میرلوحی: با شایعات، روان مردم را نرنجانید
۷۸۹۶۱۸
۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
۲۶۴۰ 
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت:در گندم خودکفا هستیم اما شایعه می‌کنند که کمبود داریم و با این کارها روان مردم را می‌رنجانند؛ اگر در چنین شرایطی هر کس بخواهد به فکر جیب خود و کسب منافع شخصی باشد، به فضای شایعه پراکنی دامن می‌زند و منافع ملی را به خطر می‌اندازد.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت:در گندم خودکفا هستیم اما شایعه می‌کنند که کمبود داریم و با این کارها روان مردم را می‌رنجانند؛ اگر در چنین شرایطی هر کس بخواهد به فکر جیب خود و کسب منافع شخصی باشد، به فضای شایعه پراکنی دامن می‌زند و منافع ملی را به خطر می‌اندازد.

محمود میرلوحی اظهار کرد: شرایط کشور به نحوی است که تقریبا هر اتفاقی که می‌افتد چه در حوزه بین‌المللی و چه در حوزه اقتصادی، اگر سود و پیشرفتی حاصل شود، همه مردم از آن بهره‌مند می‌شوند و اگر رکود و کاستی وجود داشته باشد، دودش در چشم همه می‌رود.

وی ادامه داد: الان فشارهای تحریم‌ و بازی‌های ترامپ در ظاهر دولت ایران را زیر فشار گذاشته است اما در واقع آن‌ها امید دارند تا با فشار به مردم، مردم را کلافه کند که صبرشان تمام شود و از این طریق بتواند شرایط سیاسی کشور را بر هم بزنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: در چنین شرایطی طبیعی است که همه باید به فکر حفظ منافع ملی باشند و اگر کسی بخواهد منافع جناحی و فردی خود را بر منافع مردم ترجیح دهد باید بداند که به همه مردم لطمه می‌زند.

وی با اشاره به تلاطم بازار دلار گفت: سال‌ها بود که در انبارهای کارخانه‌های ما کالاها انباشته شده بود. چه بسا کارآفرینانی ورشکسته شدند به خاطر اینکه کالاهایشان مشتری نداشت. اما امروز می‌بینید که کالاهای داخلی هم تحت تاثیر جو روانی ایجاد شده دچار تورم شده‌اند. دو سال بود که کارخانجات شیر، شیر را زیر قیمت مصوب می‌خریدند. اگر دولت گفته بود لیتری 1200 تومان اما خریدار هزار تومان از دامدار می‌خرید. الان یک و نیم تن مازاد شیر و لبنیات در کشور داریم اما می‌بینیم که تحت تاثیر همین فضا که گفتم، طوری وانمود می‌شود که انگار کسری وجود دارد.

میرلوحی سپس افزود: در گندم خودکفا هستیم اما شایعه می‌کنند که کمبود داریم و با این کارها روان مردم را می‌رنجانند؛ اگر در چنین شرایطی هر کس بخواهد به فکر جیب خود و کسب منافع شخصی باشد، به فضای شایعه پراکنی دامن می‌زند و منافع ملی را به خطر می‌اندازد.

وی گفت: اگر یک سیاستمداری از این شرایط بخواهد منافع خود را تامین کند نیز همانند بازاری‌ها و تجاری که چنین رویه‌ای را در پیش گرفته‌اند به منافع ملی ضربه می‌زند. عده‌ای از سیاستمداران هستند که می‌خواهند از این شرایط ولو به ضرر کشور و منافع ملی استفاده کرده و رای مردم را به سمت خود جذب کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی که فشارها بر مردم زیاد شده است، همه باید کمک کنند تا فشارها و شایعه‌پراکنی‌ها و همچنین منفعت‌طلبی‌ها کاهش پیدا کند.

این عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: من فکر می‌کنم یک تا دو هفته آینده فضای فعلی تغییر می‌کند. امروز ترامپ برای انتخابات داخلی کشورش به شدت تحت فشار است. فضای تبلیغات انتخاباتی آن‌هاعلیه ترامپ شکل گرفته است. از سوی دیگر عربستان هم مشکلاتی در منطقه برای خودش ایجاد کرده است. خداوند تنبیه بزرگی برای عربستان انجام داده که آن‌ها نمی‌توانند از این مخمصه‌ای که در استانبول برایشان رخ داده، خلاص شوند.

وی ادامه داد: لذا اگر ما و همه مردم به یکدیگر کمک کنیم و به فکر منافع ملی باشیم و منافع عمومی را بر منافع شخصی ترجیح دهیم، برآورد من این است که به زودی می‌توانیم شاهد گشایش حوزه‌هایی مثل نرخ ارز و کاهش تورم باشیم.

میرلوحی در پایان گفت: در شرایط فعلی همه باید به هم امان دهیم و منافع ملی را بر منافع شخصی ترجیح دهیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1397/08/05
آقای میرلوحی خودت خبرنداری خیلی وقته مردم روانی شدند شش سال پیش روانی شدیم تازه فهمیدی
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1397/08/05
میرلوحی مردم الان همه تو تیمارستان
هستند به اسم ایران
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1397/08/05
یک عده ای ازروی نادانی واطلاع نداشتن ازاصل ، عده ای هم چون ضعف ایمان دارن ونمیدونن که بخاطر عزت باید جنگید ، عده ای هم چون بچاپ بچاپ داخلو می بینن وبی توجه ای ویا بیعرضگی اقایان رافکر میکنن دیگه باید تسلیم شد ودستهارابالابرد وگفت اقای امریکا بیا وتو بچاپ وماراازاین وضعیت نجاتمون بده غافل اراینکه اگه او بیادنه ازتاک نشان میماندو نه ازتاک نشان ، پس انها کیا بودن که وقتی بایشان گفتند دشمن بشما نزدیک شده وبزودی دودمان شماراازبیخ میکنن ، جز بایمانشان نیفزود وگفتند حسب الله ونعم الوکیل ، سوالی از خودم دارم ایا اگر سال 61هجری بودیم جزو کدام دسته بودیم بی تفاوتها ، یزیدی ها، ویاحسینی ها
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1397/08/05
شایعه نکنید.یواشکی گرون کنید.قیمت نون امروز چند؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج