لاریجانی: اگر ایران نبود، سوریه و بغداد امروز دست داعش بود
۷۸۸۳۳۹
۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۳
۲۷۲۶ 
رئیس مجلس گفت: جمهوری اسلامی با درخواست دولت های عراق و سوریه، در این کشورها در جهت مبارزه با تروریسم اقدام کرد و قطعا اگر اقدامات ایران نبود امروز سوریه و بغداد در دستان داعشی ها بود.

خانه ملت: فیلیپ بونکار رییس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس سنای فرانسه و دلفین او رییس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس ملی فرانسه و هیات همراه ظهر امروز (سه شنبه یکم آبان ماه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

علی لاریجانی با اشاره روابط ایران و فرانسه در سال های گذشته، گفت: دو کشورهمواره روابطی گسترده داشتند و قطعا سفر هیأت های پارلمانی فرانسه به ایران می تواند به تقویت همکاری ها و تعاملات کمک شایانی کند.

وی با بیان اینکه فرانسه یک کشور پیش رو در حل مسائل است، ادامه داد: البته حضور منافقین در فرانسه یک نکته منفی در اذهان مردم ایران ایجاد کرده است، زیرا منافقین مسئول ترور 17 هزار نفر از مردم است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به روابط تجاری گسترده ایران و فرانسه، گفت: جمهوری اسلامی در بحث تعاملات تجاری در میان کشورهای اروپایی، بیشترین روابط را با فرانسه دارد و قطعا دو کشور باید تمام تلاش خود را برای ارتقا سطح تعاملات صورت دهند.

وی ادامه داد: ایران طبق گزارشات آژانس بین المللی انرژی اتمی به تمام تعهدات خود در عرصه عمل کرده و امروز انتظار است که اروپا اقدام عملی برای اجرای توافق هسته ای صورت دهد.

لاریجانی ادامه داد: فرانسه جزء اولین کشورهای اروپایی بود که بعد از خروج آمریکا از برجام، نسبت به این مسئله واکنش نشان داده و این اقدام را محکوم کرد و رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد که ظرف چند هفته اقدامات قابل قبولی برای تحقق توافق هسته ای صورت می دهد، از این رو کشورهای اروپایی باید به تعهداتشان عمل کنند، اما آن چیزی که دیده می شود، تنها حمایت سیاسی است.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: در شرایط کنونی موضع گیری اتحادیه اروپا از نظر سیاسی خوبی است، اما ایران توافق هسته ای را برای اعلام موضع دیگران امضا نکرده است.

لاریجانی با بیان اینکه مسئله تروریسم یکی از مشکلات بزرگ در کل جهان و منطقه است، گفت: جمهوری اسلامی با درخواست دولت های عراق و سوریه، در این کشورها در جهت مبارزه با تروریسم اقدام کرد و قطعا اگر اقدامات ایران نبود امروز سوریه و بغداد در دستان داعشی ها بود.

وی با انتقاد از نگاه ابزاری برخی کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای به بحران تروریسم، افزود: قطعا حل معضل تروریسم در منطقه، به اراده قوی کشورها بستگی دارد و جمهوری اسلامی آماده مذاکرده و همکاری با کشورها برای حل بحران سوریه از مسیر گفت‌وگو و راه حل های سیاسی است.

فرانسه به هیچ وجه از فعالیت گروه منافقین در این کشور حمایت نمی کند

در این دیدار، فیلیپ بونکار رییس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس سنای فرانسه با اشاره به اهمیت و جایگاه ایران در عرصه منطقه ای و بین المللی، گفت: قطعا فرانسه از گسترش روابط و تعاملات با جمهوری اسلامی استقبال می کند و سفر هیأت ما به ایران نمایانگر عزم مجلس و دولت فرانسه برای تقویت همکاری ها است.

وی با بیان اینکه فرانسه به هیچ وجه از فعالیت گروه منافقین در این کشور حمایت نمی کند، افزود: دولت و مجلس فرانسه هیچ همکاری با این گروه نداشته و ما به تاریخچه فعالیت های فرقه ای آن ها اگاه هستیم.

بونکار با اشاره به اقدامات مثبت ایران در اجرای توافق هسته ای، تصریح کرد: رویکرد جمهوری اسلامی در برجام، تصویری خوبی را از این کشور در عرصه بین المللی منعکس کرده است و قطعا فرانسه از تمام امکانات خود برای تحقق توافق هسته ای و باقی ماندن این توافق استفاده خواهد کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس سنای فرانسه، عملکرد جمهوری اسلامی در مبارزه با داعش و گروه های تروریستی در منطقه را مثبت و قابل قبول توصیف کرد و گفت: تنها راه مبارزه با گروه های تروریستی و کاهش بحران ها در منطقه مذاکرات و گفت‌وگوهای سیاسی است.

اقدامات عربستان در حملات به کشور یمن را محکوم می کنیم

همچنین در این دیدار، دلفین او رییس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس ملی فرانسه، با تسلیت در پی درگذشت عده ای از مردم ایران در حادثه تروریستی اهواز و حادثه تروریستی مجلس، گفت: فرانسه خود در سال های اخیر، قربانی معضل تروریسم بوده است و در این سال ها، صدها نفر از مردم فرانسه، جان خود را در حوادث تروریستی از دست داده اند.

وی با بیان اینکه مبارزه با داعش دارای فوریت و اهمیت بسیار بالا است، تصریح کرد: امیدواریم با همکاری جمهوری اسلامی و همچنین کشورهایی مانند روسیه و ترکیه، راه حل مناسبی برای بحران سوریه اندیشیده شود.

رئیس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس ملی فرانسه با اشاره به بحران یمن، گفت: قطعا بحران یمن نیازمند راه حل سیاسی است، البته ما با کشورهای عربستان و امارات در این رابطه مذاکره می کنیم، اما بابت حوادث اخیر در کشتار مردم یمن متأسفیم و اقدامات عربستان در حملات را محکوم می کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
23:48 - 1397/08/01
خخ.. اونا رو نجات دادین.. به قیمت فقر اقتصادی مردم ایران .. ..
پاسخ ها
اسدی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
اصلا اگر حضور بی جای ایران نبود چه بسا کشورهای سنی منطقه پس واکنشهای آمریکا در کشتن بن لادن نیز انگیزه ای برای درست کردن گروه های تکفیری از نوع داعش پیدا نمی کردند
Iran, Islamic Republic of
00:03 - 1397/08/02
به ما چه ... جهنم .. الان ما تو گرونی داریم خفه میشیم ..اونا کجان؟؟؟حالا بیاییم افتخار کنیم و ذوق ذوق که اگه ایران نبود داعش کجا و کجا بود؟؟میخوام سربه تن هیچ سوری و عراقی نباشه.. این عراقی ها خودشون اول جنگ ..تو شهرها جنگ تن به تن میکردند با رزمندگان و به زنها و بچه های ما رحم نکردند ..پدرم سالها ی جنگ تو جبهه ها بود از تجاوز عراقی ها به دختربچه های دبستانی و ۵..۶ساله میگفت که جنازه شونو عریان بالای چوب میزدن و هر مرد باغیرت ایرانی میخواست اونا رو پایین بیاره از سر میزدند ..اونوقت الان اقای لاریجانی با افتخار از نجات این عربهای وحشی از دست داعش دارن میگن ..
Iran, Islamic Republic of
07:04 - 1397/08/02
از وضعیت اقتصادی مملکت هم میشد اینوفهمید
Iran, Islamic Republic of
07:23 - 1397/08/02
به جهنم که دسته داعش بود به فکر مردم باش
Iran, Islamic Republic of
07:36 - 1397/08/02
خب به شماها چه؟ مگه کشور ماست؟ شماها... کشور خودمونو درست کنین که با اینهمه سرمایه ملی، ملتش داره قحطی زده میشه،...
Iran, Islamic Republic of
07:54 - 1397/08/02
آره اصلا اگه ایران نبود دنیا دست آدم فضایی ها بود!
Iran, Islamic Republic of
08:51 - 1397/08/02
ریس مجلسی که تو باشی مملکت بهتر از این نباید داشت
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1397/08/02
ولی مردم ایران در قعطی و بدبختی دست و پا بزنن تا غرق بشن چون حق ایرانی داشتن ی زندگی خوب نیست ی ایرانی نباید خونه ماشین و لباسهای قشنگ و مسافرت های خوب بره اون باید مثل ی فقیر از صبح تا شب فقط سگ دو بزنه
Iran, Islamic Republic of
10:23 - 1397/08/02
داعش ؟؟؟ می افتاد اصلا به ما چه ربطی داشت
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1397/08/02
اگر بغداد به دست داعش می افتاد الان داعش روی مرز کشور ما مشغول جنگ با ما بود وبجای بحث امروز اقتصادی مشغول جنگ با داعش جند ملیتی بودیم و مطمئن باشید اگر اینطور میشد مستقیم آمریکا و اسرائیل و عربستان با هم پیمانی به جنگ با ما در خاک از دست رفته عراق میشد... پس باید خدارو شکر کنیم که با درایت و اقتدار سپاه پاسداران کشور ما از هرگونه چشم داشته دشمنان محفوظ هست
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1397/08/02
ازادی اونا به قیمت بدبختی ما تموم شد
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1397/08/02
به ما چه به جهنم مگرما مسول بقیه هستیم...خواهشا امکانات کشوررا جای دیگه خرج نکنید به فکرمردم بدبخت باشید....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج