روحانی: استادیوم رفتن زنان منافاتی با شرع ندارد
۷۹۶۳۸۵
۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
۶۰۳۶ 
رئیس‌ جمهور گفت: برخی مسایل جنبه روانی دارد و ناشی از بزرگ‌نمایی برخی از مشکلات دارد که در این زمینه اگر امید و نشاط در جامعه افزایش یابد، می‌تواند در برطرف کردن و پیشگیری از آسیب‌ها تأثیرگذار باشد به طور مثال چه ایرادی دارد که بخشی از استادیوم ورزشی که هیچ منافاتی با قانون و شرع و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارد، به بانوان اختصاص یابد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس‌ جمهور در جلسه شورای عالی اجتماعی کشور، تقویت امید به آینده و تلاش بیشتر برای تحکیم و تقویت اطمینان و امنیت خاطر برای مردم را در حوزه رفع نگرانی‌ها از آسیب‌های اجتماعی، مورد تأکید قرار داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه‌شنبه و در این جلسه، اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی طی سال‌های اخیر را امیدوارکننده دانست و اظهار داشت: همه دستگاه‌ها بویژه وزارت کشور در پی تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مسایل و آسیب‌های اجتماعی، با احساس وظیفه بیشتری وارد عرصه شده و آمار اقدامات انجام شده، نشان می‌دهد که گام‌های بسیار مهم و خوبی در این عرصه برداشته شده است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: موضوع آسیب‌های اجتماعی از مسایل بسیار حساس برای مردم است و چنانچه آمار بهبود شاخص‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی به مردم منتقل شود، می‌تواند برای دلگرم‌کننده باشد.

روحانی گفت:فناوری‌های نو و دستاوردهای علمی جدید در کنار مصائبی که می‌تواند داشته باشد، برای مردم تسهیلات، امنیت و آرامش خاطر ایجاد کرده و خانواده‌ها با استفاده از امکانات دیجیتالی و تلفن همراه می‌توانند به راحتی از وضعیت فرزندان خود آگاهی یابند، ضمن اینکه مردم با استفاده از این فناوری‌ها می‌توانند بسیاری از امورات و کارهای روزمره خود را انجام دهند.

رئیس شورای عالی اجتماعی کشور یکی از عوامل حاشیه‌نشینی را مهاجرت از روستا عنوان کرد و گفت: امروز ساکنان روستاها با استفاده از فضای اینترنت و موبایل، صنایع دستی و امکانات گردشگری خود را به گردشگران داخلی و خارجی معرفی می‌کنند و این فناوری‌ها به ابزاری برای تثبیت روستاها تبدیل شده است و بی‌تردید توسعه عالمانه و همه جانبه آن می‌تواند در رفع مشکل حاشیه‌نشینی مؤثر باشد.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت تقویت امید به آینده در برخورد با مسایل اجتماعی، اظهار داشت: بدون تردید اگر امید به آینده نباشد، ناهنجاری‌ها و جرایم اجتماعی افزایش می‌یابد، لذا همه بویژه رسانه‌های اجتماعی باید امید به آینده را در بین مردم تقویت کنند.

روحانی خاطر نشان کرد: اگر چه امروز مردم به واسطه تحریم با مشکلاتی در حوزه اقتصادی و معیشتی مواجه شده‌اند و مشکل کسانی که حقوق ثابت دارند، مضاعف است، اما مطمئن هستیم که مشکلات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی قابل حل و فصل بوده و به فضل الهی برطرف خواهد شد و چنین نیست که این مشکلات حل ناشدنی باشد، لذا باید نسبت به رفع اینگونه مشکلات امیدوار باشند.

رئیس شورای عالی اجتماعی خاطر نشان کرد: مردم بعد از 13 آبان نسبت به قبل از آن، امیدواری بیشتری پیدا کرده‌اند، در حالی که قبل از 13 آبان، عده‌ای تصور می‌کردند که اتفاقات خاصی رخ خواهد داد و همه زندگی مردم بهم خواهد ریخت، اما پس از آن روز همه مشاهد کردند که این تصورات واهی و غلط است و هیچ‌کدام از ادعاهای دشمن، به آن صورتی که انتظار داشتند، تحقق پیدا نکرد، لذا چنین نیست که تصورات دشمن محقق شده و ما ناتوان باشیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه گاهی بعضی از رسانه‌ها و روزنامه ‌ها واقعیات تلخ را بیش از آنچه هست، بزرگ جلوه می‌دهند، اظهار داشت: اینگونه بزرگ‌نمایی‌ مشکلات و ناامید کردن مردم، ظلم بزرگی به مردم است و همه باید در این زمینه هوشیارانه عمل کنند.

روحانی خاطرنشان کرد: مقابله و رفع برخی آسیب‌های اجتماعی از جمله فقرزدایی، نیازمند اقدامات عملی و اجرایی است که باید در این حوزه با قوت تصمیم‌گیری و عمل کرد، اما بخشی از این مسایل جنبه روانی دارد و ناشی از بزرگ‌نمایی برخی از مشکلات دارد که در این زمینه اگر امید و نشاط در جامعه افزایش یابد، می‌تواند در برطرف کردن و پیشگیری از آسیب‌ها تأثیرگذار باشد به طور مثال چه ایرادی دارد که بخشی از استادیوم ورزشی که هیچ منافاتی با قانون و شرع و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارد، به بانوان اختصاص یابد.

رئیس شورای عالی اجتماعی افزود: می‌توان با برخی اقدامات کم‌هزینه میزان رضایتمندی و خشنودی اجتماعی مردم را در جامعه افزایش داد و باید توجه داشت که با سوء ظن نمی‌توان با مردم برخورد کرد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: باید آمار مربوط به کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی به درستی به مردم منتقل شود و چنین آمار دلگرم‌کننده‌ای می‌تواند مردم و جوانان را نسبت به آینده امیدوارکند و چه بسا انتشار آمار مربوط به کاهش طلاق می‌تواند جوانان و خانواده‌ها را به ازدواج آسان و سریع ترغیب کند.

روحانی اضافه کرد: امروز باید همه تلاش کنیم تا آمار طلاق هر چه بیشتر کاهش پیدا کند. اگر چه برخی موارد ادامه زندگی برای زوجین امکان‌ناپذیر و وقوع طلاق لازم به نظر می‌رسد، اما تا جایی که امکان دارد، باید با مشاوره و رفع مشکلات خانواده‌ها را به ادامه زندگی تشویق کرد، چرا که طلاق نه تنها برای زن و مرد بلکه آثار سوئی نیز برای فرزندان و جامعه دارد.

رئیس جمهور اقدامات فرهنگی را اولین گام در مواجهه با مسایل اجتماعی دانست و تأکید کرد: معمولاً در فعالیت‌های فرهنگی مردم بهتر از نهادهای دولتی عمل می‌کنند، لذا در این حوزه باید سازمان‌ها و جمعیت‌های مردم‌نهاد اصیل پیشتاز باشند.

روحانی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در اصلاح کشور، گفت: آموزش و پرورش یکی از مهم‌ترین نهادهایی است که می‌تواند در اصلاح امور کشور بسیار مؤثر باشد.

رئیس شورای عالی اجتماعی «امر به معروف» و «نهی از منکر» را به عنوان یکی از وظایف اجتماعی و تأثیرگذار برای اصلاح جامعه مورد تأکید قرار داد و گفت: اگر «امر به معروف» و «نهی از منکر» به درستی سامان داده شود، می‌تواند از بسیاری از منکرات جلوگیری کرده و مردم را به انجام رفتارهای درست تشویق کند و معتقدم «امر به معروف» و «نهی از منکر» یک وظیفه مهم همگانی است، منتها گاهی به درستی مورد استفاده قرار نگرفته و چه بسا نتیجه معکوس داشته است.

در این جلسه وزیر کشور و اعضای شورای عالی اجتماعی، ضمن ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی، دیدگاه‌ها، نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص مسایل اجتماعی بیان کردند.

براساس گزارش ارایه شده، شاخص میزان طلاق طی 4 سال گذشته کاهش داشته است.

انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1397/08/22
آقای روحانی رعیس جمهور شدی فقط اینو درست کنی بابا مردم دارن تو گرونی میمیرن ....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
روشي نخ نما در كل جهان، كه برخي مسئولين لايك ايران نيز در اين سالها از آن استفاده مي كنن
البته اول راهند، چون در آمريكا در حال حاضر حقوق همجنس گرا ها را خارج از شرع نمي دانند و اينها فعلا به صرف اختلاط زنو مرد در ورزشگاه ها(كه اصلا فحشي هم در كار نيست) بسنده كرده اند...
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1397/08/22
چرتو پرت
پاسخ ها
ن
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
اگه یه بار با زن و دخترش برا بازی پرسپولیس_استقلال، استادیوم که نه، پای تلویزیون بشینند تماشا کنند بعید می دونم نظرش عوض نشه.
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1397/08/22
دروغگویی چی منافاتی با شرع ندارد
بدبخت کردن مردم چی
کاخ نشینی چطور
رها کردن مملکت چی
تهمت چطور
اهمیت ندادن به رای دهنده ها چطور
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1397/08/22
تو این آشوب بازاری که راه انداختید ،همه مشکل کشور ما شده استادیوم رفتن زنها ،میخوام صد سال سیاه نرن استادیوم ،مردم دارند از گرسنگی ،خون همدیگرو میخورند ،چاره ای برای مردم گرسنه و بی خانمان کنید ،استادیوم بخوره تو سر تون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
افرین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
احسنت
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1397/08/22
با کدام شرع؟...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
با شرع آقای روحانی
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1397/08/22
اگر خانمها به استادیومها بروند پس هر جور لباسی که ورزشکاران در انجاها می پوشند می شود در کوچه وخیابان هم پوشید اگر مشکلی نیست بسمه الله
Iran, Islamic Republic of
18:36 - 1397/08/22
روحانی بجای این حرفها، وضعیت گرانی را حل کن.
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1397/08/22
آقای روحانی الان دغدغه مردم بحث معیشت است نه اینکه زنان به ورزشگاه بروند یا نروند
ما که مرد هستیم میترسیم با این گرونی به ورزشگاه بریم
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1397/08/22
رئیس جمهور دنبال رای خانم ها برای انتخابات بعدی باند خودش است دلش بحال ما نسوخته بعداز ۶سال بی مدیریتی دروغ وگرانی وبیکاری چه کاری کردید.
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1397/08/22
مشگل حل شد آفرین به هوش حسن آقا
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1397/08/24
دلار و سکه چه خبر از ۲۰۷ صد میلیونی چه خبر از خونه چه خبر
شما اقتصاد رو درست کن فتوای شرعی پیشکش . چهل سال ورزشگاه رفتن خانم ها عیب بوده همین یک ماه میخوای درستش کنی مگه بچه گول میزنی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج