پایان کار ژاوی در آسیا با ۷۱۵ پاس
۷۸۹۴۶۱
۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۵
۶۵۹۷ 
بدون شک اگر حریف پرسپولیس در نیمه نهایی حضور نداشت، هواداران این تیم نیز تمایل داشتند تا ژاوی با السد بتواند قهرمان آسیا شود.

ورزش سه: بدون شک اگر حریف پرسپولیس در نیمه نهایی حضور نداشت، هواداران این تیم نیز تمایل داشتند تا ژاوی با السد بتواند قهرمان آسیا شود.

 ژاوی پیش تر اعلام کرده بود که در پایان فصل 2018-2019 از فوتبال خداحافظی خواهد کرد و بنابراین، او قطعا نمی تواند قهرمانی در آسیا را تجربه کند. این اتفاق تلخ در حالی برای ستاره اسپانیایی السد رقم خورد که او از لیگ قهرمانان 2017 به دست استقلال حذف شد و با شکست مقابل پرسپولیس از لیگ قهرمانان 2018 کنار رفت تا دیدار با تیم های ایرانی برای ژاوی ارناندس تبدیل به کابوس شود.

540 دقیقه بازی با استقلال و پرسپولیس

اما علی رغم حذف در نیمه نهایی، ژاوی را می توان یکی از برترین بازیکنان این تورنمنت دانست. او تنها در یک بازی السد بازی نکرد و آن هم شکست مقابل نصف قارشی در ازبکستان بود؛ در 11 بازی دیگر فریرا از ژاوی در ترکیب اصلی استفاده کرد و تنها 2 بار این بازیکن 38 ساله را از زمین بیرون برد. نکته جالب این که وی در 6 بازی مقابل تیم های ایرانی تمام و کمال بازی کرد و با ثبت 540 دقیقه بازی برابر استقلال و پرسپولیس در یک سال، به نوعی رکورد زنی کرد!

ژاوی در مجموع مسابقات 959 دقیقه فرصت بازی پیدا کرد و تنها 121 دقیقه از مسابقات را از روی نیمکت یا سکو نظاره گر بود که این نکته برای بازیکنی در آستانه چهل سالگی، عملکردی ویژه است.

برتری در نصف دوئل ها و 5 توپ ربایی

پایان کار ژاوی در آسیا با ۷۱۵ پاس

ژاوی در تقابل های زمینی و هوایی عملکرد خیلی خوبی نداشت که البته باتوجه به شرایط فیزیکی، جسمانی، سن و سال بالا و پست بازی این آمار ضعیف قابل توجیه است. او در 55.6% دوئل های هوایی پیروز شد و در 54.5% دوئل ها به برتری رسید. همچنین برای ژاوی از هر 4 تکل، یکی موفقیت آمیز بود. ستاره سابق بارسلونا 5 توپ ربایی داشت که اکثر آن ها در زمین حریف بود.

مهندس ژاوی با نگاه رو به جلو

پایان کار ژاوی در آسیا با ۷۱۵ پاس

89.8% پاس های هافبک تیم السد موفقیت آمیز بود. او در مجموع 715 پاس داد که 642 تا به صورت صحیح رد و بدل شدند و به عبارتی آمار 67.1 پاس در هر بازی به ثبت رسید که فراتر از استاندارد لیگ قهرمانان آسیا است.

نکته جالب این که بیشتر پاس های ژاوی رو به جلو بودند. او 31 درصد پاس به جلو، 28.1 درصد به چپ، 27.8 درصد به چپ و 13 درصد هم به عقب زمین پاس داد. البته آمار پاس های ژاوی در زمین حریف ضعیف تر بود؛ 79.4% از پاس های این بازیکن در زمین به شکل موفقیت آمیز رد و بدل شد اما این آمار در زمین خودی 96.1% است.

ژاوی با 34 پاس کلیدی در صدر جدول برترین بازیکنان خلاق نیز ایستاد و در پایان بازی فینال هم بعید است این عنوان از ژاوی گرفته شود. کاپیتان سابق تیم ملی اسپانیا 4 پاس گل هم داد که یکی در تهران و برابر تیم استقلال بود. وی همچنین 2 سانتر موفقیت آمیز داشت؛ بیشترین سانتر اشتباه او در بازی رفت نیمه نهایی مقابل پرسپولیس بود.

یک گل؛ یادگاری برای السد و آسیا

پایان کار ژاوی در آسیا با ۷۱۵ پاس

ژاوی در هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا موفق شد اولین گل السد در مقابل نسف قارشی را بزند و زمینه ساز برتری چهار گله شاگردان فریرا شود. او این گل را با یک ضربه بغل پا و از داخل محوطه جریمه نسف قارشی زد و توانست پس از یک هفته مصدومیت، بازگشت باشکوهی به میادین داشته باشد. این تنها گل لیگ آسیایی ژاوی بود که او را در تاریخچه لیگ قهرمانان جاودانه کرد. کاپیتان السد 15 شوت داشت که 6 تا در چارچوب بود و در واقع این بازیکن تنها 7 درصد از شوت هایش را تبدیل به گل کرد.

تنها کارت زرد در مقابل پرسپولیس

ژاوی سه خطا انجام داد و 7 بار هم روی او خطا شد. ژاوی در لیگ قهرمانان آسیا یک کارت زرد هم گرفت که در بازی با پرسپولیس تهران بود، در دیداری که قرمزها با حمایت هوادارانشان در آن برنده شدند و بالاتر از السد قرار گرفتند. او در بازی با پرسپولیس اعتراض های زیادی به داوری داشت و در نهایت هم با کارت زرد جریمه شد.

پایان کار ژاوی در آسیا با ۷۱۵ پاس

زرد - سپید - مشکی؛ ناکام در تهران

ژاوی سه شنبه برای چهارمین بار در چمن آزادی فوتبال بازی کرد و امیدوار بود با پیراهن خوش یمن زرد رنگ، همانطور که استقلال را شکست داده بود، پرسپولیس را هم از پیش رو بردارد اما این چنین نشد. او با پیراهن سفید به استقلال باخت، با پیراهن مشکی مغلوب پرسپولیس شد و با پیراهن زرد هم از لیگ قهرمانان آسیا کنار رفت تا چیزی جز ناکامی در آزادی عایدش نشود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج