وزیر احمدی نژاد: روحانی اعتنایی به مشورت ندارد
۷۸۹۲۳۷
۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
۷۲۲۳ 
وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دهم تاکید کرد: این رویه دولت روحانی درحالی است که دولت‌‌های قبلی برای معرفی وزرا از نمایندگان مجلس استمزاج می‌کردند، اما دولت آقای روحانی از همان اول نشان داد که اعتنایی به اینگونه همفکری‌ها و مشورت‌ها ندارد و راه خودش را ادامه می‌دهد.

خبرگزاری ایلنا: سید محمد حسینی، درباره وزرای پیشنهادی دولت برای وزارتخانه‌های کار، صنعت، راه و اقتصاد گفت: در شرایط جنگ اقتصادی می‌طلبد وزرایی معرفی شوند که توانمندی و کارآمدی لازم را برای انجام امور داشته باشند و با مدیریت جهادی و انقلابی کارها را سامان بدهند و با هم انسجام و هماهنگی داشته باشند.

وی تاکید کرد: اگر ما تصور کنیم این ۴ نفری که معرفی شده‌اند، ایده‌آل هستند خیلی قضاوت درستی نیست و حتما ضعف‌هایی دارند اما از یک منظر در مقایسه با کسانی که مطرح بودند یا در مقایسه با مابقی وزرایی که الان هستند، می‌توان گفت این گزینه‌ها خیر الموجودین افرادی هستند که در کنار آقای روحانی حضور دارند.

این عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب با ابراز امیدواری نسبت به اینکه این وزرای پیشنهادی بتوانند شتابی به کارها بدهند و امور را بهتر به پیش ببرند، خاطرنشان کرد: آقای رحمانی که برای وزرات صنعت معرفی شده‌اند سابقه چندین دوره نمایندگی مجلس را دارد و در کمیسیون صنایع و معادن مجلس حضور داشته و مسائل صنعتی کشور را به خوبی می‌شناسد و مدتی هم قائم‌مقام بوده درنتیجه به نظر می‌رسد که ایشان شاید با انگیزه‌تر از آقای شریعتمداری بتواند کار این وزارتخانه را پیش ببرد.

وزیر فرهنگ دولت دهم عنوان کرد: آقای اسلامی هم نسبت به شناخت دورادوری که ما داریم به نظر می‌رسد عملکرد بهتری نسبت به آقای آخوندی داشته باشد. متاسفانه آقای آخوندی در این پنج‌ سال و اندی که کار را در دست داشت، بیشتر حرف زد و کمتر عمل کرد. امیدواریم آقای اسلامی بتواند بهتر عمل کند چراکه سابقه معاونت وزیر دفاع را دارد. در استانداری مازندارن نسبت به بررسی‌هایی که ما کردیم در مجموع ایشان را فرد موفقی می‌دانند و حاشیه کمتری درباره ایشان مطرح است و امیدواریم در وزارت راه هم که مسئولیت سنگینی است، بتواند اقدامات موثری انجام دهد.

وی با اشاره به معرفی شریعتمداری برای وزارت کار نیز گفت:‌ علیرغم اینکه ما از لحاظ شخصی به او علاقه داریم و در انقلاب زحمت کشیده اما در وزارت صنعت موفقیت چندانی نداشته است. با روحیه فعلی ایشان، او را دوباره در پست مهم دیگر معرفی کرده‌اند. وزارت کار بسیار عریض و طویل است و مباحث کارگری و اقتصادی را در بر دارد. ما به افراد با انگیزه و پرتوان نیاز داریم نه افراد خسته و بی‌انگیزه.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد:‌ در مورد آقای دژپسند با اینکه ایشان را زیاد نمی‌شناسم اما سابقه کار در سازمان برنامه و بودجه دارد با این حال اینکه چقدر در کارش موفق بوده‌ باید افرادی قضاوت کنند که از نزدیک با ایشان کار کرده‌اند. دژپسند دارای نگرش سیاسی ویژه‌ای است اما امیدواریم اگر در این مسئولیت قرار گرفت به صورت فراجناحی بیاندیشد و در خدمت کشور باشد چون مساله اقتصاد نیاز دارد که از همه افراد متفکر و صاحب‌نظر در حوزه اقتصاد استفاده شود تا بتوانیم شرایط دشوار کنونی را پشت سر بگذاریم.

حسینی درباره گرایش سیاسی وزرای معرفی شده هم گفت: همان رویه‌ اعتدال که خود آقای روحانی مطرح می‌کند این افراد با همان نگاه سنخیت دارند و طبیعی است که اصلاح‌طلبان علاقه‌مند بودند که افرادی که کاملا بارز و شاخص جریان اصلاح‌طلبی هستند، معرفی شوند اما آقای روحانی هم مشی خودش را دارد و قبول نمی‌کند در این شرایط کشور، افراد سیاسی ورود کنند و بعدا مشکلاتی ایجاد شود. به نظر می‌رسد آقای روحانی با این افراد اعتدالی بهتر می‌تواند کار کند و این افراد به اعتدال‌گرایی نزدیک‌تر هستند.

وی با اشاره به گرایش سیاسی دژپسند اظهار کرد: دژپسند گرایش سیاسی دارد و به عنوان یک اصلاح‌طلب مطرح است که ما امیدواریم در مدیریت خود این نگاه جناحی را کنار بگذارد و از همه صاحب نظران اقتصادی کشور بهره ببرد چراکه دربین اصولگرایان هم افراد توانمندی داریم که می‌توانند با درنظر گرفتن منافع کشور راهکارهای خوبی را ارائه دهند و ما انتظار داریم که ایشان اگر این توصیه را قبول کرد از نظرات مختلف بهره ببرد و خودش را به یک طیف سیاسی خاص محدود نکند.

این عضو کابینه دولت دهم با اشاره به برخی مخالفت‌های نمایندگان با پیشنهادات دولت، عنوان کرد: مشکلات معیشتی مردم روز به روز افزایش پیدا کرده است و نمایندگان هم ارتباط مداوم با توده‌های مردم دارند درنتیجه توقع دارند تحولاتی صورت بگیرد و افراد توانمندتری معرفی شوند. برخی نماینده‌ها هم به‌خاطر سلایق خاص سیاسی که دارند افراد خاصی را مدنظر دارند و اما می‌بینند که دولت راه خودش را پیش می‌برد.

حسینی با بیان اینکه دولت در معرفی وزرا حتی با فراکسیون امید هم مشورتی ندارد، یادآور شد: این رویه دولت روحانی درحالی است که دولت‌‌های قبلی برای معرفی وزرا از نمایندگان مجلس استمزاج می‌کردند، اما دولت آقای روحانی از همان اول نشان داد که اعتنایی به اینگونه همفکری‌ها و مشورت‌ها ندارد و راه خودش را ادامه می‌دهد به همین جهت هر دو طیف سیاسی از معرفی این وزرا رضایت ندارند. به هرحال ایشان معتقد است که رای مردم را دارد از این جهت افرادی را انتخاب می‌کند که با دیدگاه خودش هماهنگی بیشتری داشته باشند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
09:51 - 1397/08/04
شما خیلی مشورت میکردید رئیس دولت شما مردم را بدبخت کرد....
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۴
از روحانی که خیلی بهتر بود
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1397/08/04
درود بر جناب حسینی وزیر دلسوز و فهیم دوران سبز دولت پرتوان احمدی نژاد
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۴
واقعا درود بر تو بزرگ مرد
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1397/08/04
شماچی ایااعتناداشتن بنزین دونرخی کردن وسهمیه بندی واین بساط یارانه درست کردن وپراید۵میلیون کردن ۲۰میلیون شب میخوابیدی قیمتها۳برابربود
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1397/08/04
شمامیدانی چرا ؟
چون اباد کردن ایران هدف آنها نیست انها امدن اسم و رسمی برای خود مهیا کنند و بروند هدف این است.
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1397/08/04
حنای شما رنگی ندارد پدر مردم دراوردین هنوزهم کسی پاسخگویتان نکرده شانس آورده آید
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1397/08/04
تو و احمدی نزاد اهل مشورت بودی؟ با اون کارنامه سیاهتون
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1397/08/04
روحانی به هیچ چیز اعتنایی نمیکند .وضع مردم عادی روز به روز بدتر گرانی و فقر بیداد میکند ‌خدا لعنتشون کنه .علی برکت الله
پاسخ ها
بدون نام
Canada
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
خدایاازروحانی ودولت تن پرورش نگذر
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1397/08/04
حالا نه که احمدی‌نژاد با متخصصان مشورت می کرد ، اصلأ با خود وزیراش هم مشورت نمی کرد!
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1397/08/04
راست می گوید روحانی مانند یک دیکتاتور عمل می کند ، اگر در کارهایش مشورت می کرد و افراد متخصص و مجرب را در پستها می گمارد ، وضعیت کشور الآن اینطور نبود.
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1397/08/04
وزیر دولت پرتوان چرا نکردی خودتو درمان
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1397/08/04
بقول وزیر محترم بهداشت همینه که هست رای دادید حالا باید پای همه کارهای ریس تدبیر امید وایستید !مشکل دارید برید مالش درمانی
اصلا از نظر جناب آقای دکتر روحانی با کلید ،ما که مشکلی نداریم
تمام مشکلات حل شده!
فقط مشکل ما این برجام لعنتیه!
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1397/08/04
اگه عاقل بودی اصلاحات اقتصادی رو میپذیرفتی
بنزین ۲ نرخه برا حمایت از ملت بود
United Kingdom
20:13 - 1397/08/04
روحانی از بزرگترش یاد گرفته
United Arab Emirates
20:20 - 1397/08/04
مطمئن باش با آقای دکتر لاربجانی حتما"مشورت کرده است باقی نماینده ها هم خوب دیگه خیلی نیاز ندیدن
Iran, Islamic Republic of
21:18 - 1397/08/04
هرکس واقعا عقل داشته باشه تشخیص میده حق باکی بود ظاهر باطن دودوره مشخص است اگه چشم بسته یک عده تجدد گرای فسادطلب ویک عده مرفهان بیدرد وعیادی دست به سینشون راه رو منحرف کردند بلاخره مردم فهمیدند این راه ترکستان بوده و به کعبه نرسیدند واین تکرار تاریخ است ناظرمحترم مرقوم بفرمایید
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1397/08/04
این فلک زده کارش ازمشورت گذشته .آب که ازسرگذشت چه یه وجب چه صدوجب
Iran, Islamic Republic of
20:52 - 1397/08/11
اخ بمیرم براتوچقدرتواعتناداشتی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج