زیباکلام: همه ما قربانیان روحانی جدید هستیم
۷۸۸۰۷۸
۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
۶۶۵۳ 
صادق زیباکلام، تحلیل گر سیاسی در ارتباط با اظهارات جهانگیری مبنی بر آنکه اجازه تغییر منشی خود را ندارد می‌گوید: اصلاح‌طلبان و آقای خاتمی هزینه جدا شدن روحانی از روحانی اردیبهشت ۹۶ را می‌پردازند. همه ما قربانیان روحانی جدید هستیم که ما را فروخت و با اصولگرایان کنار آمد.

فرارو: صادق زیباکلام، تحلیل گر سیاسی در ارتباط با اظهارات جهانگیری مبنی بر آنکه اجازه تغییر منشی خود را ندارد  می‌گوید: اصلاح‌طلبان و آقای خاتمی هزینه جدا شدن روحانی از روحانی اردیبهشت ۹۶ را می‌پردازند. همه ما قربانیان روحانی جدید هستیم که ما را فروخت و با اصولگرایان کنار آمد.

آقای جهانگیری هم جزء اولین قربانیان بود. اولین علامت عوض شدن روحانی، نوع رفتاری بود که با جهانگیری داشت. ما همان اول دولت دوم روحانی بود که متوجه شدیم آقای جهانگیری هیچ نقشی در چینش کابینه ندارد. تنها نقش جدی که جهانگیری در دولت دوم روحانی بازی کرد نقش دردناک اعلام دلار ۴۲۰۰ تومانی بود که همه می‌دانیم این تصمیم، تصمیم آقای جهانگیری نبود، بلکه در سطوح بالاتر نظام تصمیم‌گیری شده بود و آقای جهانگیری فقط آن را اعلام کرد.

جهانگیری بیشتر نقش دکور را دارد تا معاون اول

این تحلیل‌گر سیاسی ادامه می‌دهد: بعد از اعلام دلار ۴۲۰۰ تومانی همه تصور کردند این تصمیم جهانگیری بود. در حالی که همه این را می‌دانیم که آقای تصمیمات کوچک‌تر از این هم بر عهده جهانگیری نیست. اما وقتی مصیبت‌های این تصمیم ظاهر شد هیچ یک از تصمیم گیرندگان اصلی دلار ۴۲۰۰ تومانی یک کلام حرف نزدند. انگار اصلا دلار ۴۲۰۰ تومانی تصمیم آقای روحانی نبود.

فکر می‌کنم یک بچه دبستانی هم بتواند به ما بگوید تصمیمی به این بزرگی در ایران نمی‌تواند توسط معاون اول رئیس جمهور اتخاذ شود. اگر چنین تصمیم سرنوشت سازی توسط معاون اول رئیس جمهور گرفته شود، این معاون اول، نمی‌تواند اسحاق جهانگیری باشد که در دولت هیچ کاره است. اگر این تصمیم زمان آقای خاتمی یا هاشمی رفسنجانی گرفته می‌شد که در آن وزرا نقش بیشتری داشتند می‌توانستیم بگوییم معاون اول هم پاسخ گو بوده است. اما در دولت دوم آقای روحانی، جهانگیری بیشتر نقش دکور دارد تا معاون اول.

جهانگیری را به ماندن در دولت توصیه کرده اند زیباکلام با طرح این سوال که وقتی به زبان بی زبانی به جهانگیری گفته شد شما هیچ کاره هستید چرا جهانگیری ماند؟ می‌گوید: شاید شماری از بزرگان اصلاح طلب به او توصیه کرده اند که مصلحت نیست که از دولت بیرون بیاید. شاید از او خواسته اند آنقدر در دولت بماند و تیغ و تیشه‌هایی که آقای روحانی و برخی دیگر به او حواله می‌کنند را پذیرا باشد تا آقای روحانی رسما به او بگوید آقای جهانگیری لطفا از فردا نیایید.

این استاد دانشگاه در پایان می‌گوید: من فکر نمی‌کنم تصمیم‌گیرندگان دلار ۴۲۰۰ تومانی می‌دانستند تصمیم آن‌ها چنین عواقبی را به بار می‌آورد. آن‌ها که دشمن این مملکت نبودند. اما متاسفانه مدتهاست اخلاق سیاسی در ایران پرپر شده و هیچ کس مسئولیت تصمیمات را برعهده نمی‌گیرد. وقتی در جوامع دموکراتیک تصمیمی به این شکل گرفته می‌شود یک عده استعفا می‌دهند و یک عده سین جیم می‌شوند. اما در نظام ما پاسخ گویی وجود ندارد و تصمیمات کلانی که تبعات منافع ملی وحشتناک دارد فقط می‌آید و می‌رود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 30
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1397/08/01
دوست آن است که در موقع دشواری گیرد دست دوست نه اینکه دست زند بر سینه دوست!!!!جناب زیبا کلام از توصیف های عامه پسند و پوپولیستی شما و دوستان رقیب شما در پی چه هدفی هستید؟!!!
پاسخ ها
بینام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
ما دیگه حیران وسرگردان موندیم که حرف کی رو باور کنیم به خدا دیگه به هیچ کدوم اعتماد نداریم وبه والله از این به به دیگه انشاالله به هیچ کس ونه نماایندگان ونه کاندیدای رییس جمهوری رای نمیدیم رای نمیدبم رای نمیدیم این دیگه شعار نیست بلکه یک واقعیت است !!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1397/08/01
باز هم توطئه، حالا دیگه دارن جهانگیری رو به عنوان مخالف میخوابونن تو آب نمک برای انتخابات بعدی، باز هم حقه، باور نکنید،
پاسخ ها
کله مسیح 37
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
شما خوب راه وبلدید همیشه خودتو همپالونیهات فقط خوبید دعا کنید زلزله بیاد یه پولی به جیب بزنید
Ali
Germany
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
باریکلا منم میخواستم همینو بگم شما گفتی کار ما راحتتر شدزیبا کلام هم که قبلا روحتنیو به خوردمون دادا حالا چیر لیدر جهانگیری شده . دوباره داری مردم رو چند میفروشی زیبا کلام؟ جناب شو من شلوغ کن
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1397/08/01
بسه بازی اصلاح طلب و اصولگرایی.دست تون رو شده
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1397/08/01
تو که جوابگویی دکی جون بگو پولای مردم رو چکار کردی...
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1397/08/01
جناب آقای زیبا کلام این تحلیل شما که در این دولت هیچکس مسئولیت کارهایشان را نمی پذیرند قابل قبول و و معاون اول بعنوان یک دکور محسوب میشود فاجعه میباشد .به هرحال مسئولی که با تصمیماتش زندگی دهها میلیون تبعه و خانواده ایرانی را تحت تاثیر قرار میدهد حالا چه دکور باشد یا نباشد باید پاسخگویی لازم را داشته و‌نمیشود از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند!؟
پاسخ ها
سلام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
کدام مسئولیت کجا هستی از روحانی بگو این ها برای جیب خودشان نه برای مردم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
رضا،کسانی که این تصمیم رو گرفتن باید حواب بدن نه جهانگیری بیچاره،زیبا کلام واقعیت و میگه اما درکش واسه شما سخته چون شماها ظاهر قضیه رو میبینید
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1397/08/01
قضیه شبیه سریالهای کره ای چینی ژاپنی شده
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1397/08/01
خود کرده را تدبیر نیست آقای زیبا کلام یادتان هست در انتخاب 96 تنها راه نجات ایران را رای به روحانی می دانستید این نتیجه همان تحلیل های آبکی است لطفا کمی شهامت داشته باشید و مسئولیت پذیر باشید به خاطر آنکه با گذشت این همه سن و سال نتوانستید شخصیت روحانی را بشناسید .
United Arab Emirates
14:00 - 1397/08/01
به گفته خانم پروین اعتصامی :
سیر یک روز طعنه زد به پیاز که تو مسکین چقدر بدبویی
گفت از عیب خویش بی خبری زان ره از خلق می جویی ؟
و در آخر شعر
خویشتن بی سبب بزرگ مکن
که تو هم از ساکنان این کویی .
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
البته شعر پر معنی ای بود ولی استاد، آقای زیباکلام که نگفت من بهترم گفت روحانی تا حد زیادی به طرفدارانش خیانت کرده است که مطلب نسبتا درستی است و بدا به حال آنانی که باز در سال ۱۴۰۰ بازی خواهند خورد. چه رأی اولی باشند چه نباشند
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1397/08/01
ما مردم باید مواظب باشیم البته بااین وضع اگه به اونجا رسیدچون بعید میدونم ماندنی باشن . اینا خوب بلدن همه رو بکشونن پای صندوق های رای !؟فقط کافیه یه جنگ زرگری راه بندازن وجناح بازی شروع کنن درست میشه مثل تیم های فوتبال آنوقت هرکس از لج دیگری رای به مثلا یارش میده باور کنید مسولین عوضی راهشو بلد شدن چون دست ملتو خوندن ..
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1397/08/01
قشنگ معلومه کارایی که قراربوده بکنه کرده وبایدبکشه کنارکه بندازن گردن یکی دیگه و طبق معمول مظلوم نمایی کنن وخودشم توی اب نمک بخوابه برای ماموریتهای بعدی..
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1397/08/01
آقای زشت کلام امروز جوانان ایران زمین گول حرفهای شما و مظلوم نمایی کسانی که مردم را به خاک سیاه نشاندن نمی خورند و با بصیرت به سیاسیون نگاه مکنند .
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1397/08/01
قطعا دکتر روحانی اصولگرای (راستی)بایک سیاست و راهکار پیچیده وزیرکانه باشعاردولت تدبیر وامید بعنوان اعتدال گرای متمایل به اصلاح طلبان کل مجموعه صلاح طلبان،وهمچنین شخصیت های بزرگ اصلاح طلب امثال جهانگیری،دکتر سیدمحمدخاتمی وغیره،،،راپیچوند وفریب داد!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
جناب بگذارید مدت ریئس جمهوری تمام شود باز با شکلی جدید وارد می شوند وباز هم ما مردم خ........... می شویم
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1397/08/01
جناب دکتر زیباکلام تحلیلگرسیاسی!؟ قطعا جنابعالی هم باان تحلیل های متوالی به نفح وطرف داری از دولت تدبیر وامیددرباره حضور وترغیب پرشورمردم درانتخابات ورای به دکتر روحانی در ۲دوره یازدهم ودوازدهم انتخابات ریاست جمهور شریک‌ جرم دکترروحانی هستید!!
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1397/08/01
روحانی هم تقصیرنداردبنده خدا بی سواداست وعقلش بیشترنمی رسد ازاول هم اشتیاه بودحمایت ازروحانی واقعا نمی فهمددرکشورچه خبراست وچه رنجی راجلمعه متحمل می شود
پاسخ ها
کرمانشاه
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
بیسواد بود تمام ! خیلی خیلی بیخود کرد ه به مردم دروغ گفته البته از یه نظر حق باشماست مملکت بی دروپیکر اینه که ردصلاحیت نشده
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1397/08/01
روحانی هیچ وقت بهوعده هاش عمل نکرد
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1397/08/01
تو قربانی نمیشی ان شاالله به درک واصل میشی
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1397/08/01
چرت کلام از چرت گویی خسته نشدی؟
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1397/08/01
این روحانی جدید وقدیمش فرقی نداره واین روزا ایشان دارند برا پسا ریئس جمهوری تلاش می کنند
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1397/08/02
اصلاح طلب اصولگر ..بسه دیگه بازی دراوردن ملت را سرگرم کردن. دستتون روشده.
Iran, Islamic Republic of
01:11 - 1397/08/03
اینها وقتی می بینند کم آوردند ودر انتحابات آینده مردم جواب خواهند کرد می خواهند یقه خود را کنار بکشند وشکست هارا متوجه روحانی کنند کور خواندید استاد بربوقلمون صدرحمت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج