راهپیمایی مخالفان بریگزیت در لندن
۷۸۶۹۲۵
۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۵
۶۰۱۸ 
ده‌ها هزارتن از مردم لندن امروز (شنبه) دست به راهپیمایی زدند و خواستار برگزاری همه‌پرسی دوم بر سرخروج انگلیس از اتحادیه اروپا شدند.

خبرگزاری ایسنا: ده‌ها هزارتن از مردم لندن امروز (شنبه) دست به راهپیمایی زدند و خواستار برگزاری همه‌پرسی دوم بر سرخروج انگلیس از اتحادیه اروپا شدند.

 این راهپیمایی از سوی گروه موسوم به "رأی مردم" سازمان‌دهی شده بود که مخالف خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (بریگزیت) است. بر اساس اعلام این گروه، این تجمع، بزرگترین، مهم‌ترین و پرسروصداترین تظاهرات علیه بریگزیت از زمان برگزاری رفراندم خروج از اتحادیه اروپا بوده است.

به گفته این گروه، ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزارنفر دراین راهپیمایی شرکت داشتند.

بسیاری از مردم پرچم اتحادیه اروپا را در دست داشتند و پلاکاردهایی با خود حمل می‌کردند که به روی آن شعارهایی نظیر "بریگزیت آینده مرا دزدید" یا "دوباره از من بپرس" نوشته شده بود.

تظاهرکنندگان سپس در میدان پارلمان تجمع کردند.

در این تجمع صادق خان، شهردار لندن سخنرانی کرد و در میدان پارلمان خطاب به تجمع‌کنندگان گفت: امروز یک لحظه تاریخی در دموکراسی این کشور است.

بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، این راهپیمایی پس از آن انجام می‌گیرد که مذاکرات انگلیس با اتحادیه اروپا ظاهرا به بن‌بست برخورد کرده است.

ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس ازجانب نمایندگانی که خواستار حفظ روابط نزدیک با اتحادیه اروپا و گروه دیگری که حاضر به نرمش در این مورد نیستند، تحت فشار قراردارد اما برگزاری دومین رفراندم را منتفی دانسته است.

می که رهبر حزب حاکم محافظه‌کار است، پیشتر در اجلاس رهبران اتحادیه اروپا گفته بود که حاضر است دوره انتقالی بعد از خروج از اتحادیه را یک سال دیگر تمدید کند تا فرصت بیشتری برای یافتن راه حل دشوارترین مشکل در مذاکرات بریگزیت یعنی موضوع مرز ایرلند داشته باشد.

نمایندگان احزاب سیاسی انگلیس از درخواست مردم برای برگزاری دومین رفراندم بر سر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا حمایت کرده‌اند.

هواداران بریگزیت می‌گویند که مردم به خروج از این اتحادیه رأی داده‌اند و نباید به دموکراسی در انگلیس لطمه وارد آید.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج