توزیع کالاهای اساسی احتکار شده با قیمت رسمی
۷۹۴۴۷۵
۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶
۱۱۸۹۰ 
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از انبار کالاهای استراتژیک گفت: کالاهای اساسی احتکار شده که در چند ماه اخیر کشف و ضبط شده اند در شبکه توزیع و با قیمت رسمی عرضه می شوند.

خبرگزاری صدا و سیما: وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از انبار کالاهای استراتژیک گفت: کالاهای اساسی احتکار شده که در چند ماه اخیر کشف و ضبط شده اند در شبکه توزیع و با قیمت رسمی عرضه می شوند.

رضا رحمانی در بازدید از انبارهای نگهداری کالاهای استراتژیک در مجتمع شهید مدرس درباره سرنوشت کالاهای احتکار شده که در چند ماه اخیر کشف شده اند گفت: توزیع این اقلام در طی فرآیندی صورت می گیرد و در جاهایی که کالاهای احتکاری شناسایی شده باشد، ضمن برخورد قضایی با محتکرین و صدور حکم، کالاها در اختیار شبکه توزیع قرار می گیرد.

وی همچنین افزود: با توجه به حساسیت ویژه مسوولان کشور و از جمله مقام معظم رهبری و رئیس جمهور و دولت در حصول اطمینان از تامین مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی، امکانات خوبی برای ذخیره سازی و تامین این نیازها در کشور و استان های مختلف کشور فراهم است.

وزیر صنعت افزود: این کالاهای ذخیره شده، علاوه بر کالاها و فعالیتهایی است که مردم در بازار دارند و انبارهای بخش خصوصی و تولیدات داخلی در کشور، طبق روال سابق همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند و این ذخیره سازی، صرفا برای اطمینان بخشی و تامین اقلام مورد نیاز مردم در ماههای پیش روست.

رحمانی با اشاره به اینکه هم اکنون ذخیره سازی خوبی از کالاهای مهم و راهبردی در تمام استانهای کشور انجام شده است و از این بابت هیچ نگرانی وجود ندارد در خصوص بازدیدهای امروز خود از انبار کالاهای راهبردی گفت: از حداکثر ظرفیت انبارها استفاده و کالاهایی دپو شده که در صورت ضرورت استفاده خواهد شد اما این، به معنای ضرورت توزیع این کالاها در بازار نیست و صرفا برای اطمینان بخشی است و البته، بسته به شرایط تنظیم بازار در هر منطقه، این امکانات و انبارها وجود دارد.

وزیر صنعت همچنین با اشاره به اینکه امکانات ریلی و حمل و نقل جاده ای در استان تهران به نحو مناسبی فراهم شده و می تواند سایر استان ها را تحت پوشش قرار دهد گفت: به مردم اطمینان می دهیم هیچ مشکلی از بابت تامین کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد.

رحمانی درباره تاثیر تحریم های آمریکا علیه ایران و تاثیر احتمالی آن بر روی مناسبات با سایر کشورها نیز گفت: قطعا مشکل حل نشدنی از این حیث وجود ندارد و پیش بینی و تمهیداتی که وزارتخانه های مختلف داشتند، بیش از آن چیزی است که اعلام شده است.

وی افزود: ظرفیت و امکانات ما بیش از این است و ایران یکی از کشورهایی است که تعداد زیادی همسایه دارد و روابط خوبی با اکثر همسایگان خود داریم.

وزیر صنعت همچنین از افزایش ۱۳ درصدی صادرات ایران در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: با رفع موانع و استفاده از ظرفیت همه مناطق کشور، این رقم قابل افزایش است و در نیمه دوم امسال نیز پیش بینی کارشناسان ما این است که دست کم ۱۳ درصد افزایش در صادرات قابل تحقق است.

وی همچنین درباره تامین ارز وارد کنندگان و صادرکنندگان گفت: یک مساله، تامین ارز کالاهای اساسی وارداتی است که در این زمینه با تامین از منابع مختلف اعم از درآمدهای نفتی، دولت هیچ مشکلی ندارد و ارز مورد نیاز کالاهای وارداتی برای امسال و سال آینده تامین شده است.

رحمانی افزود: در مورد تامین ارز مواد اولیه واحدهای تولیدی نیز مشکلی وجود ندارد و جای نگرانی نیست و این ارز نیز تامین شده و از طریق وزارت کشور به استانداری ها و فرمانداری ها ابلاغ شده است.

وزیر صنعت خاطر نشان کرد: تامین مایحتاج مردم و مواد اولیه زنجیره تولید، جزو اولویتهای ماست و در این زمینه آنچه به دولت مربوط می شود تامین شده است.

وی همچنین در مورد حمایت از تولید داخل گفت: در حمایت از واحدهای تولیدی داخلی، حفظ تولید و اشتغال موجود هیچ محدودیتی وجود ندارد و میان همه همکاران در کل کشور، استانداران، فرمانداران و دیگر دستگاهها عزم و همتی ایجاد شده که باید حداکثر حمایت را داشته باشند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ظرفیت تولید بسیاری از کالاها بیش از مصرف داخلی است گفت: در سالهای گذشته، ظرفیت ایجاد شده بیش از نیاز داخل بوده و به همین خاطر در بسیاری از کالاها باید صادرات انجام شود ضمن این که حفظ و تامین بازار داخلی اولویت ماست و حفظ زنجیره های تولید و تامین مواد اولیه مورد مهمی است که باید اجرا شود.

رحمانی با اشاره به تعامل خوب دستگاهها برای گذر از شرایط تحریمی در مورد تامین مواد غذایی مورد نیاز مردم افزود: وزارتخانه جهاد کشاورزی در این زمینه اقدامات خوبی داشته و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در تولید و ذخیره سازی داروها بر اساس گزارش موجود اطمینان کاملی داده است.

وی افزود: دولت نیز ارز و امکانات لازم را تامین و سایر دستگاهها اعم از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری ها، وزارت کشور و بانک مرکزی حمایت های لازم را انجام داده اند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1397/08/17
احتمالا تو اردیبهشت ماه توزیع میشه.
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1397/08/17
هی میگید فلان جنس احتکار شده رو بین مردم توزیع کردیم....کو کجا پس چرا ما هیچ چیز به چشممون نمیبینیم.....
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1397/08/17
مسئولین نسبتا محترم ... آدرس اون جایی که کالاهای احتکار شده رو که میخواهید به # نرخ رسمی # پخش کنین رو به مردم بگید!! در همین استان البرز که ۵_۴ تا انبار بزرگ پوشک رو ضبط کردین و بقول خودتون پخش کردین نه تنها تاثیری در پایین آمدن قیمت ها نداشته بلکه گرونتر هم شده . ملت رو چی فرض میکنین؟!!! # پوشک مولفیکس بسته ای ۹۰ هزارتومن . . . بعد افاضات میفرمایید که آهای ملت بچه بیارید
Iran, Islamic Republic of
19:59 - 1397/08/17
چه جوری کی از این حرفها زیاد شنیدیم.
سوپر ها قیمت ها را از روی اجناس پاک کردن با دو برابر قیمت می فروشند پس کجا هستن آن تعزیراتی های شما.
شما خودتان همه چیز را گران کردین مردم هالو نیستن.
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1397/08/17
مجازات فرد محتکر چیست؟محتکری که در بازار خلل وارد کرده ،به نظر بنده مجازاتش فقط مجانی دادن اجناس به نیازمندان و حتی جریمه نقدی به قیمت اجناس احتکار شده.تا درس عبرتی بشه برا بقیه،مثلا قیمت اجناس یک میلیارد باشد ایشان باید دو میلیارد ضرر کند یک میلیارد جنس مجانی رفته یک میلیارد هم جریمه نقدی...اینکه به قیمت رسمی بفروشیم و پول تقدیمش کنیم هنری نیست...اگر میخواهیم جامعه ای عاری از فساد داشته باشیم باید مماشات ها را ازبین ببریم ...
Iran, Islamic Republic of
20:27 - 1397/08/17
خوب حالاکه چی؟؟؟یعنی همه چی درست وحل شدلعنتی ها
Iran, Islamic Republic of
20:45 - 1397/08/17
قیمت ده برابر میخواستند دیگه موقعیتش فراهم شده کسی هم نیست حرف بزنه
Iran, Islamic Republic of
22:44 - 1397/08/17
والا هی انبار احتکار شده توقیف می کنید ولی از پخش و فروشش خبری نیس! پس الکی نه خودتونو زجر بدین، نه مردمو
Iran, Islamic Republic of
06:36 - 1397/08/18
خدا لعنتتون کنه هم اونایی که انبار کردن هم مسولین بی عرضه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج