صادقی: بدعت رضایی در راستای راهبرد آمریکاست
۷۸۹۶۳۷
۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
۷۷۳۷ 
محمود صادقی نماینده تهران درباره ورود دبیر مجمع به قانون‌گذاری و بدعت این نهاد گفته است: یکی از راهبردهای کنگره آمریکا در رویکرد تحریمی که علیه ایران وضع کرده و در گزارش‌های محرمانه خود هم به دولتشان اعلام داشتند و به خیال خام خود فکر می‌کنند با این ابزارها می‌توانند موجب فروپاشی نظام ایران شوند، این بود که تلاش کنند نهادهای قانونی و دموکراتیک نظام ما را تضعیف کنند.

رویداد 24 نوشت: محمود صادقی نماینده تهران درباره ورود دبیر مجمع به قانون‌گذاری و بدعت این نهاد گفته است: یکی از راهبردهای کنگره آمریکا در رویکرد تحریمی که علیه ایران وضع کرده و در گزارش‌های محرمانه خود هم به دولتشان اعلام داشتند و به خیال خام خود فکر می‌کنند با این ابزارها می‌توانند موجب فروپاشی نظام ایران شوند، این بود که تلاش کنند نهادهای قانونی و دموکراتیک نظام ما را تضعیف کنند.

عضو فراکسیون امید می‌گوید: آن‌ها به دنبال پررنگ کردن نقش دخالت‌های فردی در نظام تصمیم‌گیری ایران هستند. یعنی آن‌ها احساس کردند که می‌توانند از اختلاف نظر افراد مسئول و نهادهای قانونی داخل کشور برای شکاف بیشتر در نظام ما به نفع خود استفاده کنند. از این‌رو تضعیف قوه مقننه به عنوان یکی از ارکان سه گانه نظام که مسئول قانون‌گذاری است، بازی ناخودآگاهانه در پازل دشمن است. از این زاویه از محسن رضایی که در موضع استراتژیست در مجمع تشخیص مصلحت نظام فعالیت می‌کنند، می‌خواهم که نگاه راهبردی از زوایه مقابله با تحریم‌ها داشته باشند و اگر ایشان این‌طور نگاهی را در دستور کار خود قرار دهند، حتماً باید یک تجدید نظری در رفتار خود داشته باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: نقش مجمع تشخیص مصلحت نظام مشخص است؛ آن هم جایی است که مجلس با شورای نگهبان بر سر موضوعی به اختلاف برخورد کنند. اما اینکه نقش نظارتی مجمع که نظارت بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی نظام است تبدیل به نقش تقنینی شود، منجر به تضعیف ارکان نظام خواهد شد و این روند ناخودآگاه، منویات دشمنان نظام را دنبال خواهد کرد.

نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفته است: اقدام هیات نظارت مجمع تشخیص را در خصوص CFT را اشتباه می‌دانم و آن‌ها باید در جای خود باید نقش بایسته خود را انجام دهند. تدوین استراتژی‌ها، حل اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان و نظارت بر اجرای استراتژی‌ها از وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام است. این نظارت طبق بند دوم اصل 110 قانون اساسی جزو اختیارات رهبری است که با نظر ایشان به مجمع موکول شده اما رهبری هیچ‌گاه نگفتند شما بیایید در فرآیند قانون‌گذاری مداخله کنید.

صادقی می‌گوید: کار مجمع تشخیص مصلحت، مداخله در قانون‌گذاری است. کاری که صورت گرفت مثل این بود که شورای نگهبان دومی بوجود آمده است. این کارها حتماً باعث اختلال در نظام می‌شود. مجمع تشخیص مصلحت نظام باید براساس مصلحت نظام کار کند نه اینکه مسیری را دنبال کند که در سیستم مشکل بوجود آید.

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1397/08/05
مجمع باهاشمی رفسنجانی رفت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
توهم بری دنبالشون که با اونها محشوربشی فحش بخوری نوش جانت
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
جناب محمود صادقی حرف رایگان بسیار زده اند، میزنند، و خواهند زد!
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1397/08/05
حالا ما نفهمیدیم این مجلس در راس امور است و یا در قعر ان. چون الان چیزی از ان باقی نمانده است و شورای های متعدد و رنگارنگ انرا احاطه کرده اند
پاسخ ها
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
چقدر این صادقی چرت و پرت میگه! به هر راهی میخوان یه قرارداد دیگه ببندن که یه طور دیگه سرمون بیارن!
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1397/08/05
آمریکا چنانکه دیدیم و اعلام کرد خواستار اجرای سریعتر fatfاست و این خود مشخص میکند که تصویب و اجرای آن به نفع چه کشورهائی است مگر اینکه بگوئید آمریکا از سر دلسوزی و برای جلوگیری از ضربه خوردن ایران و باز بودن مراودات بانکی ایران نگران شده !!!!!!؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1397/08/05
ایران صد تا صاحب داره ولی هیچکدام مسئولیت مشکلات را بر عهده نمی گیرند.
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1397/08/05
با بزرگترازخودت اینطوری حرف نزن
پاسخ ها
جرج سوروس
United Arab Emirates
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
بزرگ کسیه که وطن فروش نباشه
توان
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
مرگ بر جورج سوروس
توان
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
دکتر محمود صادقی عزیز استاد فلسفه بافی است
استاد اظهار نظر های جنجالی است
و فوق تخصص تحریف حقایق.
او نمک مجلس و رسانه ها ست.
اما هرگز اعتدال را رعایت نمیکند برای همین یا شور است یا بی نمک
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1397/08/05
سلام، اولا کسانی که به هاشمی بزرگ توهین میکنن هم افق دیدشون کوتاهه و هم ناخودآگاه تو جبهه دشمن فعالیت میکنن دوما آقای صادقی عزیز مجلس به تو مطهری و چند نماینده شجاع دیگه زنده است و آگه شما نباشید به مجلس ارواح و بله قربان گو تبدیل میشه، کلامت حقه کاش گوش شنوا و آدم عاقلی پیدا میشد، مجلسی که باید در راس امور باشه و تنها نهاد مردمیه در ته امور قرار گرفته و هر چی تصویب میکنه باید به تایید هزار نهاد دیگه برسه و این اتفاق خیلی بدیه که داره میافته متاسفانه...
Iran, Islamic Republic of
21:25 - 1397/08/05
هرکه به هر عنوان و با هر دسیسه و الفاظ مختلف اگر از پالرمو و قرارداد جدید صحبت کنه خائن واقعیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
آقای صادقی لطفایه سری به سابقه ی خودت و حزبت بزن ببین شمابیشترباامریکا مبارزه داشتیدیارضایی .وشمابیشترچراع سبزبه امریکا وایادیش نشان دادید یارضایی.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج