيچيدوباخودبرد والا مجبوربوديم هرهفته قيافه زشت وزمختش روببينيم ،درضمن بنيان گذاربرنامه ورزش ومردم مجيدوارث بودکه اين مردک جاي اورااشغال کرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج