باشگاه استقلال در وضعیت قرمز
۷۸۸۷۳۳
۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۵
۱۲۸۰۶ 
مشکلات مالی باشگاه استقلال بار دیگر به اوج خود رسیده و مدیران این باشگاه به منظور رتق و فتق امور با مشکلات عدیده مواجه هستند.

خبرگزاری مهر: سختی اداره باشگاه‌های بزرگ مثل استقلال و پرسپولیس را می توان با اداره یک وزارتخانه مقایسه کرد و حتی خیلی‌ها معتقدند سختی کار در این دو باشگاه از سختی کار در برخی از وزارتخانه‌ها هم بیشتر است. در اداره این دو باشگاه منابع مالی یک رکن است که بدون آن چالش های فراوانی ایجاد می‌شود. چالشی که باشگاه استقلال در این روزها به شدت با آن دست به گریبان است.

حقوق عقب افتاده شفر و دیگر خارجی‌ها

سرمربی آبی ها که از محبوبیت زیادی هم نزد هواداران این تیم برخوردار است، دو سه ماهی است که حقوق خود را نگرفته و از این بابت نیز نگران است. نه تنها شفر، بلکه دیگر خارجی های این تیم هم از دریافت حق و حقوقشان در دو سه ماه اخیر بی بهره بوده‌اند. البته شفر تاکنون به بهانه تعویق در دریافت حق و حقوقش اعتراض علنی نداشته و این موضوع را رسانه‌ای نکرده. باشگاه نیز مترصد است تا بعد از از تامین منابع مالی بتواند حق و حقوق معوقه مربیان و بازیکنان خارجی اش را پرداخت نماید.

مشکل برای دریافت ارز ثانویه

مشکلات مالی باشگاه استقلال به قدری است که منابع مالی لازم برای دریافت ارز ثانویه که از سوی وزارت ورزش به آنها تخصیص داده شده را ندارند. وزارت ورزش اخیرا مقداری ارز ثانویه به دو باشگاه استقلال و پرسپولس تخصیص داده که این دو باشگاه برای امور خود هزینه کنند. مشکلات مالی باشگاه استقلال به اندازه‌ای هست که ریال لازم برای دریافت این ارز در باشگاه موجود نیست و تلاش مدیران باشگاه برای تامین این مبلغ حتی به صورت قرض، هنوز به جایی نرسیده است.

حامی مالی کمتر از تعهد پرداخت کرده

حامی مالی مشترک دو تیم استقلال و پرسپولیس در پرداخت به این دو باشگاه رعایت مساوات را نکرده است و استقلالی‌ها از این بابت از اسپانسرشان گله مند هستند. حامی مالی تاکنون چیزی نزدیک به یک سوم از تعهداتش به این باشگاه را پرداخت کرده است. مسئولان باشگاه استقلال برای تامین ارز ثانویه هم نتوانستند از حامی مالی خود کمک بگیرند و تلاش آنها تا امروز برای این منظور بی نتیجه مانده است.

این در حالی است که عضو هیات مدیره باشگاه استقلال که نماینده این باشگاه نزد اسپانسر است یکی دو روز گذشته اعلام کرده بود اسپانسر به تعهداتش عمل کرده و هیچ مشکلی از بابت مسائل مالی در این باشگاه نیست.

هیات مدیره استقلال کجای کار است؟

هیات مدیره باشگاه استقلال عملا ماه‌هاست تشکیل جلسه نداده و امور باشگاه توسط مدیرعامل اداره می شود. حسن زمانی یکی از اعضای این هیات مدیره که در گذشته فقط مصاحبه می کرد، ماه هاست که همین مصاحبه را هم انجام نمی دهد. زمانی این روزها تنها عنوان عضو هیات مدیره استقلال را یدک می کشد و شاید اصلا در جریان امور این باشگاه هم باشد.

عباسی ملکی یکی دیگر از اعضای هیات مدیره که به دلیل تخصص شغلی اش در مسائل مالی و ارتباطات شغلی اش با هدف درآمدزایی و تامین منابع مالی وارد هیات مدیره باشگاه استقلال شد، عملا اقدامی در این زمینه نکرده تا این سئوال پیش آید که اصلا فلسفه حضور او در هیات مدیره این باشگاه چیست؟

کسر جرایم از محل درآمدها در AFC

در حالی که این باشگاه با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند، جرائم مالی در نظر گرفته شده از سوی کمیته انضباطی AFC هم برای این تیم تبدیل به قوز بالای قوز شده است. AFC این جرائم که مبلغ آن کم هم نیست را از محل درآمدهای این باشگاه از حضور در لیگ قهرمانان آسیا برداشت می‌کند.

استقلالی‌ها به دلیل پرتاب اشیاء توسط هواداران به داخل زمین، دست ندادن بازیکنان استقلال در پایان بازی با بازیکنان السد و عدم رعایت قوانین دوپینگ مبلغی بالغ بر ۲۴ هزار و ۵۰۰ دلار جریمه شد. این مبلغ را اضافه کنید به ۵ هزار دلار جریمه بابت مصاحبه حسن زمانی عضو هیات مدیره علیه داوران در لیگ قهرمانان آسیا، پیش از این به باشگاه استقلال تحمیل شد.

کسر مبلغ ۲۹ هزار و پانصد دلار از درآمدهای باشگاه استقلال در AFC به منزله ضرری زیاد برای این باشگاه است. قطعا این مبلغ می‌توانست بخشی از مشکلات مالی باشگاه استقلال را رفع نماید.

نگرانی استقلالی‌ها بابت نیم فصل

لیگ برتر در آستانه هفته دهم قرار دارد و این بدان معناست که تنها ۵ هفته تا پایان نیم فصل نخست فرصت باقی است. اما استقلالی‌ها هنوز نتوانسته اند بخش اعظمی از منابع مالی مورد نیاز برای اداره باشگاه خود را تامین نمایند و این بزرگ ترین مشکلی است که باشگاه پر هوادار استقلال را در این فصل تهدید می‌کند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
France
19:35 - 1397/08/02
شما ها عضه نخورید این تیم ها از طرف وزیر و رزش
به زودی از طرف بیت المال این کشور پرداخت میشی
Greece
19:43 - 1397/08/02
آخه تیم حکومتی نیست!!!
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1397/08/02
وقتی همه پول اسپانسرینگ وبقیه درامدهارا پیش خورمیکنه وبازیکنهای بی ارزش رامیلیاردی میخره بقیه چه تقصیری دارندکه اینطور براشون مظلوم نمایی میکنی اقای نویسنده کیسه کش قلم فروش ...
Iran, Islamic Republic of
19:54 - 1397/08/02
هرچی بود،دادن ب لنگ اسپانسر بیشرف پول لنگ کامل داده وزیر بیشرف هم همینطور
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1397/08/02
فقط،پول میدن ب لنگ از اسپانسر تا وزیر بیشرف لعنت خدا بهشون
Iran, Islamic Republic of
19:56 - 1397/08/02
لعنت خدا ب وزیر و اسپانسر خدا ازشون نگذره ک فقط ب لنگ پول میدن
Singapore
20:22 - 1397/08/02
واقعا هدفتون چی بود از نشر این مطلب تکراری در روزهایی که تیم کم‌کم داره اوج میگیره تیم پارسال رو متلاشی کردین سیر نشدین اینها مشکلاتی هس که کل تیمها دارن و شامل استقلال نیس در ضمن نصف اینا کذبن از برترینها میخوام چاپ کنه اینقد طرفداری لنگ‌رو نکنید
Iran, Islamic Republic of
20:24 - 1397/08/02
انشاءالله با کمک وزارت ورزش عقده هاتون رو خالی کنین سر اس اس بیچاره چیزی نمونده تنها دلخوشی مارو هم نابود کنین
Iran, Islamic Republic of
20:58 - 1397/08/02
لنگ هست و تبعیض پا برجاست.
خدا لعنت کنه لنگیان زمانه رو
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1397/08/02
بابا بدینش لنگ راحت استقلال کیه
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1397/08/03
اینها همه از شاهکارهای وزیر بیشرفه،زمانی چی از فوتبال میفهمه؟ملکی کیه و از کجا اوردنش؟زمانی که زمان منصوریان روزی صدبار مصاحبه میکرد الان کدوم جهنمه؟اقایان کمر به نابودی استقلال بستن که موفق هم شدن،چرا استقلال 5هزار دلار بخاطر حماقت زمانی باید جریمه بشه؟وزیر ورزش بخاطر پرسپولیس استقلال رو نابود کرد بحق سیدالشهدا خدا نابودش کنه،اون همه گند کاری افتخاری و توفیقی چه کسی باید جواب بده؟فتحی بغیر شعار چکاری واسه استقلال کرده؟این همه واسه گرو و نویمایر بی خاصیت هزینه کرده ایا جای هست که این اقا جوابگو باشه؟فتحی هم با کلی گندکاری میزاره میره،این وسط تنها استقلال و هوادار که نابود میشه،به امید روزی که سلطانی گردن خورد کنه
Iran, Islamic Republic of
06:47 - 1397/08/03
تا تیم سوگلی دولت هست چه کسی وکی از تیم تاج بزرگ حمایت میکنه فقط وفقط هواداراش اوناهم نمیتوانن بااین مشکلات اقتصادی ارنظرمالی کمک حال تیم باشن اصلا به روحانی وسلطانیفر بگویید تاجو منحل کنید وفقط تیم سوگلیتونو بچسبین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
راست میگه منحلش کنین استقلالم شد تیم چندساله قهرمان نشدین فقط پول بیت المال و هدر میدین برین به دوچرخه سواریتون بچسبین اونجا موفق ترمیشین شیش تایی ها
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج