عابدزاده: هواداران نگذارند کاشیمایی‌ها بخوابند!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۷۹۴۵۳۶
۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۸
۱۱۷۸۴
دروازه بان پیشین پرسپولیس درباره فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: من معتقدم پرسپولیس توان این را دارد که در تهران ۲ بر صفر کاشیما آنتلرز را شکست دهد و بازی را به پنالتی بکشاند.

خبر ورزشی: درخشش امیر عابدزاده در لیگ پرتغال کام پدرش احمدرضا را حسابی شیرین کرده است. زحمات عقاب آسیا به بار نشسته، پسرش یکی از امید‌های دروازه تیم ملی ایران برای سال‌های آتی است. در این ارتباط و همچنین بازی حساس پرسپولیس در فینال آسیا با احمدرضا عابدزاده گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می خوانید:

*بازی ماریتیمو را مقابل پورتو تماشا کردید؟

همین الان که داریم صحبت می‌کنیم، دارم برای چندمین بار فیلم بازی را می‌بینم.

*لذتبخش است؟

خیلی زیاد.

*نمایش امیر شما را یاد جوانی و اوج خودتان می‌اندازد؟

به نظرم این امیر خیلی بهتر از زمان بازیگری من است. خیلی حرفه‌ای‌تر است و در سطح بالایی بازی می‌کند. ما در فوتبال نه‌چندان سرعتی و تاکتیکی آسیا بازی می‌کردیم و او در فوتبال روز دنیا مشغول است.

*اما مردم شما را طور دیگری در ذهن دارند.

لطف مردم است. شاید هم احساسات پدری باعث می‌شود این‌طور قضاوت کنم، اما نظرم همان است که گفتم.

*در صحنه‌ای که امیر پنالتی را گرفت، چه واکنشی نشان دادید؟

کیف کردم و پای تلویزیون دست زدم. نکته‌ای که به چشمم آمد این بود که وقتی همبازیانش ریختند روی سرش تا شادی کنند، خیلی ریلکس بلند شد و با دست به بازیکنان گفت: سریع سر جاهای‌تان بروید و پوشش را انجام دهید. مهار پنالتی یاران کاسیاس و مهار پنالتی تیم صدرنشین پورتو برایش عادی بود.

این نشان می‌دهد میل به پیشرفت درونش چقدر است، چون گرفتن یک پنالتی مقابل صدرنشین پرتغال و یاران کاسیاس سقف خواسته‌هایش نبود که بخوابد روی زمین یا بغض کند و اشک شادی بریزد. خیلی وظیفه‌شناس و هوشیار سریع بلند شد و از همه خواست حواس‌شان به کرنر حریف باشد.

*یادمان هست امیر از کودکی لالیگا را می‌دید و علاقه زیادی هم به کاسیاس داشت، تقابل با او برایش جذاب نبود؟

اکثر فیلم بازی‌های کاسیاس در رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا را تماشا می‌کرد. در ۵ هفته اول لیگ پرتغال امیر باارزش‌ترین گلر لیگ بود، اما از دو هفته قبل کاسیاس به صدر این جدول رفته است. همین رقابت خیلی به امیر کمک می‌کند. اینکه در تقابل با کاسیاس چه احساسی داشته را خودش می‌داند و باید بگوید، اما به طور قطع برای یک فوتبالیست این لحظات جذاب است.

مثلاً بازیکنان ما یک عمر ژاوی را در بارسلونا و تیم ملی اسپانیا دیده بودند، ولی در ۲ فصل گذشته شرایطی ایجاد شد که مقابلش بازی کنند. جذابیت فوتبال به همین چیزهاست.

*حرف ژاوی و لیگ قهرمانان شد، بازی رفت پرسپولیس را مقابل کاشیما آنتلرز تماشا کردید؟

نه به صورت کامل.

*چرا؟‌

نمی‌دانم صبح شنبه چه اتفاقی افتاده بود که تلویزیون منزل و مغازه شبکه سوم را نمی‌گرفت. خواستم اینترنتی از طریق گوشی موبایل بازی را ببینم، ولی وصل نمی‌شد و به نظرم حجم دانلود اینترنتی بازی باعث اختلال در شبکه شده بود. رفتم بانک صادرات کاری انجام بدهم، دیدم تلویزیون بانک بازی را نشان می‌دهد، حدود نیم ساعتی از شروع مسابقه گذشته بود و مدیر و کارمندان بانک هم فوتبالی بودند. خلاصه همه نشستیم کنار مردم بازی را از تلویزیون بانک تماشا کردیم.

*به نظر شما چرا پرسپولیس ناگهان ۲ گل خورد؟

بازیکنان ما چند دقیقه از قالب حرفه‌ای خارج شدند. مسئولیت‌شان را برای لحظاتی گم کردند و تا به خودشان بیایند ۲ گل خوردیم و یک اخراجی دادیم که بد شد.

*پرسپولیس می‌تواند در تهران نتیجه بازی رفت را جبران کند؟

مگر همین دو ماه قبل پرسپولیس در تهران تیم پرمهره الدحیل را ۳ بر یک شکست نداد یا السد را در قطر یک بر صفر شکست نداد؟

من معتقدم پرسپولیس توان این را دارد که در تهران ۲ بر صفر کاشیما آنتلرز را شکست دهد و چه بسا احتمال دارد کار به ضربات پنالتی بکشد و باید برای آن شرایط هم تمرین کرد. باید از هر روشی برای موفقیت کمک گرفت. بازی آخر است و خلاصه جنگ است.

*نقش تماشاگران چیست؟

تماشاگران ما از هر لحاظ عالی هستند، اما یک اشکال به آن‌ها وارد است؛ از صبح با شعار‌ها انرژی‌شان را صرف می‌کنند و هنگام برگزاری مسابقه نیم‌ساعت توان فریاد زدن برایشان می‌ماند. بهترین کار این است که همه جا ساکت باشد تا وقتی داور به علامت شروع بازی در سوت خود دمید، با فریاد‌ها و شعار‌های بلند و ناگهانی به تیم حریف و به داور داخل زمین شوک بدهند.

عابدزاده: هواداران نگذارند کاشیمایی‌ها بخوابند!

وقتی در حال گرم کردن تیم خودی را هم تشویق می‌کنند، گوش و ذهن بازیکن حریف به شرایط استادیوم عادت می‌کند. تماشاگری که شب می‌رود جلوی هتل تیم مهمان خودش نمی‌خوابد، اما نمی‌گذارد بازیکن حریف هم بخوابد، در واقع هر کاری در توان داشته برای تیمش انجام داده! بقیه‌اش می‌ماند به تلاش بازیکنان و شانس‌های مسابقه.

*یعنی شما احتمال می‌دهید طرفداران پرسپولیس مقابل هتل محل اقامت تیم کاشیما آنتلرز تجمع کنند و مانع خواب آن‌ها شوند؟

من خودم هر وقت با پرسپولیس می‌رفتم اهواز، شب قبل از بازی درست نمی‌خوابیدم، چون طرفداران استقلال نمی‌گذاشتند بخوابیم. دور هتل تا صبح شیپور و طبل می‌زدند. در همین جام جهانی طرفداران ایران شب دور هتل تیم ملی پرتغال سر و صدا کردند.

بازیکن شب قبل از بازی ۲، ۳ ساعت بی‌خوابی بکشد، تمرکزش و حتی کیفیت فنی‌اش افت می‌کند. این دست خودش نیست. بی‌خوابی باعث می‌شود ذهن آدم مشوش شود. با شناختی که از طرفداران خودی دارم، احتمال می‌دهم جمعه شب نگذارند خواب راحت به چشم بازیکنان ژاپنی برود!

*شما قهرمانی‌های استقلال و پاس را در آسیا قبول دارید؟

چرا قبول نداشته باشم؟ تیم‌های ما ۴ قهرمانی در آسیا داشته‌اند؛ دو بار استقلال، یک بار پاس و یک بار پرسپولیس در پاییز ۱۳۷۰ قهرمان آسیا شده‌اند و ان‌شاءا... شنبه پنجمین قهرمانی برای کشورمان به دست بیاید. من ۲ ستاره آسیایی استقلال را هم قبول دارم.

*چرا در فضای مجازی می‌بینیم هواداران ۲ طرف دوست ندارند دیگری در بازی‌های بین‌المللی موفق باشد؟

فضای مجازی اسمش رویش است. در فضای مجازی یک آقای ۵۰ ساله با اسم یک بچه یا نوجوان دنبال مسخره‌بازی و وقت‌گذرانی می‌رود. در فضای حقیقی شاید من آبادانی یا اصفهانی با شما از یک قومیت دیگر کری داشته باشم یا اصلاً دارم، اما اگر یک کشور بخواهد به خاک ایران تجاوز کند، همه ما مثل برادر کنار هم با آن خارجی می‌جنگیم.

کما اینکه در جنگ ۸ ساله دیدیم از آذری و آبادانی و کرد گرفته تا عرب و بلوچ و تهرانی و مازندرانی جلوی رژیم صدام و عراق ایستادگی کردند. ۲ تا برادر توی خانه با همدیگر بدترین مشکلات را دارند و کارشان به زد و خورد هم می‌کشد، اما اگر در کوچه برای هر کدام‌شان درگیری ایجاد شود، به کمک هم می‌روند. شیرینی فوتبال به کری‌هایش است، اما خواهش می‌کنم حواس‌مان به ذهن نوجوانان‌ها و جوان‌هایمان باشد تا در رقابت‌های بین‌المللی راضی به باخت تیم ایرانی به حریف خارجی نباشند.

می‌گویند تخم‌مرغ‌دزد شتردزد می‌شود. به هموطنان خودمان یاد ندهیم از بازی فوتبال، برادرکشی را یاد بگیرند. دلخوشی اکثر جوان‌های ما به همین فوتبال است. من خودم با استقلال یک مرتبه قهرمان، با پرسپولیس هم سال ۷۴ سوم آسیا شدم. مصدوم شدم و پرسپولیس و آقای عابدینی تنهایم نگذاشتند، دوباره برگشتم و با تعهد برای پرسپولیس بازی کردم و با افتخار با پیراهن این تیم در یک بازی باشکوه مقابل بایرن مونیخ از بازیگری خداحافظی کردم و خودم طرفدار پرسپولیس هستم، اما در بازی شطرنج ایران با هر کشوری سرسختانه طرفدار تیم ایران هستم.

*صحبت خاصی مانده؟

دومین زمستان سخت برای ایرانیان مقیم منطقه کرمانشاه در راه است. امیدوارم مسئولان و مردم در نظر داشته باشند چه سرمای دیگری دارد به سراغ جسم و روح ایرانیان کرمانشاه می‌آید.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
France
00:04 - 1397/08/18
اینم فرهنگ یک لنگی .اونا ژاپنی هستن . هسته ای زدن ولی اونا بیدار شدن الانم‌صنعت جهان دست اوناست.
United Arab Emirates
00:08 - 1397/08/18
هدف وسیله راتوجیه می کنه اینم بزرگترشون!؟
دولت فدراسیون وزیر صداوسیما داوران و..‌همه دربست درخدمتند!
اما ازانروزی که خدا بخداهدچیزی بشه(می شه) وامان از انروزی که بنده بخواهد.(نمی شه)!
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1397/08/18
لعنتی تو چرا اینقدر خوبی ,نه خدایی چطور میتونی اینقدر خوب باشی (خاک پاتم احمد اقا)
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1397/08/18
شنبه همه برین پرسپولیس روتشویق کنیداین تیم ایران هست
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1397/08/18
اینم ازاسطوره فوتبال ماهواداران روبه بی اخلاقی تشویق میکنه
Iran, Islamic Republic of
00:46 - 1397/08/18
واقعا جای تأسف داره که یکی مثل عابدزاده بگه شب نزارید بازیکنان کاشیما بخوابن!!!!واقعا با این روشها قهرمان شدن ارزش داره!!؟؟
ما به کجا داریم میریم!؟با ناجوانمردی قهرمان شدن هیچ ارزشی نداره واقعا تأسف اوره واسه کسی که اسم اسطوره هم روش میزارن
تفاوت تاج بزرگ و لنگ همین چیزاست،مقایسه کنید یکی مثل ناصرخان یا منصور خان پورحیدری رو با اقایان بعد هم قضاوت کنید
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1397/08/18
آقای عابدزاده، اسطوره ملی، الان‌داری چیزه خوب به طرفدارا یاد میدی .اینکه برن دم هتل هی شیپورو طبل بزنن‌مثلا کاره جوانمردانه ایه.
Iran, Islamic Republic of
01:00 - 1397/08/18
مگه اینکه اینطوری برنده شید و الا روح ورزشکاری و پهلوانی همراه با تختی دفن شد.
Iran, Islamic Republic of
01:49 - 1397/08/18
عابد زاده تک بود وهیچ وقت اعتماد به نفس که به بازیکنان میداد فراموش نمیکنم ودریک بازی پنج پنالتی را گرفت بین سال 67 تا 69 بود
Iran, Islamic Republic of
03:18 - 1397/08/18
عقاب به فکر همه هست دمتگرم که به فکر مردم کرمانشاه هنوز هستی و حداقل اسمشو به زبون آوردی
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1397/08/18
عقاب دوست داشتنی آسیا , ممنون به خاطر فداکاریهات واسه پرسپولیس
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1397/08/18
واقعا از هواداران بی فرهنگ این تیم چیزی بعید نیست.
واقعا به چه قیمتی می خواید حسرت 60 ساله خودتون رو تمام کنید. همه جا با نامردی و حق خوری
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1397/08/18
لنگیها چقدر بیچاره شدن ،میخوان با ناجوانمردی که بازیکنهای حریف نخوابن تا فینال رو ببرن واقعا بگید جا رو بدن بهتون تا عقده ای نشید ، خدایی کلا کار لنگیها از اول تاسیس کثیف بوده
France
10:59 - 1397/08/18
آهای خبر ورزشی هیچ فهمیدی با این رنگی بودنت چقدر مشتری خرید روزنامه تان را از دست دادید چقدر شما کوته فکرید که به خاطر کرکری های احساساتی وتامل بر انگیز تا این حد ضرر کرده اید وبیش از نیمی از مشتریان پرو پا قرص شما دیگه روزنامه شما را خریداری نمیکنند من برای این تاسف میخورم که آخه حماقت باید تا این حد باشد
France
11:02 - 1397/08/18
چقدر این عابد زاده نامرد ه یعنی برنده شدن به هر قیمتی ........... یادت باشد که ژاپنی ها بالاترین احترام را به کل اعضای پرسپولیس گذاشتند انوقت سطح فکر تو تا این حد کوتاه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_4
ادیب_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
عارفی_2
ادیب_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
کالازم_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
اورانوس_فوتر2
آیلین_تزریق چربی