نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا
۷۹۴۰۵۶
۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
۲۶۵۳۴ 
نتایج انتخابات میان دوره‌ای آمریکا نشان داد که دموکرات‌ها اکثریت کرسی‌های مجلس نمایندگان را در اختیار گرفتند. این در حالی است جمهوریخواهان موفق به حفظ اکثریت خود در مجلس سنا شده‌اند.

برترین ها: نتایج انتخابات میان دوره‌ای آمریکا نشان داد که دموکرات‌ها اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان را در اختیار گرفتند. این در حالی است جمهوریخواهان موفق به حفظ اکثریت خود در مجلس سنا شده‌اند.

شماری از نامزدهای حزب دموکرات در ایالت های ویرجینیا، مین، پنسیلوانیا، تگزاس، مینسوتا موفق شده اند نمایندگان کنونی جمهوریخواه در مجلس نمایندگان را شکست دهند.

یک ایرانی وارد پارلمان ایالت فلوریدا شد

در مقابل جمهوریخواهان با پیروزی در انتخابات مجلس سنا در ایالت های تنسی، تگزاس، میسوری، ایندیانا و داکاتوی شمالی موفق به حفظ اکثریت خود در مجلس سنا شدند.

نتایج اولیه انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا

انتخابات میان دوره‌ای امسال برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و قدرت سیاسی او در دو سال باقی مانده مانده از دوران ریاست جمهوری‌اش اهمیت زیادی دارد. رئیس جمهوری ایالات متحده در اولین واکنش به نتایج انتخابات میان دوره ای در صفحه توئیتر خود از «موفقیتی فوق العاده» سخن گفت.

سخنگوی کاخ سفید پیروزی جمهوریخواهان بر سنای آمریکا را تبریک گفت و آن را شبی بزرگ برای دونالد ترامپ خواند.

رای دهندگان آمریکایی روز سه شنبه برای انتخاب ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان، یک سوم اعضای مجلس سنا و شماری از فرمانداران ایالت‌های مختلف به پای صندوق های رای رفتند.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان می‌شود

در آمریکا به مجلس نمایندگان و مجلس سنا روی‌هم کنگره می‌گویند. یعنی در انتخابات پیش‌رو آمریکایی‌ها ترکیب هر دو مجلس را تعیین می‌کنند.

چهره‌های شاخص حزب دموکرات تا این لحظه در مورد استیضاح یا استعفای او چیزی نگفته‌اند. اما اگر بخواهند در مقطعی این طرح را عملی کنند، به رای اکثریت مجلس نمایندگان نیاز دارند. این مسئله در صورتی که دموکرات‌ها اکثریت کرسی‌ها را در اختیار داشته باشند، محتمل‌تر است.

انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا

نتایج اولیه انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا

بعد از این انتخابات، فکرها مشغول انتخابات ریاست‌جمهوری بعدی در سال ۲۰۲۰ می‌شود.

در انتخابات ماه آینده، به جز نمایندگان کنگره، فرماندارهای ۳۶ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا هم تعیین می‌شوند. فرمانداری ۲۶ ایالت از این ۳۶ ایالت در دست جمهوری‌خواهان است.

سندرز پیروزی جمهوری‌خواهان بر سنا را تبریک گفت

معمولا فرماندارها در کارزارهای تبلیغاتی انتخابات ریاست‌جمهوری نقش پررنگی دارند چه با بسیج داوطلبان چه با جمع‌آوری کمک مالی. اگر آرایش فرمانداران ایالتی در رای‌گیری روز شش نوامبر تغییر کند، کارزار انتخابات ریاست جمهوری در ماه‌های منتهی به نوامبر ۲۰۲۰ هم تاثیر خواهد پذیرفت.

هنوز نتایج انتخابات مجلس نمایندگان به طور کامل اعلام نشده اما تاکنون حدود ۶۰ زن موفق به ورود به کنگره شده‌اند که رکوردی کم‌سابقه در ایالات متحده است.

رسانه‌های آمریکا اعلام کرده‌اند که دموکرات‌ها با کسب بیش از ۲۳ کرسی جدید در مجلس نمایندگان، توانسته‌اند اکثریت این مجلس کنگره را کسب کنند. آنها در هشت سال گذشته در اقلیت قرار داشتند و جمهوری‌خواهان موفق شده بودند هر دو مجلس سنا و نمایندگان را به خود اختصاص دهند.

راهنمای انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا

در همین حال خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد که از مجموع 435کرسی مجلس نمایندگان براساس آرای شمرده شده، تاکنون نتایج 346کرسی مشخص شده است که 178کرسی متعلق به دمکرات ها و 168 کرسی نیز به نمایندگان جمهوریخواهان تعلق دارد.

این به آن معنی است که دمکرات ها تاکنون 39.8درصد آراء را بدست آورده اند و فعلا صاحب اکثرت هستند وجمهوریخواهان 38.6درصد آرای مجلس نمایندگان را کسب کرده اند.

طبق تازه‌ترین نتیجه انتخابات، در مجلس نمایندگان دموکرات‌ها 218 کرسی و جمهوری‌خواهان 195 کرسی را کسب کردند و در مجلس سنا حزب جمهوری‌خواه با 52 کرسی در برابر 45 کرسی دموکرات‌ها پیش است. نتیجه انتخابات در 22 کرسی مجلس نمایندگان و 3 کرسی در مجلس سنا هنوز اعلام نشده است.

در حالی که با توجه به اعلام آخرین نتایج اعلام شده از انتخابات آمریکا تنها نتیجه 21 کرسی از انتخابات مجلس نمایندگان باقی مانده، دموکرات‌ها با 219 کرسی در برابر 195 کرسی جمهوری‌خواهان از مجموع 435 کرسی این مجلس همچنان پیشتاز هستند.

رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: اگر دموکرات‌ها قصد دارند پول مالیات دهندگان را برای زیر ذره بین بردن ما در مجلس نمایندگان تلف کنند، ما هم مجبور خواهیم شد از آنها بابت درزهای اطلاعات طبقه‌بندی شده و خیلی چیزهای دیگر در سنا حساب‌کشی کنیم.
بچرخ تا بچرخیم!

«دونالد ترامپ» در کاخ سفید یک کنفرانس خبری برگزار کرد و ضمن به سخره گرفتن جمهوری‌خواهانی که پیشنهاد وی برای تبلیغات ایالتی را رد کرده بودند، به «نانسی پلوسی» رهبر دموکرات‌های مجلس نمایندگان، بابت پیروزی حزبش، تبریک گفت.

ترامپ همچنین گفت که بودجه لازم برای بازسازی زیرساخت‌های آمریکا و طرح خدمات درمانی، دو محوری است که می‌تواند جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های کنگره را حول یک محور متحد کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 32
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1397/08/16
خبر دروغ الان نکن .انتخابات به نفع ترامپ تمام شد .خبرهای شما واقعا بیات و غیر واقعی و تکراری هستند .عصر تکنولوژی است .اما شما در خواب صبح روزنامه کاغذی هستید .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۶
:) چقدر امثال تو طفلکی هستید.بعنی اگه یک میلیارد از نوع تو هم از روی زمین محو بشن باز اتفاقی نمی افته
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۶
شما به شکل تکنولوژی اعلام کن
چه قسمتهائی از این خبر دروغ است؟
پیروزی دموکراتها؟
مگر اکثریت جمهوری خواهان موافق ترامپ هستند؟
این نتایج طلاعیه شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوریست
تمام دنده عوض کردن های ترامپ در رابطه با ایران برای نجات خود در مقابل دموکراتها بود که البته تاکنون موفقیتی نداشته است
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۶
جناب کارشناس بزرگ مجلس کنگره امریکا از دو مجلس سنا و مجلس نمایندگان تشکیل شده که مجلس نمایندگان ۴۳۵ عضو داره و مجلس سنا ۱۰۰ عضو داره مجلس نمایندگان از ۸ سال پیش اکثریت نمایندگانش جمهوری خواه هستن که الان اکثریت افتاد دست دموکراتها مجلس سنا از انتخابات ۴سال پیش که دست دموکراتها بود افتاد دست جمهوری خواهها الان هم تونستن چندتا نماینده به سنا اضافه کنن و باز هم مجلس سنا رو داشته باشن
در کل دموکراتها بعد از ۸ سال تونستن اکثریت مجلس نمایندگان رو به دست بیارن که این پیروزیشون هست حالا میتونن موضوع استیضاح ترامپ به خاطر همکاری با روسیه در پیروزی انتخابات رو مطرح کنن که البته مجلس سنا میتونه استیضاح رو رد کنه چون معمولا به این صورت هست که مجلس نمایندگان یک لایحه رو مطرح و تایید میکنه اما سنا باید با اون موافقت کنه و تائید کنه تا مصوب بشه
معمولا قوانین مسائل داخلی و مالی برعهده مجلس نمایندگان هست و مسائل خارجی بر عهده مجلس سنا
الان مجلس نمایندگان میتونه به خاطر مسائلی مثل لغو بیمه عمومی اوباما توسط ترامپ اون رو به چالش بکشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۶
خب اينم همينو مي گه اصل سناست
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1397/08/16
اینقدر که سر ما ، مثل این خاله زنکا توی کشورهای دیگر است توی کشور خودمان و مشکلات خودمان بود ، الان ۵۰ درصد زیر خط فقر نداشتیم و اینچنین ملت ما بدبخت نبودن
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1397/08/16
خوب است -
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1397/08/16
حالا خاشقچی را ول کنید ..یه ماهی هم این را تو ساز و کرنا کنید تا ماه بعد....
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1397/08/16
نه امریکا برای ما مهمه نه لبنان.فلسطین و سوربه..فقط ابران ان هم شما نابود ش کردید....
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1397/08/16
نه امریکا برای ما مهمه نه لبنان.فلسطین و سوربه..فقط ابران ان هم شما نابود ش کردید....
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1397/08/16
اخه چه سودی واسه ما داره آیا این هم شد نون واسه ما چگار به انتخابات آمریکا داریم ما فقط نون میخواهیم واسه خوردن
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1397/08/16
ایشالا همین طوری بره جلو
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1397/08/16
آیا یک آمریکایی میتونه وارد پارلمان ایران بشه؟
چقدر این آمریکا جنایتکاره واقعا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۶
آحه نابغه مگه آمریکا نژاد داره؟اگر همین ها نرن پس گوزن های شمالی برن؟همه ی آمریکایی ها مهاجر هستن.مثلا پمپئو اصالتا ایتالیاییه.
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۶
میبینی که برای اولین بار یک دختر ایرانی وارد شد
چندسال پیش هم دو مرد ایرانی با هم تو مجلس بودن یادم نیسن سنا بودن یامجلس نمایندگان
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1397/08/16
حالا مسولین درخواب ند که این 2سال ترامپ تمام بشه ولی 4سال هم بعد و..بعدش کسی از او دیوانه تر مسولین بخوابید که امریکا بیدار است
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1397/08/16
اونا کار خودشون رو میکنند دموکرات جمهوری خواه نداره مثل همین اصلاح طلب و اصولگرای خودمونند سیاست بازی کثیفیه همه سران مملکتهای دنیا یک هدف دارند اونم تضعیف ملت هاست همشون هم پشت پرده با هم رابطه دارند این طرف پرده هم دعوا میکنند
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1397/08/16
تحریم ها تا زمانی که ترامپ هست ادامه دارد
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1397/08/16
کاش سنا هم میفتاد دست دموکراتها که ترامپ رو به خاطر کمک در انتخابات استیضاح میکردن و برکنار میکردن از شر وجود نکبتش راحت میشدیم
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1397/08/16
در انتخابات مجلس ایران هم مردم باید به اصول گرایان واقعی رأی دهند تا در آینده کشور از این وضع بد اقتصادی که مسبب آن حزب اصلاحطلبان اند و هم دولت و هم مجلس وهم شورای شهر تهران را در اختیار دارند ، نجات پیدا کند.
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1397/08/16
لعنت بر بدخواهان داخلی وخارجی؛ایران عزیز
United Kingdom
17:56 - 1397/08/16
مرگ برپوتين وروسهاي خاين
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1397/08/16
اصلا به ما چه به جای این چیزا به مشکلات عدیده مردم کشورمان بپردازید اگر هنر رسانه ای دارین.
Iran, Islamic Republic of
20:06 - 1397/08/16
سلام رفت نوشتهای که می خو
یادآمدشماهاخبرنگان ۲۶همان ناه۹۷عنل دارم می ايدگزاش بدهنيدپشتی که خطرراگذاشته بينارستان بيقه الله اعظم تهران می آيدخبرتقديم به تمام ترسوهامی ترس برودمی ايداجازه دارندفيلمبرداری التناس دعابزرگ?
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج