کرباسچی:حضور جهانگیری در دولت تأثیرگذار نیست
۷۸۸۲۷۶
۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۰
۵۰۸۴ 
کرباسچی: اگر کسی این‌قدر اختیار ندارد که منشی خود را تغییر دهد، چگونه می‌خواهد ستاد اقتصاد مقاومتی را فرماندهی کند و تصمیماتی بگیرد که مردم به حل مشکلاتشان امیدوار شوند، بنابراین مصلحت ایشان و کشور این است که بررسی کند اگر بر اساس مسئولیت خود، اختیار ندارد، ادامه حضورش در دولت تأثیرگذار نیست.

رونامه شرق: غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در گفتگویی با اشاره به اظهارات جهانگیری که گفت من اراده تغییر منشی خود را هم ندارم اظهار داشت: اگر کسی این‌قدر اختیار ندارد که منشی خود را تغییر دهد، چگونه می‌خواهد ستاد اقتصاد مقاومتی را فرماندهی کند و تصمیماتی بگیرد که مردم به حل مشکلاتشان امیدوار شوند، بنابراین مصلحت ایشان و کشور این است که بررسی کند اگر بر اساس مسئولیت خود، اختیار ندارد، ادامه حضورش در دولت تأثیرگذار نیست.

وی افزود: قانون می‌گوید رئیس‌جمهور حق دارد وزراء را طبق تشخیص خود به مجلس معرفی کند اما از این جهت که رئیس‌جمهور وقتی که در انتخابات با یک مجموعه‌ای پیمان بست، ولو نانوشته و توانست از جایگاه اجتماعی آن ها استفاده کند تا موفق شود، بنابراین باید منویات آن ها را که بخشی از جامعه را نمایندگی می‌کردند، از نظر دور ندارد.

کرباسچی گفت: من قبل از دعوت به جلسه با رئیس جمهور در وزارت کشور دعوت داشتم و چون وعده کرده بودم، فکر می‌کردم نمی‌شود خلف وعده کرد. البته از نظر من این‌چنین نبود که حضور و عدم حضور من نقش خیلی تعیین‌کننده‌ای داشته باشد. این جلسات حالت تشریفاتی دارد و خیلی در رفتار روحانی تأثیرگذار نیست.

وی تاکید کرد: آقای روحانی بلافاصله بعد از همان جلسه وقتی حرف‌ها را پذیرفت و گفت شما به جای پشتیبان، شریک در دولت من هستید، چهار وزیر را در همان هفته معرفی کرد که نه‌تنها با اصلاح‌طلبان بلکه با جهانگیری هم در این رابطه مشورت نکرد. وقتی این گزینه‌ها معرفی شدند، آقای جهانگیری از طریق دفترش مطلع شد که چه گزینه‌هایی برای چه وزارتخانه‌هایی معرفی شده‌اند.

کرباسچی گفت: این آقای روحانی بود که به آقای جهانگیری فشار آورد و گفت او باید نرخ ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را اعلام کند. در همان جلسه آقای روحانی به آقای جهانگیری گفت دولت یعنی آقای جهانگیری! این در حالی بود که دوستانی که به جهانگیری مشورت می‌دادند، گفته بودند با این تصمیم مخالف هستند و خود او موافقت چندانی با این مسئله نداشته است.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی اظهار داشت: اگر آقای روحانی به این مجموعه‌ای که به آنها اعتماد کرده و کار را به آنها سپرده، در حل مسائل کشور و مردم موفق بشود، همه خوشحال می‌شوند اما اگر موفق نشود که باید برای همه سیاسیون ایران درسی باشد که کسی با مدیریت فردی در کارهای اجرائی نمی‌تواند موفق بشود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1397/08/01
تراژدی غمباربرای یکی از کذابین دولت !
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1397/08/01
این فرد، کرباسچی! آدم متخلفی هستش.ایشون سابقه بدی در این 4 دهه داشته. کمی راجبش مطالعه کنید شخصیت این فرد میاد دستتون
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1397/08/01
آقای کرباسچی حالا شما به کسی نگو خود جهانگیری هم دیده وضع خراب است همچین مایل نیست بماند پیش خودت باشه این یک راضه
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1397/08/01
تو که خیلی تاثیر گزار بودی
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1397/08/01
حسن راستگو اصلاح طلبان را دور زد
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1397/08/01
کرباسچی .... تو .جهانگیری .همتون لنگه هم هستید.
Iran, Islamic Republic of
23:11 - 1397/08/01
حضور جنابعالی حتما تاثیر گذاراست ؟
Iran, Islamic Republic of
23:32 - 1397/08/01
حضور هیچ کس از قبیل شما در دولت تاثیر گذار نیست .البته چرا هست تاثیر کاملا منفی داره
Iran, Islamic Republic of
23:56 - 1397/08/01
خود اصلاح طلبان میدونند که کاری از دستشون بر نمی یاد برای همین تقصیرات و میندازن گردن روحانی.
Iran, Islamic Republic of
00:29 - 1397/08/02
تو دیگر چه کاره هستی داداش!!!
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1397/08/02
ای بابا این مگه همون کرباسچی نیست چه رویی داره
Iran, Islamic Republic of
07:38 - 1397/08/02
شما بفرمایید .کدومش تاثیر گذارن که جهانگیری بی تاثیر است .???
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج