ترامپ: من ناسیونالیست هستم
۷۸۸۰۶۰
۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
۴۵۰۴ 
رئیس‌جمهور آمریکا ضمن انتقاد از دموکرات‌ها و جهان‌گرایان که "سعادت و بهروزی جهان را به سعادت و رفاه آمریکا ترجیح می‌دهند"، خودش را یک "ناسیونالیست" دانست.

خبرگزاری ایسنا: رئیس‌جمهور آمریکا ضمن انتقاد از دموکرات‌ها و جهان‌گرایان که "سعادت و بهروزی جهان را به سعادت و رفاه آمریکا ترجیح می‌دهند"، خودش را یک "ناسیونالیست" دانست.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در جریان یک سخنرانی انتخاباتی تند و خشن در هوستون به طرفدارانش هشدار داد که "دموکرات‌ها قصد دارند قدرت نفوذ و تاثیرگذاری را به جهان‌گرایان (گلوبالیست‌ها) که تشنه قدرت و فاسد هستند، بازگردانند."

ترامپ گفت: می‌دانید یک جهان‌گرا کیست؟ یک جهان‌گرا فردی است که می‌خواهد جهان در سعادت و بهروزی کامل باشد و حقیقتا اهمیت چندانی به کشور ما نمی‌دهد و باید به شما بگویم که ما نمی‌توانیم چنین چیزی را در راس قدرت کشورمان داشته باشیم.

وی افزود: جهان‌گرایان یک واژه دارند و به شدت از آن استفاده می‌کنند که قدیمی شده است که این واژه ناسیونالیست (ملی‌گرا) نام دارد اما به شما بگویم که ما قرار نیست از واژه قدیمی آنها استفاده کنیم چراکه در حقیقت ناسیونالیست واقعی من هستم.

جمعیت حاضر در جریان این سخنرانی در واکنش به اظهارات ترامپ شروع به سر دادن شعار "USA" کردند.

سخنرانی روز جمعه نخستین سخنرانی بود که در جریان آن ترامپ صریحا خودش را یک ناسیونالیست توصیف کرد؛ برچسبی که انتقادات و نگرانی‌های بسیاری را از جانب برخی قانون‌گذاران آمریکایی و خارجی به همراه داشته است.

جو بایدن، معاون اول رئیس‌جمهور سابق آمریکا در جریان انتقاداتش از ترامپ بارها به ظهور "ناسیونالیسم ساختگی و جعلی" اشاره کرده است.

جان مک‌کین، سناتور فقید جمهوری‌خواه از ایالت آریزونا نیز در یکی از سخنرانی‌هایش در سال 2017 میلادی در مرکز ملی قانون اساسی اظهارات مشابهی را مطرح کرده بود و در جریان آن سخنرانی انتقاد کرده بود که آمریکا به خاطر ناسیونالیسم ساختگی خام و جعلی از نقش رهبری خود در جهان چشم‌پوشی می‌کند.

ترامپ بارها تمایل خود را برای اولویت قرار دادن "اول آمریکا" در مقابل ائتلاف‌های جهانی از جمله ناتو و سازمان ملل ابراز کرده و اخیرا تهدید کرد که کمک به کشورهای آمریکای مرکزی را قطع می‌کند چراکه به گفته ترامپ "آنها هیچ چیزی برای ما نداشته‌اند".

لفاظی‌های ترامپ منجر به افزایش نگرانی در بین رهبران جهان شده که می‌ترسند آمریکا از نقش خود در عرصه جهانی عقب‌نشینی کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1397/08/01
اگر شما ناسیونالیست بودید به ناسیونالیست های دیگر کشور ها احترام می گذاشتید شما بر اساس ناسیونالیستی بودن از جنگ یمن و تعرضات سعودی ها حمایت می کنید و چراغ سبز قتل یک روزنامه نگار سعودی را نشان می دهید شما بر اساس ناسیونالیستی خود با رسانه های داخلی سر جنگ دارید!!!
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1397/08/01
هرچه هستی ،هرگرایشی داری،باهرکسی رابطه داشتی،بهرحال از رئیس جمهور ما بهتری، چون به تمام وعده هایت عمل کردی.
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1397/08/01
یک وطن پرست
یک لیدر پر قدرت
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1397/08/01
درود بر شرفت ترامپ قدرتمند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
کدام شرافت این مردک از شرافت بویی نبرده همه شرافت این بار شترهاشه ابوسفیان از این شریف تر بود
بدون نام
United States
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
ترامپ عاشق مرامه
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1397/08/01
کارهایی که میکنید بیشتر به فاشیستها نزدیکترید
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
ترامپ=چغندر قرمز
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1397/08/02
قشنگ اومده گفته فقط خودم مهم هستم نه کسی دیگه .این کجاش خوبه آخه کجاش بشردوستانه است !!!نهایت نمایش قدرت یک فرد متکبر و خودخواه یعنی این .واقعیت اینکه خودشم گفته چه ادمي هست فقط اینو نميفهمه انگار بقیه کساينکه آمریکا براشون ارزشی قائل نیست حاضرن بميرن ولی زیر حرف زور نرن هه
Iran, Islamic Republic of
01:15 - 1397/08/03
تو یک آنار شیست توتالیتر نیو یانکی هستی ترومپت و گروم...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج