دژپسند: تحریم‌های آمریکا مبنای عقلانی ندارد
۷۹۴۷۸۴
۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۵
۵۴۰۵ 
وزیر اقتصاد و داریی گفت:بررسی لیست جدید تحریم های آمریکا نشان می دهد که مبنای عقلانی بر آن حاکم نبوده و هدف انتشار آن تنها ایجاد مشکل برای دولت و قرار دادن مسئولان و مردم مقابل هم است.

خبرگزاری مهر: فرهاد دژپسند بعدازظهر جمعه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی اظهارکرد: برای آنکه سربلند از تهدیدات دشمن خارج شویم باید به معنای واقعی همه امکانات را بسیج کرده و با داشتن طراح و برنامه توطئه های دشمن را خنثی کنیم.

وی افزود: در این راستا ستاد مقابله با تحریم های آمریکا در وزارت صنعت ایجاد شده است و در این شرایط تقویت اعتماد دولت و ملت مهم بوده تا ملت احساس کنند دولت همه جا و در هر شرایط بویژه فشارهای اقتصادی در کنار آنان است.

وزیر اقتصاد و داریی خاطرنشان کرد: بررسی لیست جدید تحریم های آمریکا نشان می دهد که مبنای عقلانی بر آن حاکم نبوده و هدف انتشار آن تنها ایجاد مشکل برای دولت و قرار دادن مسئولان و مردم مقابل هم است.

دژپسند گفت: هیچ کس حق ندارد در راستای اهداف دشمن دل مردم را خالی کرده و آنان را در موضع ناامیدی و یاس قرار دهد وباید در عین آنکه باید با مردم شفاف و صریح سخن بگوییم صادقانه به مردم خدمت کنیم.

وی در ادامه به ضرورت سرعت بخشی به بهبود فضای کسب و کار تاکید کرد و گفت: باید تامین مالی در کنار دولت با محوریت فعالیت های بخش خصوصی ، تعاونی افزایش دهیم و در این راستا نخستین ماموریتی که رئیس جمهور به وزارت اقتصاد داده اصلاح نظام بانکی در راستای افزایش قدرت اعطای تسهیلات به بخش غیر دولتی است.

وزیر اقتصاد و داریی بیان کرد: برای تسهیل حوزه کسب و کار در گمرک از بخش خصوصی حمایت و از قاچاق جلوگیری شود تا تسهیل کننده تجارت قانونی باشیم و در کنار آن الکترونیکی شدن نظام بانکی نیز دنبال می شود.

دژپسند در ادامه گفت: باید در اعطای اختیارات به استان ها پیش برویم که اگر به فردی وزارت و یا مسئولیت استانی پیشنهاد شود وی مسئولیت استانی را ترجیح دهد و در این راستا در پی اعطای اختیار به استان ها هستیم.

وی در پایان با تاکید بر اصلاح نظام مالیاتی کشور بیان کرد: مصوبه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس بوده و البته ما نقدهایی به این طرح داریم و آماده ایم با نمایندگان در این زمینه گفتتگو کنیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Germany
20:13 - 1397/08/18
قصد آن ها فقط نمودن مسیولین محترم ایران است که برایشان دعای خیر میکنیم
Iran, Islamic Republic of
20:43 - 1397/08/18
ترامپ عاقل نیست و شما علما دهر.!!
France
21:14 - 1397/08/18
شما شعار نده،قیمت دلار رو میتونی بیار پایین
عملاً ی کاری بکن
ارزشی نشون بده،اگرنه با من چه فرقی داری؟!!
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1397/08/18
دارد یا ندارد مردم نه پول دارند نه کاری هست .
شما بجای اینکه درس اخلاق به آمریکا بدهید بهتر است وضع ریالی و کاری مردم را بررسی کنی دولت که بیخیال است شما که تازه نفسی ببینیم چه میکنی.
به حرفهایت اول فکر کن که میتوانی انجام دهی بعد بگو.
Iran, Islamic Republic of
21:38 - 1397/08/18
اقای دژپسند.بیخود زور اشافی نزن کاری از دستت برنمیاد...
گردن آمریکا ننداز
Iran, Islamic Republic of
06:43 - 1397/08/19
بابا شما با به بی‌عقل بیشعور نفهم طرفین پس هر غلطی می‌خواین ‌بکنید هرچه زودتر.
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1397/08/19
شماها عاقل نبودی که ما را وابسته به امریکا ودلار کردید .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج