موج دوم سرما و بارندگی، اردبیل را فرا گرفت
۷۸۴۸۸۲
۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۷
۹۵۱۵ 
با تقویت تدریجی پرفشار سطح زمین ضمن کاهش شدید دما، موج دوم سرما و بارندگی‌ها اکثر مناطق استان اردبیل را فرا گرفت.

خبرگزاری مهر: طی دو روز گذشته که هوای نسبتا پایدار در استان اردبیل حاکم بود، از بعد از ظهر امروز دوشنبه و براساس پیش بینی ها سرما و بارش این استان را فرا گرفت.

بررسی نقشه های پیشیابی هواشناسی از چند روز قبل نشان می داد که از امروز دمای هوا در این استان به شدت کاهش یافته شهروندان طی دو روز آینده با هوای مه آلود و بارانی مواجه شوند.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر تاکید کرد که براساس بررسی نقشه های جوی از عصر امروز دوشنبه با تقویت تدریجی پرفشار سطح زمین، علاوه بر کاهش چند درجه ای دما، مجددا بر میزان ابر و مه افزوده شده و در مناطقی از استان بارش باران و وزش بادهای تند آغاز شده است.

علی دولتی مهر با بیان اینکه این شرایط از امشب تا تا صبح روز چهارشنبه برای اکثر مناطق استان پیش بینی شده است، یادآور شد: در این مدت وزش بادهای تند، بارش باران و نیز بارش برف را در ارتفاعات و مناطق کوهستانی انتظار داریم.

به گفته وی در این مدت بارش باران به صورت متناوب و تا قبل از ظهر روز چهارشنبه ۲۵ مهر در مناطقی از استان بویژه نواحی منتهی به استان گیلان، نواحی اطراف کوه سبلان و جنوب استان پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان ادامه داد: ضمن اینکه در مناطقی از استان بالاخص در نواحی کوهستانی بارش گاهی با رگبار و رعدوبرق و در ارتفاعات بالای هزار و ۸۰۰ متر بارش به صورت برف انتظار می رود.

وی با بیان اینکه این سامانه از ظهر روز چهارشنبه به تدریج تضعیف شده و از این استان خارج خواهد شد، تاکید کرد: با خروج کامل این سامانه از روز پنجشنبه تا اوایل هفته آینده با افزایــش پنج تا هشت درجه ای دما، جوی پایدار در بیشتر مناطق استان حاکم خواهد شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج